Апеляційний суд постановив поновити Ірину Фаріон на посаді професорки "Львівської політехніки"

Сьогодні, 29 травня, Львівський апеляційний суд постановив поновити Ірину Фаріон на посаді професорки кафедри української мови Інституту гуманітарних та соціальних наук Львівської політехніки, а також стягнути на користь науковиці середній заробіток за період вимушеного прогулу — 123 тисячі 927 гривень.

Про це із зали суду повідомила кореспондентка Суспільного, пише Фіртка.

На засіданні відбулися судові дебати. Адвокат Ірини Фаріон закликав суд задовольнити апеляційну скаргу в повному обсязі і скасувати рішення суду першої інстанції. Представник "Львівської політехніки" наголосив, що рішення Галицького районного суду є законним, тож його варто залишити без змін. Суд вийшов у нарадчу кімнату.

"Враховуючи те, що Ірина Фаріон — науково-педагогічний працівник, вона виконує виховні функції. За висловлювання про російську мову серед військовослужбовців університет ухвалив рішення про звільнення.

Те, що зазначають в апеляційній скарзі — це виключно їхня позиція і їхнє бачення розвитку події. Як дасть оцінку суд — від того будемо відштовхуватися", — коментує начальник юридичного відділу "Львівської політехніки" Андрій Мороз.

Ірина Фаріон заявила, що якщо суд ухвалить рішення не на її користь, то наступний крок — Верховний Суд.

"Позиція відповідача — це позиція людини, яка топчеться по закону брутально і нікчемно, виконує політичні замовлення і робить при цьому "гарну міну". В жодному документі не доведено морального проступку, який вчинила Ірина Фаріон. З якої рації було здійснене швидкісне звільнення? Чому ректор не дочекався роботи комісії?

Комісія мала завершити свою роботу 22 числа, мене звільнили 15. Тобто проректор сам собі заперечує. Це означає, що він ухвалював це рішення під тиском. Не сумніваюся під чиїм — під тиском МОН, конкретної персони — Лісовий. Про це свідчить його реакція — неймовірно радісна від того, що звільнили Ірину Фаріон", — каже науковиця.

Суддя вийшла з нарадчої кімнати та оголосила вирок. Апеляційну скаргу Ірини Фаріон на рішення Галицького районного суду міста Львова задовольнили частково. Накази ректора НУ "Львівська політехніка" про звільнення Ірини Фаріон від 15 листопада та 28 листопада визнали незаконними та скасували.

"Суд постановив поновити Фаріон Ірину Дмитрівну на посаді професора кафедри української мови НУ "Львівська політехніка" з 24 листопада 2023 року.

Стягнути з НУ "Львівська політехніка" на користь Ірини Фаріон середній заробіток за час вимушеного прогулу за період з 24 листопада 2023 року по 29 травня 2024 року в розмірі 123 тисячі 927 гривень 27 копійок.

Стягнути з НУ "Львівська політехніка" судовий збір у розмірі 5782 грн 17 копійок", — оголосила суддя Львівського апеляційного суду.

Ірина Фаріон відреагувала на рішення суду та розповіла, чи планує повертатися у "Львівську політехніку".

"Я щаслива, що право існує окремо від політики. Це означає, що ми рухаємося в правильному напрямку. Не йдеться про мене, йдеться про те, щоби працювали закони, щоби ніхто не дозволяв собі під тиском зверхників ці закони змінювати.

Я дякую колегії суддів за обґрунтоване рішення (...) Я думаю над тим (про повернення у "Львівську політехніку", — ред.) Є дуже багато сил, які хотіли би, щоби я не повернулася в політехніку, а мені дуже подобається йти проти сил, яким я не подобаюся", — каже Ірина Фаріон.

Постанова апеляційного суду ще може бути оскаржена у Верховному Суді. Представник "Львівської політехніки" заявив, що очікує на повний текст рішення, а тоді думатимуть про наступні кроки.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


29.05.2024 Іван Муканик 727 1
Коментарі (1)

Читач 2024.05.31, 09:06

Справедливе рішення.

Непідтримую Фаріон в її позиції "немає російськомовних українців".

Як і не підтримую ображання матюками в її адресу.

Розумію і її бажання щоб розмовляли більше українською. І також зрозуміло обурення військових, які все ще розмовляють російською і не є в "Легіоні Свобода Росії" - перевчитись займає час, якого на війні немає, і має бути бажання також. Та судячи з того як ловлять силою в армію і вже пішли зеки - владі все одно хто не пускає москаля у Київ і тому почали травлю Фаріон.

Фаріон звільняти не мали було за що. Дискусію мали вести культурно без москальських матюків. Українські діьи викрадені з України і яких змушують вчити російську і намагаються пепетворити на орків - це все одно українці і їх треба повертати як і всяких російськомовних чи польськомовних українців, незважаючи що тренд переляканої центральної влади в Києві зараз інший - всіх розігнати по світам і оголосити неукраїнцями хто не захищає від москлаля і їх посади і майно у Києві, коли виявилось рускомірні не лише українцям загроза, а і їм - і в це вони до кінця повірити не можуть...

Одним словом Фаріон має право і на помилкові судження. Вона послідовно таки за Україну хоч могло колись здаватись і дещо провокативно. Та час показав - ну просто вона така хоче щоб всі розмовляли українською. Це непогане бажання. За це не мають карати.

В Україні сотні сепарів на посадах з 2014 року. Мерами міст які щараз зруйновані і окуповані як Рубіжне наприклад обирали пророс. Деякі досі на посадах чиновницьких. В Раді опзж. Двох опзжистів, які відверто за росію в комісію по фортифікаціям - журналісти підняли шум і змушені колег в іншу комісію відправити. А якби не підняли? І при цьому докулупалась до Фаріон і звільнили з політехніки?

Тож апеляційний суд правильно поновив на посаді.

Та святкувати рано. Верховний Суд може підіграти владі. З нещодавного: скасував рішення апеляційного суду, який дозволив виїзд замкордон чоловікові - система "Гарт" помилково не випускала його(чиновник вніс некоректну інформацію-не вніс), довідки всі нефальшиві в людини що було доведено тому і апеояційний суд став на сторону людини. Але Верховний суд скасував - неважливо що довідки і шо ти людина - система не випустила документи забрали - значить не можна.

Так свмо соллату, який мав хворобу і і не міг більше воювати - скасували виправдальний впеляційного і 5-ь років реального терміну "за непокору" "бо інше має негативний вплив на мобілізацію". Скоро всі ці рішення прзовають від людей щоб робити що хоч, а таких в Європу не беруть і північна кореєю вже зайнято.

Тож схоже після справи Князева(не міг він сам хабар реалізовувати - рішення приймаються колегіально) верховний суд "на гачку" і виконуватиме все що скажуть. Розглядати треба різні варіанти в не лише здорового глузду в його виконанні.

За цими судами, які крадуть час у чесних людей ніколи і по ділу поговорити про новий правопис. А тампитання звідки взявся "проєкт" замість "проект", коли в англійській звучить як "проджект"? Нафіга дві букви в українській з одної робити бо побачили латинську "j"? Ігорьович замість Ігорович? Горватія замість Хорватія? Серйозно? А це "лавреат" - три приголосні як в євреїв чи арабів? "Лаурет" і "Афіни" залишили небажаними але дозволеними варіантами? Мова жила і розвивалась завдяки україномовним. А ці правила і штучність введення слів схоже на спробу: ви всі там пишете і говорите неправильно "селюки" і "провінціали", от ми в Києві російськомовні чи колишні російськомовні тепер знаємо як правильно, тож ви ні на що з своїх провінцій не претендуйте бо "ви й розмовляєте і розмовляли все життя неправильно". Чи яке пояснення введення невживаних незручних навіть інтуїтивно слів типу "проєкт". І підозрюю і воно там неодне таке...

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2076
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19005
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1696
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1180
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2233
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3808

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1935

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

654

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1275

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1432
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

344
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

858
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24366
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

588
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

588
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

725
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1616
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7986
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

392
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

745
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2008 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

711