Дезінфекційні засоби для прибирання аптек: які вибрати та як безпечно використовувати?

Аптеки відіграють ключову роль у забезпеченні громадського здоров'я, тому підтримка їх у чистоті та гарному санітарному стані є вкрай важливою. Правильний вибір дезінфекційних засобів та їхнє грамотне використання допоможуть не лише підтримувати високі стандарти гігієни, але й мінімізувати ризики поширення інфекцій. Але які дезінфектанти можуть упоратися з такими завданнями? Спробуємо розібратися у цьому питанні детальніше.

Важливість регулярної дезінфекції в аптеках

Аптеки щодня відвідує велика кількість людей, багато з яких можуть бути носіями різних інфекційних захворювань. Регулярна дезінфекція допомагає знищувати патогени, які можуть залишитись на поверхнях після контакту із зараженими людьми.

Дослідження показують, що багато грибів, вірусів і бактерій можуть тривалий час зберігати життєздатність на різних поверхнях. Тому клієнти аптек та фармацевти можуть перебувати у зоні ризику інфікування. А для людей з ослабленим імунітетом ризик зараження особливо високий.

Відповідно до законодавства, в аптеці має проводитися регулярна дезінфекційна обробка. Крім того, такі маніпуляції підвищують довіру клієнтів та сприяють їх лояльності.

Що підлягає дезінфекції в аптеці?

Дезінфекційна обробка в аптеці повинна проводитися регулярно за одним і тим самим сценарієм. Важливо приділяти час усім поверхням та предметам, з якими тільки можуть контактувати клієнти та фармацевти, а також на які можуть потрапляти біологічні виділення (зокрема, найдрібніші бризки слини та слизу, що вилітають із рота під час кашлю чи чхання). Регулярно потрібно обробляти ручки дверей, касовий апарат, а також банківський термінал.

Щоденна дезінфекційна обробка включає обробку:

  • обладнання виробничих приміщень;
  • поверхонь торгових залів;
  • поверхонь асептичного блоку;
  • контейнерів для збору сміття, санвузла та раковини;
  • килимків біля дверей;
  • внутрішніх дверей.

Під час генерального прибирання дезінфекції підлягають всі поверхні приміщення.

Які дезінфекційні засоби можна використовувати в аптеці?

Вибираючи дезінфекційні засоби, що використовуються в аптеці, слід звертати увагу насамперед на їх склад та спектр активності (те, на які патогенні мікроорганізми діють такі препарати). В цілому, всі засоби, які можуть використовуватися з цією метою, можна поділити на дві основні групи:

  • Засоби для експрес дезінфекції, наприклад, Манорм Експерт. Ці антисептики можуть використовуватися для обробки рук і робочого місця фармацевта. Вони добре справляються з багатьма патогенами, діють швидко та випаровуються з поверхонь без сліду. Найчастіше в їх основі знаходиться спирт.
  • Засоби для глибокої дезінфекції, наприклад Вернедор або Вірапав. Ці дезінфектанти призначені для повноцінного прибирання в аптеці – щоденного та/або генерального. Вони повинні знищувати широкий спектр патогенів, зокрема збудників особливо небезпечних інфекцій. Також такі засоби повинні бути простими та зручними у застосуванні, і не шкодити оброблюваним поверхням.

Важливу роль відіграє відповідність обраних засобів актуальним стандартам якості. Потрібно вибирати сертифіковану продукцію – товари, які мають відповідний сертифікат якості.

Безпека застосування дезінфекційних засобів

Важливу роль у збереженні здоров'я та добробуту працівників та клієнтів аптеки відіграє безпечне використання дезінфекційних засобів. Їх потрібно застосовувати виключно відповідно до інструкції виробника, враховуючи:

  • концентрацію робочого розчину;
  • час експозиції засобу на поверхнях;
  • необхідність змивання;
  • необхідність провітрювання приміщення.

Дуже важливо використовувати засоби індивідуального захисту для скорочення контактів з дезінфектантами — рукавички, респіратор, окуляри.

Регулярна дезінфекція аптек є невіддільною частиною забезпечення здоров'я. Вона допомагає запобігти поширенню інфекційних захворювань, захищає співробітників та клієнтів, а також сприяє дотриманню санітарних норм та стандартів. Підтримка високого рівня гігієни в аптеках – це не тільки обов'язок, а й внесок у загальний добробут суспільства.

Реклама


22.08.2024 793
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

9390
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1464
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1077
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2097
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3615
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1363

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1728

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

528

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1166

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1331
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

537
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24277
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

521
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

484
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

641
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1531
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

697
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7016
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

640
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1639 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

633
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

545