Для чого робити біопсію ендометрію

Багато захворювань жіночої репродуктивної системи можна діагностувати за допомогою біопсії ендометрію. Процедура полягає в заборі невеликої кількості слизової оболонки з внутрішньої частини матки для лабораторного дослідження. Оскільки забір матеріалу потребує розширення шийки матки, він є болісним та потребує анестезії. Проводиться пайпель-біопсія за допомогою спеціального пластикового катетера, який всмоктує необхідну кількість матеріалу. Тому ця процедура переноситься легше та відбувається швидше.

Покази до проведення біопсії ендометрію

Пайпель-біопсію лікар призначає пацієнткам за наявності підозри на патологічні зміни у внутрішньому шарі матки. Якщо УЗД органів малого таза, лабораторні аналізи та гінекологічний огляд не дали достатньо інформації — ця методика буде найбільш результативною. З її допомогою діагностують ендометріоз і гіперплазію ендометрію, хронічний ендометрит та пухлинні захворювання.

Показами до біопсії ендометрію можуть бути:

  • аномальні маткові кровотечі;
  • безпліддя;
  • кровотечі під час менопаузи, вживання гормональних ліків;
  • рясні кровотечі у жінок в пременопаузі;
  • викидні на ранніх термінах вагітності.

За наявності такої симптоматики необхідно якнайшвидше звернутися до лікаря. Лише своєчасна діагностика гарантує ефективну та швидку терапію.

Особливості проведення пайпель-біопсії

День менструального циклу, в який буде проведено процедуру, лікар вибирає залежно від попереднього діагнозу. Підготовка до біопсії охоплює низку лабораторних досліджень, включно із загальним аналізом крові, тестами на ВІЛ, сифіліс та гепатити. Попередньо досліджують мазки та проводять цитологію.

За 3 дні до процедури потрібно:

  • відмовитися від препаратів, які розріджують кров;
  • утриматися від статевих контактів;
  • не використовувати вагінальні свічки, креми та мазі, не проводити спринцювання;
  • не вживати продуктів, які сприяють підвищеному газоутворенню.

Перед дослідженням необхідно провести очисну клізму.

Пайпель-біопсію проводять під місцевим знеболенням на гінекологічному кріслі. Для забору матеріалу знадобиться декілька хвилин. Катетер, що використовують для проведення процедури, є одноразовим, тому пацієнтка може бути впевнена в безпеці та стерильності. Відібрані матеріали відправляють на дослідження, за результатами якого буде встановлено остаточний діагноз та підібрано лікування.

Період реабілітації становить кілька днів. Ц цей час можуть бути незначні кров’янисті виділення, потрібно утримуватися від статевих контактів, відвідування відкритих водойм і басейнів, а також важких фізичних навантажень.

Реклама


11.03.2024 593
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2796
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20951
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1848
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1307 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2325
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3984

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

620

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2090

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

778

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1376
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

437
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

963
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24463
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

699
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

708
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

657
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

796
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8147
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

707 1
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

844
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2127 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

792