Як безпечно користуватися послугами туристичних агентств?

 

/data/blog/87890/1999460e20d1ae31a329ce475c42e5a9.jpg

 

Більшість людей, які планують поїхати на відпочинок в далекі й іноді екзотичні країни, швидше за все, не візьме з собою один рюкзак і компас, але попрямує в туристичне агентство.

 

Завдяки цьому можна без проблем вирішити багато різних формальностей, заощадити трохи особистого часу, а за відповідну плату одержати відпустку за розкладом практично від А до Я.

 

Тому, якщо ви плануєте свій відпочинок мрії не дайте нікому себе обманути пустими обіцянками і не втрачайте пильності. Навіть великі туристичні агентства можуть підвести, що ваш відпочинок не буде мати нічого спільного з блаженним відпочинком, який ви планували. Контролюйте бюро подорожей, щоб все пройшло за планом, і відпустка запам’ятався тільки гарними враженнями. Як це робити і на що звертати увагу?

 

Будьте обережні при підписанні договору

 

Читаючи договір, не уникайте ознайомлення з фрагментами, які здаються вам нудним, або незрозумілим. Дуже часто в них приховані несприятливі для вас пункти, наприклад, про відсутність відповідальності організатора, в даному випадку, або майбутніх додаткових витратах, про яких раніше не було мови. Не поспішайте, і не робіть імпульсивних вчинків – постарайтеся зберегти холоднокровність. Можливо, потрібно буде проконсультуватися з фахівцем (юристом), який допоможе вам розібратися в різних нюансах. Не викидайте договір. Завдяки цьому ви не будете картати себе за те, що щось пропустили. Якщо щось не розумієте – краще зайвий раз переспрашивай. Кожне туристичне агентство зобов’язане пояснити всі неясності, щоб людина могла свідомо прийняти рішення, чи він хоче скористатися цією пропозицією на самому справі. При вигляді того, що людина з офісу туристичного бюро борсається, намагаючись переконати або заплутати вас, нехай горить в голові «червона лампочка» — навряд чи щось гарне вам запропонують.

Докладна консультація

 

Попросіть про те, щоб вам надали перелік усіх послуг та інформацію про кожен елемент пропозиції, яку ви плануєте придбати. Дізнайтеся все про готелі, перегляньте фотографії, прочитайте відгуки та відвідайте сайт. Яка категорія готелю, скільки зірок він має, які пам’ятки в ньому є, що буде доступним для вас особисто. Ви повинні відразу ж отримати каталог з справжніми і актуальними (по часу) фотографіями об’єкта, щоб мати можливість його побачити. Запитайте також про сам відпочинок, це те, що вам належить, – харчування, проїзд, а також які заходи в ньому передбачені. Подібної деталізацією скористайтесь при перевірці виду транспорту і форми фінансування поїздки. Якщо в ході бесіди з консультантом була запропонована якась додаткова опція, то попросіть, щоб вона була укладена в договорі і записана на папері, тому що він є для вас найбільш важливим гарантом отримання обіцяних послуг.

 

Будьте обережні зі змінами

 

Якщо яка-небудь точка, навіть найменша, у вашому договорі змінюється, то ви маєте повне право знати про це. Більш того, ви не повинні приймати це рішення, покірно схиливши голову. Ви можете вирішити, чи згодні ви на зміну договору, або, може бути, відмовтеся від такого досвіду, повернувши свої гроші. Ви не можете погодитися на те, щоб відпочинок проходив у готелі, де триває гучний ремонт, який позбавить вас, до речі, і половини пам’яток, чи не так? Якщо щось подібне має місце, і ви про це не попереджена заздалегідь, ви можете вимагати компенсацію. Якщо ж невеликі зміни не стануть для вас перешкодою, то уточніть як це все буде виглядати документально – не погоджуйтеся відпочивати за одним договором, а отримувати абсолютно інші послуги.

 

nydmond.com.ua


29.09.2015 1501 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1647
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

825
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

933
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2014
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3520
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2417 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

756

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

661

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

635

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

653
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10296
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1144
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5213
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

958
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2753
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1142
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

349
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

668
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

576
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

624
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

979 2