Активісти Косівщини домоглися проведення перевірки фактів незаконних рубок у НПП «Гуцульщина» і зафіксували нові порушення (фото)

 
 
 
 
 
 
Попри заборону міністра екології проводити санітарно-оздоровчі рубки, керівництво НПП «Гуцульщина» продовжує незаконно вирубувати здорові дерева. Нещодавно активісти Косівщини зафіксували факти незаконних рубок сиро ростучих дерев на території нацпарку. За їх зверненням проходить перевірка Державної екоінспекції Івано-Франківської області, яка триватиме впродовж тижня.
 
 
Та не минуло й тижня, і перевірка екоінспекції ще не завершена, а парк продовжує здійснювати рубку сироростучої деревини.
 
 
Сьогодні, Косівські активісти вкотре зафіксували факти незаконної рубки на території НПП Гуцульщина, пише Фіртка із посиланням на прес-службу ВОЛІ.
 
 
"Сьогодні ми стали свідками чергових злодіянь керівництва нацпарку. Вчора вони вирубали, а сьогодні ми зафіксували 30соток зрубаних буків у Шешорах. Зафіксували порушення і представники поліції та прокуратури" - повідомляють активісти.
 
 
Цього тижня активісти разом з інспектором уже оглянули одну з ділянок незаконних рубок та показали зафіксовані факти.
 
 
«Працівники національного парку грубо порушують статтю 119 Лісового Кодексу України, тому що вони не є постійні лісокористувачі, а займаються лісовою господаркою. При тому, підставляючи під це своїх лісничих. За 14 років господарювання врубали більше 100 тис. кубів, позиціонують себе із захисниками лісу. Ми хотіли сьогодні бачити тут керівництво, писали звернення до Держекоінспекції України, але вони вкотре не виходять на контакт», - розповідає активіст «ВОЛІ» Андрій Ониськів.
 
 
6 липня активісти «ВОЛІ» та мешканці села Пістинь стали свідками незаконної рубки та вивозу сиро ростучих дерев з території нацпарку. Зафіксували порушення і працівники поліції, які приїхали на місце події.
 
 
«Ми разом з активістами села та сусідніх сіл почувши сигнал, що на території 14 кварталу ПНДВ проводиться рубка і вивозиться деревина, одразу виїхали на місце та викликали працівників поліції», - розповідає лісничий Кутського лісгоспу Петро Пліхтяк. - Це після того, коли приїжджав міністр і після даного візиту заборонив проведення санітарних рубок на основі нових правил. Натомість вони проігнорували вказівку міністра і почали знову вирубувати, що найгірше - сироростучу деревину».
 
 
Працівники нацпарку доказують протилежне, працюють у рамках закону і керуються лісорубним квитком. Тоді ж на місці події, вони представили активістам лісорубний квиток, виписаний від 16 червня, у якому майже 900 кубів деревини призначено для рубок, квиток виписаний самим нацпарком, який не має на це права. Згідно з ст. 19 лісового кодексу лише постійний користувач має таке право. Після цього з Києва дано розпорядження, що для рубок у нацпарку квитки може видавати лише лісгосп ( цього року було передбачено 50 лісорубних квитків для НПП Гуцульщина, які мав би виписувати лісгосп – всі ці квитки на місці, жодного квитка не було виписано).
 
 
«Це є ресурс збагачення. Ринкова ціна сироростучої деревини в середньому становить до 1 тис. грн., коли дрова – 200 грн. Насправді парк має бути збережений і відтворений, а мета керівництва парку одна – взяти сировину, намітити рубку і вже в процесі нібито узаконеним способом забрати цю сироростучу деревину. Це не є завданням національного парку заготовлювати деревину. Їх перше завдання – це збереження та відтворення, а займатись господарською діяльністю це не входить в його функції. Але ми бачимо протилежне. Практично всюди зрубали сироростучу деревину. У нас є зафіксовані колоди, які були зрубані , якраз на місці де ця сиростуча деревина», - відзначають активісти. 
 
 
Активісти наголошують, об’єктивно встановити порушення зараз, без зафіксованих фактів доволі складно. «По факту константувати по цих зрубах, яка це була деревина, чи зламана, чи зрубана – важко. Тому якраз цим і користуються – швидко збирають деревину, а потім вже перевіряє комісія, яка вже може встановити, яка це деревина, пошкоджена чи здорова. Ми зафіксували, де ще здорова смерека стоїть, але вона вже відтаврована і готова для рубки дерев. Якщо б не було таких випадків, як зафіксовано, то доказати практично було б не можливо. Це вже просто константувати факт, що от зрубано, але доказова частина якраз в тому, що ми зафіксували».
 
 
Активісти заявляють: "найбільше обурює той факт, що незважаючи на заборону міністра і навіть експедиції Руслани, масова вирубка сироростучих дерев та нищення Карпатських лісів керівництвом НПП Гуцульщина не припиняється".

 


14.08.2016 442 0
Коментарі (0)

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

11781 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1390
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

736
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5875
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1612
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1464

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

536

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1355

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1175

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1077
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

424
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

531
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1463
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

502
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

769
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5812
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

11940
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

396
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

388
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

707 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1158