БЕЗКОШТОВНИЙ Wi-Fi ВЖЕ ДОСТУПНИЙ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКУ

Відома в Івано-Франківську компанія «Ютім» планує покрити майже всю територію Івано-Франківська бездротовою системою безкоштовного доступу до інтернету за технологією Wi-Fi. Інтернет-провайдер очікує на підтримку і розуміння з боку влади міста.

 

Пропозиція оснастити територію обласного центру безкоштовним доступом до інтернету протягом останніх років  поступала до міської ради кілька разів, але депутати минулого скликання так і не дали «добро» на ще один крок до «європеїзації» Івано-Франківська.

 

Зауважимо, що по всій Європі вже кілька років триває практика розвинення мереж безкоштовного бездротового доступу до інтернет-мережі. Тому компанія вирішила власноручно, без особливої підтримки з боку влади, встановлювати точки Wi-Fi доступу. За словами директора «Ютіму» Тараса Гурика, компанія не розраховувала на додаткове фінансування з міського бюджету, а просто просила організаційної підтримки, адже кожне встановлення точки Wi-Fi доступу потребує дозволів у певних структурах.

 

І якщо мер Івано-Франківська Віктор Анушкевичус завжди підтримував проект розвитку мережі Wi-Fi, то деякі депутати, не розуміючи суті питання, намагалися провести конкурс на проект, який не приносить жодних прибутків компаніям (!?). Тарас Гурик запевняє, що встановлення точок та їх обслуговування компанія бере на себе. Він зауважив, що тільки за ліцензію на частоти для надання Wi-Fi послуг в Івано-Франківську «Ютім» заплатив 120 тисяч гривень.

 

На сьогодні в обласному центрі встановлено більше 30 точок доступу до мережі, які в основному розташовані в центральній частині міста. Компанія планує комплексно підійти до цього питання та максимально оснащити інтернет-покриттям всю територію Івано-Франківська.

 

«Проект розвитку безкоштовногго доступу до інтернету для нас є соціальним, тобто ми не очікуємо від нього жодного зиску. Ми живемо і працюємо в цьому місті і зацікавлені в тому, щоби люди жили в європейському місті» - говорить Тарас Гурик. Також директор «Ютіму» не проти, щоби влада простимулювала й інші інтернет-компанії до партнерства в цій справі. За словами Гурика, одній компанії вкрай складно самостійно проробити таку величезну роботу.

 

«Ютім» планує зробити доступ до мережі Wi-Fi безкоштовним, але безкоштовне користування підключенням до Wi-Fi передбачає швидкість доступу 128 К, що, можливо, задовольнить не всіх абонентів. В такому випадку для повноцінного швидкісного користування інтернетом, бажаючі зможуть придбати картки Wi-Fi доступу. А вже існуючі абоненти «Ютіму» мають змогу використовувати свій логін і пароль від проводової мережі і для мережі Wi-Fi з відповідною підвищеною швидкістю.

 

 

 

На прес-конференції "Ютім" продемонстрував карту з вже існуючими зонами

доступу до інтернету за технологією Wi-Fi

 


03.02.2011 2620 0
Коментарі (0)

21.03.2023
Тіна Любчик

Ідея виготовляти ліки для військових у "гарячі" точки виникла після того, як на запити захисників волонтери шукали ліки. Детальніше про це — журналістці Фіртки розповіла Ірина Федяк, деканеса фармацевтичного факультету ІФНМУ та відповідальна за виготовлення ліків для військових.

212
16.03.2023

Інвестиції в криптовалюту — перевірений метод заробітку. Попри значну кількість варіантів цифрових грошей (близько 11 000), особливою популярністю користується близько сотні з них. 

306
14.03.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поїхала на Косівщину, щоб поцікавитись у Йосипа Приймака, який понад 35 років займається бондарством, особливостями виготовлення дерев'яного посуду за старовинною традицією та секретами збереження первинної технології цього ремесла на теренах Гуцульщини.   

720
28.02.2023
Іван Муканик

Мирослав Карабін став керівником НОКу в Івано-Франківській області на 2023-2026 роки. Фіртка поцікавилась, що зі спортивних подій планують цьогоріч в області.

10457 21
24.02.2023
Тетяна Дармограй

Як протягом року повномасштабної війни змінилось життя на Прикарпатті та як прикарпатські правоохоронці адаптувались до роботи в умовах воєнного стану, дізнавалась журналістка Фіртки.

1359
22.02.2023
Тіна Любчик

Сили безпеки і оборони України продовжують посилювати. Так, в МВС почали формувати штурмові бригади «Гвардія наступу». Фіртка розповідає, що відомо про набір добровольців на Прикарпатті.

2632

Наукова фантастика початку ХХІ ст. через фільми, серіали нав’язує думку про однозначну загибель нашої планети та потребу колонізації для людства Марсу.

596

Відповідь на це та інші запитання дає Олег Зелез, співвласник компанії HVOYA, яка займається будівництвом каркасних будинків з 2008 року і входить до списку найкращих будкомпаній України.

1799

Концептуальні підходи психології та соціології до ведення бізнесу в Україні

998

Минулого тижня, в лютому 2023 року, делегація Івано-Франківської торгово-промислової палати перебувала в північно-західній Німеччині, в регіонах Східної Фрізії та Папенбургу, на запрошення місцевої регіональної ТПП. Програма перебування видалася насиченою.

1411
16.03.2023

На Косівщині, у селі Яворів, відкрили туристичний об’єкт «Гуцульська сироварня». Фіртка поїхала туди, аби дізнатись тонкощі роботи ферми та рецепти екологічно чистих, натуральних сирів.

1140
11.03.2023

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. Адже організмові потрібно значно більше ресурсів, які йдуть на стреси, переживання та тривоги.

577
06.03.2023

Навесні у продажу з'являються редиска, огірки, шпинат, листковий салат, цибуля та інша рання городина. І хоча у ній містять нітрати, все ж варто включати її до весняного раціону.

831
20.03.2023

У Хрестопоклонну неділю, в храмі Різдва Пресвятої Богородиці смт Ворохти, відбулося освячення двох відреставрованих старовинних ікон та їх сучасних копій.

121
17.03.2023

Чим старші респонденти, тим більше серед них тих, хто відповідає, укріпився у вірі — їх частка зростає від 18% серед тих, кому менш як 30 років, до 34% серед тих, кому понад 60 років. Частка таких найвища у Західному регіоні (31%, тоді як в інших регіонах — від 22% до 24%).

255
14.03.2023

Шлюб — це завжди про двох людей, які одружилися, бо любили одне одного. І ця любов не просто емоційна і поверхова, а любов як вияв волі людини. Священник завжди на шлюбній присязі запитує: «Чи ти хочеш взяти її за жінку чи його за чоловіка?» Відповідають: «Хочу!». Це і є волевиявлення.  

353
09.03.2023

За Біблією спочатку був створений чоловік, потім — жінка. Апостол Павло, коли говорить про сім’ю, наголошує на тому, що жінка повинна слухати свого чоловіка.  

667
17.03.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

3347
20.03.2023

Голова Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпін сьогодні 20 березня, близько 12:00 за київським часом, прилетів до Москви на зустріч з президентом Росії Володимиром Путіним.  

141
15.03.2023

Група сенаторів США від обох партій тисне на главу Пентагону Ллойда Остіна з вимогою надати більше інформації про те, що потрібно для відправки винищувачів F-16 в Україну.  

340
10.03.2023

Головнокомандувач, командувачі напрямків доповідали щодо ситуації на передовій, загалом у захисті держави.

638
06.03.2023

Кабінет міністрів на своєму позачерговому засіданні 6 березня затвердив директора Національного антикорупційного бюро України.

834