Без страху й свідомості…

 

Українська еліта постійно закликає суспільство до консолідації. Гасло «В єдності – наша сила» міцно увійшло в лексикон політиків, але від цього українці не стають дружнішими.

В європейських державах знаємо два фактори, що консолідують суспільство. Зокрема, в Білорусі люди єднаються навколо державності значною мірою завдяки страху. Так, працівник міліції чи іншої білоруської державної установи у більшості випадків не піде на порушення за жодні гроші, бо знає, що його покарають. Не відомо, чи так само б діяли білоруські чиновники без авторитарного режиму О.Лукашенка, але сьогодні створений в Білорусі політичний режим забезпечує порядок і стабільність.

У свою чергу в більшості європейських держав сформоване сильне громадянське суспільство, що контролює владу. У своїй одностайності європейці єдині у всьому – від свідомого голосування на виборах до масової участі у страйках. Так, француз чи іспанець не стане штрейкбрехером і не почне працювати, коли в країні загальнонаціональний страйк.

А спробуйте у нас? Імовірніше, другий або третій українець погодиться працювати, якщо йому запропонують високу платню. Та й коли наше суспільство останній раз розпочинало страйк за свої права? Не будемо вже говорити про банальний підкуп виборців і активну участь майже всіх українців у механізмах корупції.

Як ви розумієте, українці сьогодні уже не готові функціонувати в державі на основі страху, але вони ще далекі від того, щоб особистим вчинком чи самопожертвою вплинути на ситуацію в країні.

Одночасно ми не помічаємо концентрації зусиль зі сторони влади і політичних партій у справі формування громадянського суспільства. Радше навпаки. Адже владним елітам легше дерибанити бюджет чи обманювати людей популістськими заявами, аніж постійно звітувати перед активною і самодостатньою громадою.

Однак в Івано-Франківську самоорганізувався громадський рух «Збережемо старий Івано-Франківськ» і його діяльність починає допомагати справі захисту історико-архітектурної спадщини міста. А інших способів організувати суспільство, як шляхом об’єднання зусиль активних людей, і немає. І напевно, ми не зможемо винайти «велосипед» і придумати щось нове.

 


24.08.2013 Сергій Адамович 1266 0
05.10.2022
Тіна Любчик

Музиканти організовують у містах України та за її межами благодійні концерти. Цим самим збирають кошти чи то на потреби ЗСУ, чи то для цивільних громадян, які постраждали внаслідок збройної агресії з боку росії.

256
26.09.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка поспілкувалась із психологинею Валерією Худзіцькою та дізналась, як продовжувати або почати працювати під час війни, не травмуючи себе.

711
21.09.2022
Тіна Любчик

Фіртка поспілкувалася з отцем Йосафатом Бойком, настоятелем парафії Святих Кирила і Методія в Крихівцях, про досвід волонтерства та благодійності у час війни.

1395
16.09.2022
Тетяна Дармограй

Іванофранківець на фронті не вперше. «Шериф» захищав Україну від російської орди ще у 2014 році, коли окупанти вторглися на територію українського Донбасу. Тепер його бригада знову зупиняє російську армію на сході України.

2958
12.09.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з головною психологинею благодійного фонду «Діти Героїв», що опікується дітьми, які втратили одного або обох батьків під час війни, Мартою Білик про те, як розмовляти про війну та її наслідки, не травмувавши.

1264
07.09.2022
Андрій Левкович

Давні греки мислили час в багатьох іпостасях (як лінійний, циклічний, миттєвий…), головні з яких дві – час, як черга слідування подій і час невловної миті змін.

1504

В інформаційному полі України та блогосфері, чи то серед звичайного народу можна натрапити на думку,  що  православний - тотожний російському. Тобто, якщо сповідуєш православ’я, то тобі автоматично приписують проросійські погляди.  

337

З 1 по 5 вересня на Запорізькій АЕС працювала місія МАГАТЕ. За результатами свого візиту вони представили звіт з фактами та рекомендаціями.

1223

Татуювання на тілі людини явище не нове, і в сучасному світі доволі поширене, лише у нашому суспільстві до нього ставились і здається ставляться доволі стримано. До малюнків на тілі відносяться по-різному: хтось ними захоплюється,  а хтось подекуди

1810 1

Вважаю, що некоректно визначати, що церква продукує забобони. Кредо віри визначає «Вірую в єдину святу .. церкву», то ж святість і забобони несумісні.

2029
01.10.2022

У Калуші соціальна їдальня для вимушених переселенців працює на базі другого ліцею.  

317
24.09.2022

В області розпочали сівбу озимих зернових культур.  

645
18.09.2022

Аби на власні очі побачити, що навіть попри війну в Україні, підприємці не лише працюють, а й заробляють і дають роботу місцевим.

853
05.10.2022

Волонтерською діяльністю о. Йосафат Бойко займається вже давно, однак з початком повномасштабного вторгнення почав працювати ще інтенсивніше.

127
29.09.2022

У Крихівцях при парафії Святих Кирила і Методія будують дитячий садочок, який матиме назву «Ковчег». Цей процес триває вже 3,5 роки.  

375
24.09.2022

Відомо, що на рештках костелу почали зводити дерев'яну будівлю у 1900 році. Відтоді 36 років у ній молилися жителі двох сіл — Креховичів і Брошнів-Осади.

936
18.09.2022

Депутати Івано-Франківської облради просять керівництво держави заборонити Українську православну церкву Московського патріархату в країні, ініціювати розслідування її діяльності та покарати винних за колабораціонізм.

822
01.10.2022

На жовтень в Івано-Франківському академічному драматичному театрі  підготували  30 вистав, аби ця осінь була наповнена театральним теплом та незабутніми враженнями.

676
30.09.2022

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна буде вести перемовини тільки із новою владою росії.  

315
27.09.2022

Подоляк наголосив, що після успішного контрнаступу Збройних сил України на харківському напрямку політична еліта Росії почала розуміти, що вона може програти війну, а країни світу переконалися в слабкості армії та військово-промислового комплексу Російської Федерації.

502
24.09.2022

Крім того, він наголосив, що світ "абсолютно справедливо" відреагує на так звані "референдуми", які окупаційна влада намагається зараз провести в Криму та в інших частинах України, які вона "поки контролює".

607
18.09.2022

Окрім того, керівництво Збройних сил наголосило, що «керується принципом єдиноначальності» і «не допускає всередині військового колективу розколів».

726