Абітурієнти на контракт зможуть претендувати на освітні гранти

Реалізація програми державних освітніх грантів: додаткові можливості для вступників УКД

Нові умови фінансування вищої освіти: державні гранти для вступників УКД

Кабінет Міністрів України погодив пропозицію Міністерства освіти і науки стосовно реалізації експериментального проєкту щодо надання державних грантів на здобуття вищої освіти протягом двох років.

Що ж чекає на вступників цьогоріч і які нововведення передбачає грантова система освіти - про це розповімо нижче.

Вища освіта трансформується та оновлюється відповідно до викликів та вимог часу. Зокрема, нинішня реформа - це відмова від традиційного державного фінансування навчання, яке є пережитком так званої радянської спадщини.

Цьогоріч вступники, які претендують на навчання на контракті, матимуть унікальну можливість отримати додаткову фінансову підтримку — державний грант. Це допоможе частково покрити вартість навчання на будь-якій бакалаврській програмі.

Студентам, які ж вступають  на бюджет, держава оплачує всю вартість навчання. Державні гранти не впливатимуть на тих студентів, які цьогоріч вступають на бюджет, вони отримують від держави оплату повної вартості навчання.

Державний грант — це можливість для вступників, які здобуватимуть першу вищу освіту за контрактом, отримати від 15 тисяч гривень і більше впродовж року для покриття частини вартості навчання. Пропоновані гранти передбачаються двома типами: І (15 тисяч гривень) та ІІ (25 тисяч гривень). Для того, щоб отримати грант І типу, потрібно скласти НМТ на 150 і більше балів, ІІ типу - 170 балів та більше. Сума гранту може бути вищою, оскільки передбачається її збільшення на коефіцієнт спеціальності (три коефіцієнти - 1,5, 1,3 та 1).

Грантова система - це нововведення, якого насправді зараз потребує наша держав а. Згідно з пропонованою освітньою інновацією абітурієнти матимуть змогу скористатися визначеною грантовою сумою, яку зможуть спрямувати для здобуття освіти в будь-якому університеті.Сам грант надаватимуть на чотири роки.

Сума індексуватиметься відповідно до рівня інфляції, тобто в разі збільшення вартості навчання збільшиться й сума гранту. Нова система передбачає, що абітурієнти конкуруватимуть за більшу суму гранту від держави, а ЗВО – за кошти платників податків.

Важливо,  що студенти, які навчатимуться за державні гранти або власні кошти, не матимуть зобов'язань щодо відпрацювання.

Що ж до приватних університетів, зауважимо, що вони вже не перший рік працюють за грантовою системою освіти, яка є зручною та привабливою для вступників.  Щобільше, в Університеті Короля Данила вже понад 7 років амбітним, креативним і талановитим молодим людям пропонують навчатися за грантовими програмами.

Зокрема, завдяки унікальним умовам навчання, реалізованим за підтримки Фонду імені отця Івана Луцького, здобувачі можуть обирати популярні та престижні спеціальності і навчатися абсолютно безоплатно. Вирішувати винятково вступникам, проте переваги такої форми навчання очевидні!

«Вища освіта в Україні зазнає постійних трансформацій. Щодо цього оновлення зауважу, що насправді воно відповідає усім викликам часу та спрощує багато аспектів, які виникають у студентів під час вступу.

Зокрема, така реформа сприятиме не тільки раціональному розподілу державних коштів між університетами, але й допоможе зберегти людський капітал для подальшої реалізації своїх амбіцій саме в Україні. Крім того, студенти зможуть орієнтуватися винятково на власні бажання та творчі уподобання при виборі вишу, а не на рейтинг та кількість державних місць.

До слова, Університет Короля Данила давно пропонує гранти на навчання в межах реалізації діяльності Фонду імені отця Івана Луцького. Такою можливістю скористалися вже сотні студентів», - зазначає проректор із методичної роботи УКД Ярослав Штанько.

Реклама


19.07.2024 650
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

16148
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1537
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1108
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2137
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3677
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1391

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1800

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

573

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1196

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1360
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

671
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24307
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

554
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

522
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

667
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1560
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

722
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7453
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

673
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1744 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

659
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

564