Будівництво та ремонт очисних споруд: що обіцяють голови ОДА (інфографіка)

Чиста вода – запорука не лише здоров'я людини, але й сприятливої екологічної ситуації. Якщо вчасно не очистити воду від сміття або відходів життєдіяльності, вона потрапить у водойми й може викликати загибель риб і навіть порушити екосистему. Щоб не сталося непоправне, в кожному місті чи населеному пункті мають бути очисні споруди.

В Україні більшість таких об'єктів безнадійно застаріли й відстають від передових технологій. «Слово і Діло» сьогодні розбиралося, що голови обладміністрацій роблять у цьому напрямку.

Позитивні зрушення відбулися в небагатьох регіонах. Наприклад, голова Полтавської ОДА Валерій Головко дав щодо очисних споруд три обіцянки й усі їх провалив. Зокрема, в селах Лучки та Засулля минулого року так і не з'явились обіцяні водогони, а ремонт наявного в Лучках запланований лише на цей рік.

Схожа ситуація в Тернопільській області: Степан Барна також провалив три обіцянки. У Товстому в 2017 році мали запустити очисні споруди, на це було передбачено 20 млн грн. Проте будівельні роботи затягнулися й об'єкт планують запустити лише в квітні-травні.

Зате очисні споруди запустили в Ланівцях. «У Ланівцях проживають більш ніж 8 тисяч осіб. І коли ми піднімаємо проблематику екології, то ми маємо чітко розуміти, що це проблематика не лише навколишнього середовища, а перш за все здоров'я людини. Через те, що в населених пунктах немає очисних споруд, виникають захворювання. Тому сьогодні наша філософія – будувати очисні споруди, а не лікарні», – підкреслив Барна під час відкриття об'єкта. За його словами, очисні споруди дозволяють забезпечити від 87 до 99% очищення води.

Хороша ситуація в Дніпропетровській області. Голова адміністрації Валентин Резніченко виконав чотири обіцянки, а на цей рік запланував завершити реконструкцію очисних споруд у П'ятихатках. Зараз роботи перебувають на завершальному етапі.

Реконструкція Букинського водопроводу в Харківській області була завершена минулого року. Наприкінці жовтня в експлуатацію ввели 5 км водогону, воду зі свердловини глибиною 700 м отримають 1,5 тис. абонентів.

У Закарпатській області в травні було розчищене Ольшанське водосховище: з берегів і поверхні водойми прибрали паперове та пластикове сміття. «Людей, які звикли викидати сміття до гірських річок, будуть нещадно штрафувати, інакше ми ніколи не позбудемося цієї ганьби», – зазначив голова ОДА Геннадій Москаль. При цьому минулого року чиновник провалив обіцянку забезпечити питною водою жителів Чопа. У місті мали збудувати водозабір і підземні свердловини. Будівництво свердловин почалося в жовтні, але за станом на січень із виділених 20 млн грн було освоєно лише 6,7 млн.

На початку року голова Кіровоградської обладміністрації Сергій Кузьменко назвав одним із пріоритетних завдань будівництво водопроводу в Долинському районі. За його словами, минулого року виділялося 10 млн грн на початок цих робіт. «Давайте зробимо все можливе, щоб цього року ми почали будівництво водопроводу. Ми передбачили кошти з Фонду регіонального розвитку, гроші мали бути закладені. Має невідкладно розпочатися розвідка запасів води в Долинській, щоб затвердити проектно-кошторисну документацію, провести відповідні тендери», – заявив Кузьменко.

Також цьогоріч мають провести експертизу та коригування проекту з оновлення очисних споруд у Гуляйпільському районі Запорізької області. Оновити їх голова ОДА Костянтин Бриль обіцяв ще в березні 2017 року.

Детальніше – на інфографіці.


15.03.2018 1512
Коментарі ()

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

6181
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

488
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14725 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1727
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

996
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6417

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

780

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1593

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1383

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1267
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

630
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

779
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1681
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

712
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

1008
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

6059
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

14422
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

375
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

676
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

592
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

912 2