Чекав повноліття, щоб вступити в Третю штурмову. Історія 20-річного бійця з Івано-Франківська на позивний Камаз

Франківець Святослав вступив у Третю окрему штурмову бригаду одразу, як досяг повноліття. У війську він отримав спеціалізацію — стрілець ПЗРК. Зараз боєць на позивний Камаз — командир відділення у 2 штурмовому батальйоні.

Про своє непідтверджене збиття російського Су-27 під Бахмутом, бої за Авдіївку та специфіку роботи стрільців ПЗРК Святослав розповів Суспільному, передає Фіртка.

Бійцю на позивний Камаз — 20 років. Він стріляє з радянських переносних зенітно-ракетних комплексів "Ігла" та "Ігла-1". Офіційно Святослав наразі не збив жодної цілі. Утім, з його слів, є випадки ураження, про які він впевнений особисто.

"Одне — стовідсоткове, не підтверджене. Було відео, де є смуга білого диму, і після цього в посадці вже дуже сильно розгорялося. Літак Су-27, якщо я не помиляюся. Це було біля Бахмута.

Потрібно, щоб були свідки збиття. Потрібно, щоб комісія це все підтвердила. Це не залежить від нашої бригади та начальства, а від набагато вищих чинів", — розповідає військовий.


Оборона Авдіївки

Воюючи під Авдіївкою, Святослав вперше побачив у небі одночасно шість літаків РФ.

"Три пари літаків. Спочатку заходить одна двійка, потім — друга і третя. Такою наглістю і щирістю свого противника я був шокований, м'яко кажучи. Гвинтокрили, мабуть, так само пролітали.

Я на них не звернув такої уваги, як на літаки. Бо літаки — це набагато "жирніша" ціль для будь-якого ПЗРК-шника", — пригадує боєць на псевдо Камаз.

Військовий брав участь у бойових діях в районі Авдіївського коксохімічного заводу.

"Є Авдіївка, "Коксохім" і ближчі села. Росіяни настільки знахабніли, що літали над Семенівкою перед заводом. Мене така наглість не влаштовувала. Я відпрацював по них спочатку один раз. Потім вдруге. Внаслідок цього вони вже далі "Коксохіму" не залітали", — розповідає Святослав.


"Нас дуже сильно не люблять"

Зі слів бійця, робота стрільця ПЗРК схожа на роботу снайперів. Він пояснює це тим, що військових цієї спеціальності не видно до та під час завдання.

"Тільки коли йде пуск, тоді нас можуть засікти. Нас дуже сильно не люблять. Коли наша сторона або їхня бачить пуск ПЗРК, в ту точку сиплеться все: стрілецька зброя, гранатомети, міномети.

Бувало, після пуску в одну точку пакет "градів" впав. На нас доволі часто полюють, тому що ми небезпечні для супротивника", — пояснює воїн.

Святослав каже: доволі часто стрільці ПЗРК працюють пліч-о-пліч з піхотою.

"Можна працювати й за піхотою, а іноді можна й перед піхотою. Залежить від того, як рухається фронт. Наша головна ціль — спочатку зайняти висоту. Ми маємо можливість бачити всю картину", — каже військовий.


Історія позивного

У лави Третьої окремої штурмової бригади Святослав записався тоді, коли вона створювалася. Тоді йому якраз виповнилося 18 років. За рік до цього він почав мріяти про військову справу.

Свій позивний — Камаз — хлопець отримав ще в дитинстві, як прізвисько. Боєць каже: з цим у нього пов'язаний веселий випадок.

"Я з'їжджав взимку з льодяної гірки. Був крайнім, хто з'їжджав. Знизу було десь орієнтовно 11 дітей та дорослих. З'їжджаючи, я їх всіх збив, як кеглі. І відтоді в мене кличка Камаз", — розповідає Святослав.


"Виходимо і в стрілецькі бої теж"

Камаз — фанат різної зброї, але найбільше йому подобаються кулемети. В його бригаді дають можливість навчитися опанувати той вид озброєння, який хоче сам військовий, каже Святослав.

"У нас хоч спеціалізація ПЗРК, але є і дрони. Також виходимо в стрілецькі бої. Тобто в нас — широкі параметри дій. З кулемета мені вперше довелося попрацювати якраз в той момент, коли були "вагнерівці".

Це був Browning. Чудова штука. Це — великокаліберний кулемет, 12,7. Незабутні відчуття. Єдине, що я бачив — це спалахи кулемета перед собою. Тому що була ніч", — пригадує боєць.


"Ворога в жодному разі не потрібно недооцінювати"

За словами Святослава, росіян не слід недооцінювати.

"Коли всі думали, що ми воюємо з "чмобіками", то вже на той момент у них була непогана армія. У росіян реально дуже багато було резервістів — тих, хто вчився, або тих, хто любить постріляти.

У нас це все було в набагато меншій кількості. Проте ми — винятково на характері стоїмо за свою неньку", — каже боєць на псевдо Камаз.

Упродовж російсько-української війни хлопець втратив двох своїх друзів — Артура Бурлаку й Тараса Стахіва.

"Артур був другом. Ми з ним зустрічалися доволі часто. Він загинув під час бойового завдання або на позиціях. Наскільки я знаю, кульове поранення в голову. Стах — це максимально щира, добра та прямолінійна людина.

За це його багато хто любив. Він завжди мав такий чудовий настрій, тому міг прийти в якусь компанію і з ним було про що поговорити", — розповідає Святослав.

Портрети його друзів розміщені на Алеї слави загиблих військовослужбовців на "стометрівці" в Івано-Франківську. Святослав каже: хоче бачити більше поваги до полеглих.

"Усі ці фотографії воїнів, які загинули на війні. Вживати спиртні напої, голосно викрикувати, сміятися біля них? Коли проходиш і дивишся на це все, то не дуже хочеться більше йти центром міста", — говорить військовий на псевдо Камаз.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

"Самі йдіть на фронт": історія бійця Мирослава Перепічки з Івано-Франківська, який служить в ТЦК 


10.05.2024 Іван Муканик 953
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2740
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20899
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1819
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1300 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2317
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3967

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

598

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2072

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

765

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1369
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

429
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

955
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24458
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

685
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

700
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

650
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

792
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8139
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

678 1
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

831
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2121 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

784