Дерев'янко озвучив справжні причини різкого подорожчання бензину

Подорожчання бензину на 21% з початку 2018 року є наслідком цинічної монопольної змови, бездіяльності влади та корупції. 

Таку думку висловив один з лідерів РНС, кандидат в Президенти народний депутат Юрій Дерев’янко в прямому ефірі на Facebook.

Він зазначив, що в Україні діє олігархічна корупційна система.

«Дуже велика кількість людей, таких як Ахметов, Пінчук, Льовочкін, Фірташ, Григоришин, Коломойський, Порошенко і інші олігархи вважають, що вони не тільки контролюють окремі галузі економіки і цілі фінансові сфери, а контролюючи всі центральні канали телебачення, можуть розказувати нам все, що завгодно і формують владу», - зазначив нардеп.

На його переконання, ринок бензину та нафтопродуктів мав би бути дуже конкурентним, але насправді це не так.

«Ми маємо сьогодні різке підняття цін, тому що ми маємо чітку монополію і монопольну змову дуже невеликої кількості людей, які вирішили «підзаробити», чи обікрасти український народ тільки на одній тенденції тимчасового сезонного подорожчання нафти», - констатував Дерев’янко.

За його словами, є кілька причин підняття цін на бензин: цинічна монопольна змова; бездіяльність влади і потурання всім цим процесам; відкати, корупція.

Дерев’янко нагадав, що коли Україна отримувала незалежність, вона мала більше 5 нафтопереробних заводів, однак наразі працює лише один - Кременчуцький.

«Всі інші нафтопереробні заводи просто стоять. Вбили цілу галузь для того, щоб постачати бензин з Росії різними схемами, що зупинити виробництво нафтопродуктів в Україні, щоб Україну поставити в ще більшу залежність від Росії. За 27 років незалежності всім тим, хто був при владі, це вдалось, а також це вдалось Путіну, Росії. Це вдалось за рахунок того, що вони знайшли з олігархами, з тими, хто був при владі, домовленість, щоб це робити», - обурився політик.

Таким чином, зараз ринок бензину складається на 20% з бензину з Кременчуцького нафтопереробного заводу, і на 80% - з імпортного бензину і дизельного палива.

«Близько 30-40% бензину і дизельного палива завозиться контрабандою», - підкреслив Дерев’янко.

Він нагадав, що нафтопровід "Самара-Західний напрямок" та "Грозний-Армавір-Трудова" протяжністю 1433 км до цього часу не став українською власністю.

«При тому що всі інші нафтопроводи і газопроводи стали українською власністю. Хто зміг його украсти? Сьогодні мова йде про Медведчука, Порошенка, які разом експлуатують цю трубу, а формальним власником є швейцарська компанія. Вони нібито постачають паливо в Угорщину, а насправді воно залишається в Україні. При цій контрабанді не сплачуються ні акцизи, ні ПВД в бюджет», - заявив Юрій Дерев’янко.

Він порівняв Україну з Польщею, де ціна на бензин з початку року виросла лише на 6%, натомість в Україні – на 21%.

Юрій Дерев’янко запропонував покроковий план, який дозволить знизити ціни на бензин: 

1. Реальна демонополізація галузі. «Ця сфера не є природною монополією, вона має бути реальним конкурентним середовищем, щоб всі могли завозити паливо, продавати паливо і абсолютно не залежати від 1-2 монополістів», - сказав нардеп.

2. Зупинення контрабанди. «Треба реально жорстко перекрити контрабанду готової продукції, в тому числі через трубу, яку треба повернути державі. Ми повинні створити умови, про яких вигідно переробляти нафтопродукти на наших заводах», - заявив Дерев’янко.

3. Диверсифіковані поставки нафти з різних країн та заводів.

«Після зміни влади цим питанням має зайнятись НАБУ, щоб винні понесли покарання. Тоді ми отримаємо шанс мати чесні, адекватні ціни на нафту, на бензин, на дизпаливо, в тому числі і на газ», - підсумував Дерев’янко.

Нагадаємо, на 1 листопада 2018 року вартість літра бензину А-95 в Україні досягла 34,5 гривні. Ще в серпні ціна на А-95 складала 29 гривень. Крім бензину дорожчає дизельне пальне і автомобільний газ.


05.11.2018 1089
Коментарі ()

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

348
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13905 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1593
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

880
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6164
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1732

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

648

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1475

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1284

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1174
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

529
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

668
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1587
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

610
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

895
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5932
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13704
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

263
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

560
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

493
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

803 2