Держбюджет-2018: що отримає Прикарпаття (інфографіка)

Державний бюджет – досить складний фінансовий документ, і коли говорять, що якийсь регіон годує інший, то це все ж відносне поняття. «Слово і Діло» вивчало, скільки грошей у держбюджеті передбачено на фінансування регіонів у 2018 році, які з них отримали більше грошей та на які потреби.

Переведення коштів (трансферт) із держбюджету до обласних бюджетів у 2018 році передбачає 1 млрд 39,5 млн базової дотації та 732 млн грн реверсної дотації. Базова та реверсна дотації – це два грошові потоки, протилежні за напрямком руху, між державним бюджетом та місцевими бюджетами. Ми подаємо дані без урахування бюджетів міст, районів, об’єднаних територіальних громад міст, сіл та селищ міського типу, пише Слово і Діло.

Базова дотація перераховується з державного бюджету місцевим. Оскільки ця дотація надається місцевим бюджетам із загального фонду держбюджету, то основними джерелами перерахування цього трансферту виступають загальнодержавні податки та збори. Реверсна дотація перераховується в протилежному базової дотації напрямку – з місцевих бюджетів до державного для горизонтального вирівнювання податкового потенціалу територій. Таким чином, кошти реверсної дотації в подальшому виступають фінансовим ресурсом для перерахування базової дотації.

Горизонтальне вирівнювання платоспроможності регіональних бюджетів здійснюється з урахуванням наступних параметрів: кількість населення, надходження податку на прибуток підприємств за останній бюджетний період, надходження податку на доходи фізичних осіб за останній бюджетний період, індекс платоспроможності регіонального бюджету.

З базової дотації найбільше грошей із держбюджету цьогоріч отримають Івано-Франківська, Чернівецька, Закарпатська та Тернопільська області. А найбільший реверс очікується від Дніпропетровської, Запорізької, Київської та Полтавської областей. Але подивимось, які галузі фінасуватимуться окремо.

На медицину в 2018 році регіони отримають 28 млрд 187 млн. Найбільше грошей піде до Києва та області, Дніпропетровської, Харківської, Львівської та Донецької областей, а найменше – до Чернівецької, Волинської, Чернігівської та Луганської областей.

На освіту виділено 8,4 млрд грн, з яких до Києва піде стільки грошей, скільки до 7 областей разом узятих (Луганської, Донецької, Дніпропетровської, Запорізької, Закарпатської, Івано-Франківської, Волинської).

Понад 166 млрд грн передбачено на інші витрати. Серед них дотації та субвенції з держбюджету (до обласних бюджетів, без урахування міських бюджетів) у 2018 році мають надійти на утримання закладів освіти та охорони здоров’я, виплату допомоги на дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, виплату допомоги сім’ям із дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам, безробітним та особам, які не мають права на пенсію, надання пільг та субсидій населенню на оплату послуг ЖКГ та придбання побутового палива й зрідженого газу.

Також до інших витрат належать окремі «медичні» витрати, на які передбачене фінансування з держбюджету: на закупівлю ангіографічного обладнання (для рентгенології та комп’ютерної діагностики), на відшкодування вартості лікарських засобів, придбання матеріалів для закладів охорони здоров’я та лікарських засобів, у тому числі для швидкої допомоги. Також держава має виділити субвенцію на реформування регіональних систем охорони здоров’я.

До цієї ж графи «інше» належать субвенції на будівництво житла для дітей-сиріт, ремонт та утримання доріг та фінансування заходів компенсації ризику населення, яке проживає на території зон спостереження.

Найбільше грошей на «інше» отримають Дніпропетровська, Харківська та Львівська області, а найменше з держбюджету виділено на Луганську, Херсонську, Миколаївську та Кіровоградську області.

Детальніше – на інфографіці.


21.02.2018 1226 0
Коментарі (0)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

350
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13907 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1594
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

882
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6165
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1734

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

650

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1478

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1286

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1175
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

531
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

669
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1589
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

612
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

896
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5933
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13705
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

265
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

562
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

494
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

804 2