CNN: вчені засуджують "небезпечні та неетичні" плани послаблення карантину у Великобританії

Понад 4000 вчених, лікарів, медсестер та інших фахівців підписали лист, який опублікували у середу, засуджуючи плани британського уряду скасувати більшість заходів боротьби з пандемією в Англії 19 липня, назвавши такі дії "небезпечним та неетичним експериментом".

"Ми вважаємо, що це рішення небезпечне і передчасне", - написали вони в листі до медичного журналу "Lancet".

Уряд Великобританії повинен переглянути свою поточну стратегію і вжити термінових заходів для захисту громадськості, включаючи дітей.

Ми вважаємо, що уряд починає небезпечний і неетичний експеримент, і ми закликаємо його припинити плани щодо відмови від пом'якшувальних заходів 19 липня 2021 року ", - додали науковці.

Натомість уряд повинен відкласти відкриття кордонів, поки всім, включаючи підлітків, не запропонують вакцинацію, і поки не будуть вжиті заходи щодо пом'якшення наслідків, особливо потрібна відповідна вентиляція та інтервали в школах.

"До цього часу заходи охорони здоров'я повинні включати такі, до яких закликає ВООЗ - маска, яку носять у приміщеннях, навіть для тих, хто щеплений ", - написали вони.

Лист, який спочатку підписали кілька десятків дослідників, наразі містить понад 4200 підписів.

"Уряд навмисно зробив вибір піддавати дітей масовому зараженню, а не захищати їх у школах або вакцинувати", - сказала д-р Діпті Гурдасані, епідеміолог з Університету Королеви Марії, який організував написання листа.

"Це неетично і неприпустимо. Наша молодь вже стільки страждала за минулий рік, і зараз їх засуджують за наслідки цього небезпечного експерименту".

Британський прем'єр-міністр Борис Джонсон оголосив, що обмеження будуть зняті на початку цього місяця, назвавши 19 липня "Днем Свободи" і запитав: "Якщо ми не зможемо відкритись у найближчі кілька тижнів ... то коли ми можемо?"

Прем'єр-міністр додав, що остаточне рішення про розблокування в Англії приймуть 12 липня після розгляду даних.

У рамках зняття карантинних обмежень відбудеться перехід від юридичних обмежень до особистої відповідальності, заявив Джонсон. Це означало б скасування офіційної вимоги, законів про обов'язкове носіння маски, дотримання соціального дистанціювання та вказівки працювати вдома.

Поточні обмеження включають підтримку дистанції "один метр плюс", використання маски в громадському транспорті та всередині закритих громадських приміщень, обмеження кількості відвідувачів на весіллях та похоронах, постійне закриття нічних клубів та обмеження щодо роботи кафе та ресторанів.

Натомість епідеміологи закликали уряд прийняти більш розумну політику, як постійне використання масок та інвестиції у вентиляцію в школах та на робочих місцях, одночасно надаючи більше часу для більш широкого охоплення вакцинацією до скасування заходів.

"На відміну від заяв урядових вчених, наукового консенсусу щодо поточних планів уряду щодо зняття карантинних обмежень на 19 липня немає. Натомість є глибокі розбіжності", - зазначив у заяві редактор "Lancet" д-р Річард Хортон.

"Багато вчених щиро стурбовані тим, що, маючи неоптимальні показники подвійної вакцинації та стрімко зростаючу швидкість передачі, ми перебуваємо у дуже небезпечному моменті пандемії. Зняття карантинних обмежень 19 липня призведе не тільки до прискорення передачі вірусу, оскільки істотно збільшиться рівень захворювання та госпіталізацій щодо коронавірусного інфікування, але також створюють умови для появи нових штамів, які знижують рівень захисту навіть з вакцинацією."

Лист також підписав доктор Ерік Топол, кардіолог і директор дослідницького підрозділу досліджень Скриппса в Ла-Хойї, Каліфорнія.

"Різке зростання випадків захворювання у зв'язку із появою штаму Дельта у Великобританії не тільки сприятиме продовженню пандемії, але також призведе до важких захворювань, госпіталізацій та смертей.

Якщо витратити більше часу на подальше покращення рівня вакцинації, це повинно допомогти зменшити кількість жертв цього штаму, який надзвичайно швидко поширюється", - зазначив Топол у заяві.

Британська медична асоціація також заперечила проти цих планів.

У середу високопоставлений представник Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) закликав бути обережними, скасовуючи обмеження. "На цей момент ми просимо уряди не втрачати наші досягнення", - сказав доктор Майк Райан, керівник програми ВООЗ з надзвичайних ситуацій, під час зустрічі в Женеві.

Не називаючи конкретних країн, Райан сказав, що це "небезпечне припущення", що країни, які щепили значну частину свого населення, можуть контролювати збільшення госпіталізацій та смертність.

За даними британського уряду, 86,4% дорослих жителів отримали принаймні одну дозу вакцини проти Covid-19, а 64,6% повністю вакциновані.

У середу у Великобританії зареєстрували понад 32 000 нових випадків інфікування, а у липні передбачається різке збільшення числа нових випадків захворювання. Великобританія одна з найбільш постраждалих країн в Європі, під час пандемії зафіксовано понад 128 000 смертей та майже 5 мільйонів випадків.

за матеріалами CNN


08.07.2021 920
23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

105
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1286 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

1937
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2058 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7432
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15171 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

214

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

963

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1031

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1821
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

220
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

599
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

832
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3081
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

839
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1900
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

931
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35082 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

424
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

570
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

894
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

797