Безпечний відпочинок у горах на Івано-Франківщині: куди поїхати

Найпопулярніший вид відпочинку для жителів Західної України – відпочинок у Карпатах. Зокрема, влітку поїздку до Карпат планує понад 20% респондентів.

Такими є дані опитування, яке провів Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) в червні, передає Фіртка.

Зокрема, більшість респондентів планує відпустку в Україні. Водночас жителі Західного регіону найбільше обирають поїздку до Карпат та інших місць України. Серед тих, хто планує відпустку в Україні, більшість прагне відпочивати за межами своєї області. 

Фіртка зібрала добірку безпечних маршрутів у гори на Івано-Франківщині. Додамо, що ці маршрути є одноденними та не передбачають великого переліку спорядження.


Гора Ягідна, 1 216 м

Дистанція та складність: 15 км, легкий.

Час проходження: залежно від погодних умов та фізичної підготовки, приблизно сім годин взимку.

Локація: хребет Ліснівський, Покутсько-Буковинські Карпати.

На цій горі переважно лісова дорога без складних різких підйомів, то Ягідна чудово підійде для новачків. Можливі варіанти спуску як до точки старту — до села Микуличин, або до Татарова. Перевага цієї гори - можливість підкорювати її у будь-яку пору року. Крім того, якщо є бажання, маршрут можна подовжити, заночувавши на полонині Ліснів.

Як бонус, з Ягідної відкривається панорамний краєвид на Чорногірський хребет.

Гора Ягідна


Гора Кукул, 1 539 м

Дистанція та складність: 20 км, легкий.

Час проходження: одноденний/дводенний.

Локація: хребет Кукул.

Кукул - гарний варіант для туристів, яких цікавить трохи складніший підйом з повільним набором висоти та панорамні краєвиди. Підійматись на хребет можна декількома маршрутами: найбільш популярні виходи — село Вороненко та село Ворохта. До хребта від них — приблизно 12 км в одну сторону.

Тут будуть і колиби, і джерело, і стіл, і лавки, і гойдалка, і місця для наметів. Крім того, з Кукула відкривається вид на Говерлу та Чорногору.

Кукул — Вікіпедія


Гора Синячка, 1 400 м

Дистанція та складність: 21 км, легкий.

Час проходження: 8 годин.

Локація: Ґорґанський масив.

Зазначимо, що на Синячці можна побачити, як добувають нафту. Адже тут просто так посеред гір стоять вежі, які постійно працюють, а тому у повітрі відчутний запах нафти. На маршруті трапляються як не свердловини, то труби, якими нафта тече на перероблення. Водночас йти цим маршрутом абсолютно безпечно.

На вершині Синячки скрізь каміння, подекуди цілі глиби, порослі лишайником, є дерева та чагарники. Крім того, на маршруті є місцева геологічна пам’ятка — Білий Камінь, скелі якого досягають майже 30 метрів. Білий камінь є присілком Яремча. 

Похід на гору Синячку


Гора Хом'як, 1 542 м

Дистанція та складність: 6 км, легкий.

Час проходження: 5 годин.

Локація: Ґорґанські гори.

Гора Хом’як — чудовий варіант для новачків, адже має нескладний маршрут. Зійти на Хом’як можна п’ятьма різними стежками. По-перше, стежкою з сусідньої гори Синяк. Або ж від водоспаду Гук та КПП, що веде до нього. Ще два варіанти — стежки з траси села Поляниця та початку траси на Буковель перед Яблуницею.

До слова, з Хом’яка погожої днини видно Чорногірський хребет — найвищий в Україні. Також з Хом'яка можна спуститись до Женецького Гуку — красивого водоспаду.

За бажанням, з Хом’яка можна далі піти Ґорґанами через гору Синяк на Малий Ґорґан, гори Довбушанку та Ведмежик. 

Гора Хом'як


читайте також: Відпочинок за кордоном: які країни обирають прикарпатці у 2021 році

Окрім того, щоб відпочинок в горах був безпечним, гірські рятувальники постійно відновлюють маркування маршрутів для туристів. До цієї роботи долучаються і волонтери. Також проводять і роботи по очищенню маршрутів від заростей.
Пам'ятайте: коли ви йдете у гори, у вас обов'язково має бути з собою аптечка. Якщо ж ви серйозно травмувались, то не зволікайте й відразу ж звертайтесь за медичною допомогою.

Читайте також:

Послаблення карантину: скільки туристів очікують прийняти цьогоріч на Заході України

Глемпінг-туризм на Прикарпатті: будівництво можуть розпочати вже влітку

Відомо, де планують відпочивати влітку жителі Західної України


19.07.2021 1742
Коментарі ()

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1466
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3004
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1051
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1098
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1114 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3305 5

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

103

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1019

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

848

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

382
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

226
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2414
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1190
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

497
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15119
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7422
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

858
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

422
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

332
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

418
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

704
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1162