Чому вигідно інвестувати у нерухомість саме тепер: відповіді на ТОП 6 запитань

Через ситуацію із карантином неминуче насувається криза, і вона, швидше за все, торкнеться всіх галузей економіки. Що ж буде з цінами на квартири і чи варто зараз вкладати гроші у нерухомість? Ці питання актуальні як для тих, хто шукає житло для себе, так і для тих, хто хоче вигідно інвестувати та заробити у майбутньому.

Одні вирішили відтермінувати купівлю квартири, інші ж навпаки поспішають придбати за антикризовими акціями від забудовників. Купувати чи ні - сумніви збирають навколо себе безліч запитань. Ми постараємося дати відповіді на найпоширеніші з них, щоб зробити правильний вибір було простіше. Тож якщо ви сумніваєтесь, чи варто вкладати гроші у нерухомість зараз, — ця стаття саме для вас.

  1. Що саме вплине не вартість квартир?

Коливання курсу валют — основний фактор, який впливатиме найближчим часом на вартість квартир у новобудовах. Через девальвацію зростуть витрати на будівельні матеріали, у складі яких є імпортні складові. За прогнозами експертів, собівартість будівництва може подорожчати на 10-15%. Крім того, почнуть зростати й витрати на заробітні плати для працівників, що теж може вплинути на необхідність забудовників підвищити вартість житла.

«Більшість забудовників вже підвищили ціни на нерухомість, і така тенденція буде зберігатися і після карантину, - коментує Олег Лєпєнін, засновник будівельної компанії «Вертикаль», яка вже 10 років займається будівництвом сучасних та якісних житлових комплексів в Івано-Франківську. - Однак у ситуації, що склалася, компанії зможуть підтвердити свою надійність та високу репутацію, продовжуючи будівництво власних об’єктів навіть за таких непростих обставин. Додам, що стабілізацію на ринку нерухомості прогнозують уже найближчим часом після завершення карантину». 

  1. Хто може виграти на курсі? 

Напередодні кризи українці зазвичай знімають гроші з банків, і ажіотаж з чергами біля банкоматів це лише підтверджує. Люди часто запасаються готівкою у доларах чи євро, не довіряючи стабільності гривні.

Деякі забудовники вже підвищили ціни на квартири, але в доларах вони стали навіть дешевшими, ніж раніше. Це актуально для інвесторів, які мають кошти у доларах чи євро. Тому виграти на курсі можуть якраз ті, хто зберігають заощадження у іноземній валюті.

  1. А якщо хочу квартиру, але готівка - у гривні?

Зараз забудовники пропонують покупцям різноманітні вигідні умови: продають квартири за нижчим курсом, фіксують ціни у гривні, вводять тимчасові акції та знижки. Для багатьох покупців це шанс придбати житло за вигідною ціною, адже вона буде зростати у гривнях вже найближчим часом. Тому у ситуації, що склалася, поспішати варто саме у випадку, якщо ви запаслися національною валютою та хочете її надійно та вигідно вкласти.

  1. Краще гроші у панчосі чи у квадратних метрах?

Вкладати гроші у житло — це надійний метод, випробуваний не однією кризою. Інвестиція у нерухомість допомагає не лише зберегти накопичення, а й примножити їх, адже вартість квартир має стійку тенденцію до зростання. 

Врешті решт, якими б не були наслідки кризи, курс може змінюватись, національна валюта теж може слабшати, а нерухомість завжди має попит на ринку. Тому однозначно тримати гроші у панчосі - не найкращий варіант.

  1. Як обрати надійного забудовника, щоб бути спокійним?

Є певні критерії, за якими можна вважати забудовника надійним. Перевірте на сайті будівельної компанії скільки років вона на ринку. Скільки об‘єктів будує одночасно - якщо до п’яти, то криза, швидше за все, істотно не вплине на бізнес. Якщо ж більше десяти - можуть виникати питання, чи продовжать будівництво такими ж темпами. 

З’ясуйте, чи є вже збудовані будинки, здані об’єкти. Також варто перевірити у соцмережах житлових комплексів, чи публікують щомісяця звіти з будівництва. А на сайті забудовника можна пошукати відгуки клієнтів, які вже придбали житло.

Якщо вся ця інформація є доступною, то цілком можна вважати, що будівельна компанія працює прозоро і є відкритою до клієнтів. Це безумовно також є ознакою надійності забудовника. 

  1. Як перевірити ліквідність нерухомості? 

Прибутковість інвестицій напряму залежить від ліквідності активу. У кризовий період, коли попит на нерухомість може знижуватися, у ціні втратить житло у старих будинках, тобто під загрозою саме вторинна нерухомість. Тому зараз краще обирати квартиру у новобудові.

Крім того, менший попит буде на об'єкти з віддаленим розташуванням. Чим більш розвинена інфраструктура біля житлового комплексу, тим більше шансів, що квартира не втратить у ціні навіть після кризи.

Якщо ви плануєте придбати нерухомість для здачі в оренду в майбутньому, то локація має бути пріоритетною при виборі житлового комплексу. Зверніть увагу, чи поруч є усе необхідне для комфортного проживання - магазини, аптеки, ресторани, пошта, школа тощо. Адже всі ці нюанси будуть важливими при здачі житла в оренду.

Останнім часом престижними та затребуваними вважаються квартири в екозонах: поблизу парку, річки або озера. Тому якщо хочете інвестувати та у перспективі стабільно заробляти на нерухомості, зверніть увагу на комплекси у популярній локації. На ліквідні об‘єкти завжди зберігатиметься попит, а при купівлі такої нерухомості жодна криза не буде страшною. Тому зважуйте все та робіть поміркований вибір.

партнерський матеріал


13.04.2020 1682
Коментарі ()

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1622
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3077
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1078
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1120
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1148 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3398 5

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

169

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1057

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

872

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

398
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

267
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2442
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1202
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1253
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

510
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15143
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7443
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

278
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

155
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

344
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

345
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

435