
Сьогодні 14 лютого в Івано-Франківську Рух ЧЕСНО в рамках кампанії "ЧЕСНО.Фільтруй суд!" презентує базу профайлів суддів Апеляційного суду Івано-Франківської області.
Під час заходу активісти кампанії "ЧЕСНО.Фільтруй суд"! презентували результати аналізу суддів Апеляційного суду Івано-Франківської області за критеріями доброчесності, передає кореспондент Фіртки.
Дослідження проведене в рамках підготовки загальноукраїнської бази профайлів суддів, перші результати якої "чеснівці" презентували в Києві у жовтні 2017 року та яка містить вже понад 1000 профайлів суддів України.
Як відмітила керівник відділу комунікації та асоціації Центру демократії та верховенства права Лілія Дроздик, спочатку аналізувались обласні апеляційні суди країни, пізніше наповнюватимуть базу профайлів. Використовують інформацію з відкритих джерел. Кожен профайл містить гіперлінки на інформацію, судові рішення. В першу чергу оцінювалася відповідність рівня доходів до способу життя.
"Чи можливо з тих суддівських доходів отримати ті блага, які в кого є?", - розповідає Лілія Дроздик.
Також оцінювалась непричетність чи причетність до ухвалення сумнівних рішень, непричетність до корупції або кримінальних правопорушень.
Окремо активісти руху звертають увагу на те, чи оскаржувались рішення у Європейському суді з прав людини та яке рішення він виніс.
"З 18 суддів Апеляційного суду Івано-Франківської області шість порушили критерії доброчесності", - каже Лілія Дроздик.
Інформацію про суддів можна надсилати, аналітики її перевірятимуть та вноситимуть в базу.
"Ми приймаємо уточнення, зауваження, доповнення від громадськості, суддів, журналістів. Інколи трапляються помилки, ми відкриті для того щоб інформація була чесною. Важливо чесно визнавати помилки, адже помилки трапляються, як в рішеннях, так і в журналістських матеріалах", - додав директор Центру демократії та верховенства права Тарас Шевченко.
Втім Шевченко додав, трапляється, що інколи ображаються, мовляв "ми ж надіслали вам 200 сторінок справи", рішення, які на думку надсилача є сумнівним, але активісти руху не беруться аналізувати усі справи і не спроможні це зробити.
Активісти наголошують, що уся інформація ретельно перевіряється та аналізується у відкритих джерелах.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook і Twitter, щоб першими дізнаватися про ключові події дня