Бронежилети українського виробництва

Потреба в системах індивідуального захисту військових зростає. Змінюються і критерії до таких виробів - посилюються вимоги щодо безпеки. Одним з популярних засобів при проведенні військових операцій є бронежилет. На них покладається функція захисту від уламкових та кульових поранень. В нашій країні зацікавлені у покращенні захисту військових, тому виробники займаються розробками бронежилетів українського виробництва стандартного та модульного типу відповідно до стандартів НАТО.

Бронежилети: основні критерії вибору

Сучасні виробники пропонують різні формати бронежилетів - вони можуть бути в якості окремого виробу, так і бути частиною основного екіпірування бійця. Популярні варіанти захисного спорядження перевіреної якості можна придбати в магазині Балістика.

Якщо в планах обрати надійний бронежилет, слід звернути увагу на ряд критеріїв.

  • Детально ознайомитися з характеристиками виробу - він повинен забезпечувати надійний захист від куль та уламкових частин.
  • Клас бронежилету. Для цього врахувати тип зброї, яку можуть використати.
  • Тип носіння виробу: зовнішній чи прихований.
  • Продумати необхідну площу захисту. В залежності від типу та розмірів бронежилету показник може складати від 18 до 42 дм2.

Практично всі бронежилети складаються з 4 елементів. Спеціальний чохол та пакет є обов’язковими компонентами - вони одночасно забезпечують перший етап захисту та дозволяють надійно втримувати основну частину жилету. В більшості виробів передбачений і другий рівень захисту - зафіксована спеціальна плита. Вона може бути або цілісною, або ж складатися з кількох елементів, виготовлених з різних матеріалів (частіше всього це поліуретан, кераміка або метал).

Найдорожчими та тими, що дадуть максимальний захист будуть спеціальні модульні захисні тканини. Наявність четвертого компоненту є необов’язково - це використання додаткових захисних частин для захисту більшої частини тіла та різних функціоналів. На бронежилеті може бути і додаткове маркування (наприклад, якщо виріб використовується не військовим, а журналістом в зоні проведення бойових дій).

Клас захисту: що потрібно знати

Серед всіх критеріїв вибору клас захисту є одним з найважливіших.

Класи бронежилетів та їх особливості.

  • Спеціальні бронежилети, які ідеально захищають від вистрілів мисливських гвинтівок та холодної зброї.
  • 1 клас. Гарантує надійний захист лише від пістолетів. Його перевага - мала вага та зручність використання.
  • 2 клас. В основу такого жилету додають металеві пластини для захисту найбільш вразливих місць. Вага їх складає, зазвичай, не більше 5 кг.
  • 3 клас. Передбачена більша площа металевих частин та якісніша тканинна основа. Передбачений і демпферний шар. Вага часто складає 9-11 кг. Військовий в такому жилеті добре захищений від легкої стрілецької зброї.
  • 4 клас. Як і жилети 5 класу, гарантують хороший захист і від АК. Їх закуповують для поліції та армійських підрозділів. В якості основного захисного елементу використовуються надійні та легкі металеві пластини (часто виготовлені з титану чи алюмінію).
  • 5 клас. Оптимальний варіант захисту від куль автоматів (в тому числі й АК). Захист від куль вагою до 8 г.
  • 6 клас. Популярні варіанти бронежилетів, які гарантують максимально надійний захист. Ті, хто використовують їх, забезпечують собі захист від кулеметів та різного роду гвинтівок, автоматів. В основному це сучасні варіанти жилетів, які укомплектовані якісними пластинами та модульними елементами. Вони мають велику вагу та можуть бути не зовсім зручними, але забезпечують максимальний рівень надійності та безпеки.-

Обираючи бронежилет, орієнтуватися на свій комфорт, враховувати розмір. Виробники часто пропонують додаткові захисні елементи до бронежилета. Обираючи їх, краще переконатися, що вони будуть надійно прикріплені саме до цього виробу.

Партнерський матеріал


19.10.2023 649
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

9546
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1464
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1077
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2098
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3617
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1363

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1730

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

529

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1167

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1332
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

538
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24279
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

522
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

485
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

641
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1531
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

699
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7035
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

640
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1648 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

633
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

545