Ярослав Ковальчук: Працівник ДАІ певною мірою є візитівкою регіону

 

Питання аварійності почало хвилювати людство ще з часів появи першого автомобіля. З кожним десятиліттям ця проблема зростає в геометричній прогресії.

 

Чим більше транспортних засобів, тим більше людських жертв. Чому на дорогах гинуть люди і що потрібно зробити, щоб аварійність зменшилася?

 

З цими та іншими запитаннями ми звернулися до новопризначеного керівника УДАІ УМВС в області майора міліції Ярослава Ковальчука


 – Ярославе Ігоровичу, з чого почали роботу на Прикарпатті?

Робота, яку здійснює Державтоінспекція, практично всюди однакова, за винятком специфіки області. Частина Івано-Франківщини – це гірські райони, що вимагає більшої уваги на дорогах як з боку працівників ДАІ, так і з боку водіїв. Розвиток туризму на Прикарпатті зобов’язує працювати на рівні європейських норм і стандартів, удосконалювати профілактичну та освітню діяльність у цій сфері. Маю на увазі і належний стан утримання доріг і організація роботи працівників дорожньо-патрульної служби при нагляді за дорожнім рухом, при спілкуванні з людьми, надання їм допомоги. Я погоджуся з думкою про те, що працівник ДАІ певною мірою  є візитівкою регіону. Які враження в туристів будуть від спілкування з автоінспектором, така ж думка складатиметься про наш край загалом. Тому все починається з роботи з особовим складом.

– Чи плануєте кадрові перестановки?

Вони будуть, бо це звичайний робочий і людський процес. Хтось дослужився до пенсійного віку, пише рапорт і звільняється в запас за вислугою років і на їхнє місце приходять нові люди. 

При призначенні  на посаду в першу чергу ціную професіоналізм працівника. Якщо людина знає свою справу і зауважень до її служби немає – вона буде працювати, і навпаки, якщо є прорахунки в роботі, які через певний час не усуваються, таким потрібно шукати інше місце діяльності, де б вони могли себе краще проявити. Мені особисто, як керівникові і як людині, імпонують такі якості підлеглих, як чесність, порядність, відповідальність. Якщо працівник у чомусь некомпетентний, то це лише питання часу і він навчиться. Якщо ж безвідповідальний, то це, як кажуть, назавжди. Таким людям довіряти не можна.

– Над чим треба невідкладно працювати?

Звичайно, це було і є питання аварійності. З початку року на дорогах області трапилося більше двох десятків ДТП із постраждалими особами. Тому допоки з доріг будуть надходити такі повідомлення, доти нам є над чим працювати.

– Які важелі впливу до порушників Правил дорожнього руху є найбільш дієвими?

Як не парадоксально, але скільки ми говоримо про смертність на дорогах через порушення Правил, український водій і далі більше боїться штрафу, ніж потрапити в дорожньо-транспортну пригоду. В його свідомості не страх перед небезпекою, а перед інспектором, який оштрафує. З таким підходом до цієї проблеми ми однозначно не наведемо порядку на дорогах. Культура водіїв повинна закладатися на підсвідомому рівні. Ми не лякаємо людей, а застерігаємо, розказуємо про причини, наслідки ДТП і радимо, щоб вберегти від біди. Коли йдеться про людське життя  то питання штрафної санкції у даному разі чисто риторичне. Тому вважаю, що найбільшим важелем впливу має бути наша з Вами свідомість. Усвідомлення найголовнішого – безповоротності скоєного, бо тільки каральним методом проблему аварійності не вирішити.

– Ярославе Ігоровичу, чи можете сказати, що на сьогоднішній день між учасниками дорожнього руху та інспекторами існують партнерські стосунки?

Це дійсно актуальне питання. Особисто націлюю особовий склад підрозділів ДПС на те, що у водієві ми повинні бачити партнера, а не порушника, і було би приємно відчувати з боку громадян взаємність, що  інспектор – помічник, а не «кат із жезлом». Якщо таких стосунків ми досягнемо в роботі, це буде тільки на користь усім, хоча, звісно, переламати стереотип нелегко. Тому проводимо соціологічні опитування громадян, щоб дізнатися про рівень довіри та оцінку нашої роботи, урахувати у подальшому побажання та зауваження громадян, якою вони хочуть бачити Державтоінспекцію. Тільки після позитивної оцінки  можна сказати, що належно виконуємо обов’язки, покладені державою по забезпеченню безпеки в процесі дорожнього руху, і люди нам довіряють.

– Аби такі стосунки дійсно склалися, що має бути стимулом для роботи інспектора?

Стимулом повинно бути бажання працювати, виходити до людей з позитивним настроєм. Це суто психологічний момент, як поведешся з людьми, тим вони і відповідають. Трапляються випадки і непорозумінь і конфліктних ситуацій, які породжують скарги на працівників, хоча останнім часом більше надходить подяк. Коли людина на своєму місці, то це вже стимул, щоб нормально працювати.

– На завершення нашої розмови, щоб Ви хотіли побажати, зауважити?

Від працівників хотілося б самовіддачі роботі, якій ми присвятили своє життя, а від учасників дорожнього руху – усвідомлення того, що дорога не вибачає помилок, вона змушує сплачувати штраф тільки у кращому випадку. Тому безпечно на автошляхах буде тоді, коли кожний з нас  докладе зусиль, дотримуючись Правил дорожнього руху. Тільки спільно можна запобігти аварійності, й тоді учасники руху почуватимуться спокійніше під захистом ДАІ, а ми зробимо все, щоб нам довіряли.

 

Розмову  вела Мирослава БЕЛДИК


05.02.2013 2160 5
Коментарі (5)

Станиславівець 2013.02.05, 11:10
"Працівник ДАІ певною мірою є візитівкою регіону". Надивився я тих візитівок в ЮТУБІ. Ганьба регіону7
Місьо 2013.02.05, 13:58
Сам вуйко і таких же чортів по дорогах розставить і будуть оббирати народ
Dj 2013.02.05, 14:05
Бла-бла-бла, знову чую набір загальних фраз. Начальники міняються. а система залишається ))) Неахй цей пан покаже на чому він на роботу приїхав - ви прозрієте ))))
Вітя 2013.02.05, 15:30
Dj він все рівно не розкаже,а на якому авто він приїхав?
Водій зі стажем 2013.02.05, 22:00
Українська ДАІ настільки корумпована і скомпрометована в очах автомобілістів, що єдиний вихід - звільнити повністю всіх старих працівників і набрати нових. В свій час так зробили в Грузії. По результатах опитувань дорожній поліції в Грузії довіряють 74% водіїв.
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

269
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13509 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1526
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

839
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6057
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1693

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

612

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1437

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1249

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1145
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

496
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

631
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1544
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

576
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

854
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5898
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13482
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

207
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

514
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

457
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

767 2