Дезінфекційні засоби для прибирання аптек: які вибрати та як безпечно використовувати?

Аптеки відіграють ключову роль у забезпеченні громадського здоров'я, тому підтримка їх у чистоті та гарному санітарному стані є вкрай важливою. Правильний вибір дезінфекційних засобів та їхнє грамотне використання допоможуть не лише підтримувати високі стандарти гігієни, але й мінімізувати ризики поширення інфекцій. Але які дезінфектанти можуть упоратися з такими завданнями? Спробуємо розібратися у цьому питанні детальніше.

Важливість регулярної дезінфекції в аптеках

Аптеки щодня відвідує велика кількість людей, багато з яких можуть бути носіями різних інфекційних захворювань. Регулярна дезінфекція допомагає знищувати патогени, які можуть залишитись на поверхнях після контакту із зараженими людьми.

Дослідження показують, що багато грибів, вірусів і бактерій можуть тривалий час зберігати життєздатність на різних поверхнях. Тому клієнти аптек та фармацевти можуть перебувати у зоні ризику інфікування. А для людей з ослабленим імунітетом ризик зараження особливо високий.

Відповідно до законодавства, в аптеці має проводитися регулярна дезінфекційна обробка. Крім того, такі маніпуляції підвищують довіру клієнтів та сприяють їх лояльності.

Що підлягає дезінфекції в аптеці?

Дезінфекційна обробка в аптеці повинна проводитися регулярно за одним і тим самим сценарієм. Важливо приділяти час усім поверхням та предметам, з якими тільки можуть контактувати клієнти та фармацевти, а також на які можуть потрапляти біологічні виділення (зокрема, найдрібніші бризки слини та слизу, що вилітають із рота під час кашлю чи чхання). Регулярно потрібно обробляти ручки дверей, касовий апарат, а також банківський термінал.

Щоденна дезінфекційна обробка включає обробку:

  • обладнання виробничих приміщень;
  • поверхонь торгових залів;
  • поверхонь асептичного блоку;
  • контейнерів для збору сміття, санвузла та раковини;
  • килимків біля дверей;
  • внутрішніх дверей.

Під час генерального прибирання дезінфекції підлягають всі поверхні приміщення.

Які дезінфекційні засоби можна використовувати в аптеці?

Вибираючи дезінфекційні засоби, що використовуються в аптеці, слід звертати увагу насамперед на їх склад та спектр активності (те, на які патогенні мікроорганізми діють такі препарати). В цілому, всі засоби, які можуть використовуватися з цією метою, можна поділити на дві основні групи:

  • Засоби для експрес дезінфекції, наприклад, Манорм Експерт. Ці антисептики можуть використовуватися для обробки рук і робочого місця фармацевта. Вони добре справляються з багатьма патогенами, діють швидко та випаровуються з поверхонь без сліду. Найчастіше в їх основі знаходиться спирт.
  • Засоби для глибокої дезінфекції, наприклад Вернедор або Вірапав. Ці дезінфектанти призначені для повноцінного прибирання в аптеці – щоденного та/або генерального. Вони повинні знищувати широкий спектр патогенів, зокрема збудників особливо небезпечних інфекцій. Також такі засоби повинні бути простими та зручними у застосуванні, і не шкодити оброблюваним поверхням.

Важливу роль відіграє відповідність обраних засобів актуальним стандартам якості. Потрібно вибирати сертифіковану продукцію – товари, які мають відповідний сертифікат якості.

Безпека застосування дезінфекційних засобів

Важливу роль у збереженні здоров'я та добробуту працівників та клієнтів аптеки відіграє безпечне використання дезінфекційних засобів. Їх потрібно застосовувати виключно відповідно до інструкції виробника, враховуючи:

  • концентрацію робочого розчину;
  • час експозиції засобу на поверхнях;
  • необхідність змивання;
  • необхідність провітрювання приміщення.

Дуже важливо використовувати засоби індивідуального захисту для скорочення контактів з дезінфектантами — рукавички, респіратор, окуляри.

Регулярна дезінфекція аптек є невіддільною частиною забезпечення здоров'я. Вона допомагає запобігти поширенню інфекційних захворювань, захищає співробітників та клієнтів, а також сприяє дотриманню санітарних норм та стандартів. Підтримка високого рівня гігієни в аптеках – це не тільки обов'язок, а й внесок у загальний добробут суспільства.

Реклама


22.08.2024 657
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

332
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13780 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1570
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

868
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6133
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1720

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

637

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1465

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1273

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1165
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

519
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

655
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1577
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

599
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

878
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5922
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13617
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

246
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

545
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

483
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

789 2