Дахова котельня — сучасний формат опалення

Централізоване, індивідуальне чи автономне газове опалення з даховою котельнею? Купуючи житло, важливо враховувати, яка система опалення використовується, адже від цього залежатиме не лише комфорт в оселі, а й витрати сімейного бюджету. 

Сучасні тенденції будівництва дозволяють зводити високоповерхові житлові комплекси та використовувати новітні рішення, які підвищують комфорт їх мешканців. Одним із найпопулярніших і найефективніших таких рішень є дахові котельні. Ця система опалення принципово відрізняється від інших типів опалення та поступово витісняє їх своїми численними перевагами.

 Що таке дахова котельня

Сама назва підказує, що така котельня розміщується на даху будинку та призначена для обігріву його приміщень. Потужності дахової котельні вистачає, щоб забезпечити теплом декілька секцій одночасно. Це одна із причин, чому забудовники застосовують таке рішення у своїх ЖК.

Дахова котельня працює за наступним принципом: до котельні підводиться газ, який потрапляє в промислові котли. Там вода нагрівається газом, а спеціальний насос перекачує її по трубопроводах будинку безпосередньо до квартир. 

Дахові котельні активно використовуються забудовниками Києва та великих міст як найбільш ефективне рішення для обігріву квартир. 

Економія. Опалення у вигляді дахової котельні дозволяє оптимізувати витрати тепло та не переплачувати на рахунках за комунальні послуги. У порівнянні з централізованим опаленням, цей тип опалення є економнішим на 25-30%, що в довгостроковій перспективі забезпечить відчутне заощадження.

Безпека. З даховою котельнею немає потреби встановлювати індивідуальні газові котли, які можуть бути вибухонебезпечними. Усі продукти згоряння газу виводяться на дах, що виключає можливість потрапляння шкідливих газів у квартири через відкриті вікна, як це може трапитися в будинках з індивідуальним опаленням. 

Зручність в обслуговуванні. Власники індивідуальних котлів змушені власноруч їх обслуговувати. А у випадку дахової котельні ці обов'язки бере на себе керуюча компанія. 

Контроль витрат. Мешканці можуть контролювати витрати на опалення, збільшуючи або зменшуючи використання теплоносія регуляторами теплопостачання. Контролювати обсяг спожитого тепла можливо за допомогою індивідуального газового лічильника, який встановлюється у кожній квартирі. Мешканці платять виключно за спожите тепло.  

Екологічність. Сучасні газові котли виробляють менше шкідливих викидів в порівнянні з індивідуальними газовими котлами. 

Автономність. Дахова котельня може працювати від генератора, забезпечуючи безперебійне тепло навіть за відсутності електроенергії. 

Незалежність. Дахова котельня працює незалежно від централізованих систем. 

Висока ефективність. Сучасні котли забезпечують високий коефіцієнт корисної дії. Тому таке тепло є ефективнішим, ніж централізоване опалення. 

Збереження простору. Котельня на даху звільняє простір у квартирі, адже не потрібно встановлювати котли та інше обладнання. Це дозволяє ефективніше використовувати квадратні метри та спрощує втілення дизайнерських інтер’єрних рішень.

Реклама


30.01.2025 285
30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2463
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1162
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1095
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2274
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3715
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2692 8

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

952

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

815

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

765

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

730
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10444
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1295
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

317
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5435
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1151
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2944
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

524
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

390 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

830
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

715
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

764