"Батькам потрібно спілкуватися та цікавитися життям дитини", — Алла Бойчук про запобігання злочинам серед підлітків

Сьогодні серед дітей фіксують найбільше кримінальних правопорушень, пов'язаних із незаконним обігом наркотичних засобів і психотропних речовин на Прикарпатті.

У структурі вони займають 30%. Це — дев'ять кримінальних правопорушень.

Як батькам запобігти злочинам дітей, з журналісткою Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

Алла Бойчук наголошує, що насамперед важливо розмовляти зі своїми дітьми.

"Не показувати дітям, що вони вам байдужі. Кожен вік має свої особливості. Якщо батьки вважають, що вони забезпечили харчуванням, одягом, то це не виховання, це — обов'язок.

Виховати дитину — це спілкуватися з нею. Потрібно виховувати почуття відповідальності у дитини.

Дитина повинна мати свої певні обов'язки, для того, щоб виховати оце почуття відповідальності. Своєчасно реагувати на будь-які зміни поведінки.

Коли дитина побачить, що батьки вживають активних дій для попередження тих негативних явищ, то вона не стане наркозалежною, не стане на шлях вчинення кримінальних правопорушень", — каже Алла Бойчук.

Керівниця ювенальної превенції додає, вперше за останні роки в структурі злочинності не переважають майнові злочини.

"Зазвичай спостерігали найбільшу частку злочинів вчинених дітьми — крадіжки, грабежі, тобто майнові злочини. 

Це вперше за останні роки, коли ми спостерігаємо, що збільшилася кількість злочинів, які пов'язані із наркотиками. Тому це такий тривожний сигнал для нас та батьків. Батьки мають реагувати своєчасно.

Поліція в цьому напрямку працює. У нас є служба протидії наркозлочинності, яка документує. На жаль, у нас збільшилася кількість злочинів — задокументованих фактів збуту.

Головне наше завдання — встановити канал і джерело, де діти отримують наркотичні засоби. Зараз популярно — шляхом закладок. Їх замовляють в Telegram-каналах. Ця робота активна, постійно триває", — зазначає Бойчук.

Начальниця відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області зауважує, коли батьки приходять за консультаціями, то їм пояснюють, як діяти.

"Але, як правило, приходять батьки, коли запізно, коли вже щось трапилось. Або дитина пішла з дому, або винесла цінні речі, викрала кошти, тоді батьки приходять та просять про допомогу. Але тоді, на жаль, вже дуже пізно.

Ми рекомендуємо, що тоді потрібна медична допомога дитині.

Батьки перш за все мають одразу застосовувати активні дії при зміні поведінки. Вже тоді потрібно бути другом дитини. Ще потрібно знаходити час для спілкування.

Дуже прикро, коли ми отримуємо повідомлення про зникнення дитини і не отримуємо від батьків необхідної інформації для початку пошуку. Коли надходять нові повідомлення про зникнення і батьки не можуть сказати про друзів, чим живе дитина за межами дому, чим цікавиться. Це прикро.

Тому що, як правило, ці повідомлення надходять у нічний час доби і ми тісно співпрацюємо із закладами освіти, тобто директорами, заступниками, які надають потрібну інформацію.

Інколи фотографію ми не можемо знайти у батьків, а шукаємо в соціальних мережах або заклади освіти дають, щоб ми змогли орієнтувати наряд. 

Найважливіше, що треба розуміти батьками, — потрібно спілкуватися та цікавитися життям дитини", — резюмує Бойчук.

Більше читайте у матеріалі: «Дитяча наркоманія, розшуки неповнолітніх та випадки самогубств»: інтерв'ю з керівницею ювенальної превенції Івано-Франківщини Аллою Бойчук


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Шахрайство та аварії: які правопорушення найчастіше трапляються на Прикарпатті

Блокпости на Івано-Франківщині: як функціонують та наскільки ефективні


Коментарі ()

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1713
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

852
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

942
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2028
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3526
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2434 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

766

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

669

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

642

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

660
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10307
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1156
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5226
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

968
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2765
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1151
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

363
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

679
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

586
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

631
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

985 2