АКБ: резервне джерело живлення для бортової мережі

Автомобільний акумулятор (АКБ) — прилад, що змушує стартувати мотор транспортного засобу, який, в свою чергу, запускає генератор для забезпечення струмом бортової мережі. АКБ також може живити мережу коли двигун не працює або якщо навантаження на генератор перевищує допустимі показники. Отже, це критично важливий елемент внутрішньої системи автівки.

Конструктивні особливості та принцип роботи

Конструкція акумуляторів для легкових автомобілів передбачає 6 модулів, які на виході видають сукупну напругу 12 В. У кожному модулі є електроліт (розчин у воді сірчаної кислоти) із зануреними в нього решітками з впресованою активною речовиною. Для запобігання коротким замиканням між блоками АКБ розміщені ізолятори з пористою структурою. За конструкцією виділяють два типи батарей: «Європа» та «Азія». У приладах, призначених для автівок європейських марок, клеми розташовані в заглиблені на корпусі. Моделі для транспортних засобів японських, корейських і китайських виробників мають подовжені клеми, які розташовані над корпусом АКБ. Власникам легкових ТЗ, які мають намір купити акумулятор для автомобіля у Львові краще вибирати модель ємністю 45-75 А·г із якомога більшим показником пускового струму. Коли до акумулятора підключаються електроприлади, активна речовина починає взаємодіяти з електролітом, що призводить до виділення певної кількості енергії. Батарея розряджається внаслідок осідання сульфату на свинцевих контактах і зменшення масової частки кислоти в розчині. Під час її заряджання щільність електроліту підвищується. 

Класифікація і функціональні характеристики акумуляторів

Є два основних різновиди автомобільних АКБ з огляду на тип електроліту: гелеві (AGM) і рідинні. У приладах другого типу використовується електроліт у вигляді рідини, що має низку недоліків та незручностей для водіїв:

  1. необхідність регулярно доливати воду;
  2. високий внутрішній опір;
  3. чутливість до вібрацій та нахилу корпусу;
  4. погіршення функціонального стану батареї після декількох циклів глибокої розрядки.

Більшість сучасних моделей акумуляторів відносять до типу AGM. У них у якості сепараторів використовуються скловолоконні пластини, просочені електролітом. Головними перевагами таких АКБ є більш високий ККД, здатність виробляти струм більшої сили і тривалий термін експлуатації. Крім того, вони надійно працюють у важких умовах, однак їхня ціна є вищою в порівнянні з рідинними моделями. Акумулятори різних типів із гарантією виробника можна замовити онлайн на сайті allo.ua у Львові. Також поширеною є класифікація приладів за вимогами щодо обслуговування. Спеціалісти виділяють три типи: 

  1. Обслуговувані.
  2. Малообслуговувані.
  3. Необслуговувані.

До першого типу переважно відносять рідинні акумулятори, у яких достатньо швидко відбувається випаровування дистиляту. Резервуар потрібно регулярно наповнювати водою. Малосурм'яні АКБ у процесі роботи витрачають значно менше води, тому їх відносять до малообслуговуваних. Гібридні та кальцієві батареї гелевого типу мають повністю герметичний корпус, що запобігає випаровуванню електроліту. Такі прилади не потребують частого обслуговування.

Партнерський матеріал


24.10.2023 398
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

12397
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1490
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1090
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2113
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3639
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1374

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1755

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

546

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1177

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1342
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

581
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24290
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

532
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

500
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

653
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1540
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

708
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7287
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

651
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1683 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

643
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

554