Для чого використовуються трубопровідні компенсатори

Унаслідок температурного впливу відбувається розширення або стиснення труб.

Якщо не вжити заходів, це може призвести до їхнього руйнування. Трубопровідні компенсатори являють собою ефективний засіб для розв'язання таких проблем.

Щоб вибрати потрібну модель, необхідно розібратися з принципом дії та особливостями використання.

Як діє трубопровідний компенсатор

Трубопроводи часто працюють у складних умовах, пов'язаних зі значним впливом різноманітних факторів. Необхідно враховувати не тільки механічні навантаження, а також вплив теплового розширення, вібрації або перепадів тиску. Ці явища часто відмічаються у трубопроводах опалення. Для боротьби з ними застосовуються компенсатори різних типів. Придбати їх можна, вибравши у каталозі компанії Armax – надійного постачальника трубопровідної арматури.

Компенсатори являють собою еластичні невеликі ділянки труб, які встановлюються між частинами трубопроводу. У такій ситуації розширення і звуження внаслідок температурного впливу поглинаються завдяки будівлі компенсаторів. Ці вузли повинні боротися з різними видами механічного впливу – поздовжнім, поворотним, зсувним та іншими. Для безвідмовної роботи трубопроводу встановлені пристрої повинні забезпечувати захист від усіх варіантів руйнівних впливів такого роду.

Якщо не встановити ці елементи, то в результаті може статися вигин трубопроводу або протікання. У результаті доведеться частіше виконувати ремонтні роботи. При виборі відповідного виробу необхідно враховувати використовуваний спосіб з'єднання. Під час монтажу слід пам'ятати, що в результаті впливу на труби може змінитися розподіл ваги елементів трубопроводу.

Різновиди трубопровідних компенсаторів

Існують різні види компенсаторів, що мають свої особливості, які необхідно враховувати:

  • Сильфонні мають двошарові стінки з гофрованої сталі. Такий пристрій забезпечує ефективність роботи без шкоди для міцності з'єднання.
  • Сальникові забезпечують з'єднання таким чином, щоб труба меншого діаметра щільно вставлялася в трубу більшого. Між ними є шар ущільнювача, що забезпечує герметичність. При тепловому розширенні ділянки трубопроводу внутрішня частина буде відповідним чином зміщуватися всередині зовнішньої.
  • Гумові мають ділянку гумової труби як основний елемент. Можуть застосовуватися для труб, зроблених із різних матеріалів.
  • Лінзові містять у собі кілька вставок у формі лінз. Кожна з них має відносно невелику компенсаторну здатність, але їхнє спільне застосування дає змогу забезпечити достатній захист від руйнівного впливу.

Компенсатори слід також розрізняти за способом встановлення. Їхній монтаж може здійснюватися між ділянками труб, розташованими вздовж прямої або там, де є поворот. В останньому випадку можуть застосовуватися вигнуті компенсатори.

У компанії Armax є великий асортимент різних видів трубопровідних компенсаторів. Діє вигідна система знижок. Доставка здійснюється в будь-яке місто підконтрольної частини України у найкоротші терміни.

Реклама


24.04.2024 427
22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

324
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2921
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21075
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1980
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1352 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2365

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

701

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2141

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

822

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1409
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

143
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

468
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1000
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

144
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

760
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

739
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

682
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8215
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

829 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

877
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2172 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

822