Безсульфатний шампунь: рекомендації щодо застосування

Безсульфатні шампуні вперше з'явилися на європейському косметичному ринку наприкінці 90-х. Для просування новинки організували рекламну кампанію за участю відомих супермоделей, які розповідали, що ці засоби стали справжнім порятунком для їхнього пошкодженого волосся.

Перші пропозиції не підходили для дуже жирних пасм і неекономно витрачалися. Спочатку новинкою зацікавилися користувачі, які люблять пробувати все нове. Але завдяки добре організованій рекламі та розширенню асортименту цільова аудиторія незабаром значно збільшилась.

Кому підходить шампунь без сульфатів

Основний компонент будь-якого продукту для гігієни шкіри та волосся - це поверхнево-активні речовини (ПАР). Вони збільшують проникність тканин, підвищують їхню сприйнятливість до дії інших компонентів, забезпечують різний рівень піноутворення та відповідають за якісне очищення.

Сульфати - це солі сірчаної кислоти, що є найдоступнішими за ціною поверхнево-активними речовинами. Найчастіше застосовуються лаурилсульфат натрію, лаурилсульфат амонію, лаурилсульфат натрію. Вони досить добре переносяться, але у разі підвищеної чутливості можуть викликати сухість, лущення, алергічні реакції.

Виробники намагаються нейтралізувати можливий негативний вплив введенням у рецептуру компонентів для догляду за шкірою голови та волоссям.

Навіть найкращий безсульфатний шампунь містить у своєму складі поверхнево-активні речовини. Але, на противагу сульфатам, вони мають натуральне походження та отримані шляхом перероблення кокосової, пальмової, кукурудзяної олії, а також із цукрових буряків. Наприклад, кокамідопропілбетаїн або кокоглюкозид.

Безсульфатний шампунь застосовуємо в таких випадках:

  • Підвищена чутливість шкіри, схильність до алергічних реакцій. ПАР синтетичного походження вирізняються високою активністю. За підвищеної чутливості покривів вони викликають відчуття стягнутості, сухість, свербіж, лущення. ПАР натурального походження діють м'якше та делікатніше, тому легше переносяться. Але під час підбору рекомендуємо уважно прочитати склад. Безсульфатні засоби можуть містити силікони та колагенові добавки, які також не підходять для чутливої шкіри.
  • Кератинове випрямлення, ботокс для волосся, нанопластика. Після виконання будь-якої з цих процедур використовуємо безсульфатний шампунь. Він не вимиває кератин та інші використовувані речовини, не втручається в хід природних процесів і навіть пролонгує результат.
  • Неслухняні пасма. Текстури без солей сірчаної кислоти не порушують структуру стрижнів, не відкривають лусочок. Їхній збалансований склад забезпечує не тільки необхідний рівень очищення, а й полегшує розчісування й укладання, знімає статичну електрику.
  • Фарбування та ламінування. ПАР з м'якою дією не викликають набухання тканин і не роблять поверхню стрижнів шорсткою, як лаурилсульфат натрію. Тому пігмент довше зберігає свою інтенсивність і його вимивання сповільнюється.

Та попри очевидні переваги, такі продукти підходять не всім. Вони не призначені для видалення з глибини стрижнів залишків засобів для стайлінгу, деяким користувачам не подобається помірний рівень піноутворення.

Волоссю і шкірі голови потрібен час для звикання до нового продукту й навіть за частого застосування рекомендується його дворазове нанесення.

Виробники постійно працюють над розширенням можливостей цих засобів. Навіть бюджетні безсульфатні шампуні тепер успішно справляються з тими завданнями, з якими раніше не могли впоратися засоби преміумкласу. Наприклад, надання об'єму або ретельне очищення жирної шкіри голови.

ТОП-5 найкращих пропозицій

  • Oribe Oribe Signature Shampoo A Daily Indulgence. Багатофункціональний гігієнічний продукт з категорії елітної косметики, призначений для щоденного застосування. Містить ланолін, екстракти едельвейса, кавуна, плодів лічі. У рецептуру також входить полісорбат-20 - поверхнево-активна речовина з м'якою дією, що перешкоджає розшаруванню текстури та піни, забезпечує необхідний рівень очищення навіть у жорсткій воді, заспокоює покриви.
  • MoroccanOil Smoothing. Формула містить запатентований комплекс AminoRenew, який насичує пасма вологою та необхідними амінокислотами. Основне призначення - гігієнічний догляд за кучерявим волоссям, що схильне до жорсткості, погано піддається розчісуванню та укладанню.
  • OGX Coconut Milk. Цей безсульфатний шампунь призначений для живлення, зволоження й зміцнення волосся з пошкодженою структурою. Містить молочні протеїни, екстракт кокоса та кокосову олію, а також натуральний консервант з антибактеріальною дією - ферментований корінь редиски.
  • L'Oreal Professionnel Serie Expert Vitamino Color Resveratrol. Професійний засіб для фарбованого волосся. Живить, зволожує, перешкоджає вимиванню пігменту завдяки присутності у формулі поліфенолів винограду. Випускається у флаконах різної місткості - від 300 до 1500 мл.
  • Kaaral Purify Reale. Надає живильну, зволожувальну та відновлювальну дію. Відзначимо густу консистенцію та приємний квітковий аромат. Основний активний компонент - маточне молочко.

Будь-який продукт з цього рейтингу ви можете купити в мультирегіональному інтернет-магазині MAKEUP.

На різних сайтах і форумах активно обговорюється ефективність застосування безсульфатних шампунів для гігієни жирного волосся. Спеціальні продукти містять компоненти, які регулюють виділення підшкірного сала. Це саліцилова кислота, комплекс фруктових кислот, екстракти лопуха, ліщини, імбиру, зеленого чаю грейпфрута.

Але інколи їхньої дії буває недостатньо за гіперактивності сальних залоз шкіри голови. У таких випадках необхідна консультація трихолога.

Реклама


19.01.2024 878
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2405
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19461
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1746
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1217 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2265
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3866

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

133

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2008

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

696

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1305
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

380
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

907
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24402
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

635
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

611
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

746
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1640
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8050
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

478
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

778
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2055 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

736