62 роки разом: франківське подружжя поділилося секретами сімейного життя

Раніше, коли чула фразу «відсвяткувати золоте весілля», то мені здавалося, що це дуже багато років.

І якщо подружжя спільно доживе до такої дати, то це велике щастя. Адже вони дочекають внуків та правнуків. Та прожити спільно 50 років не кожному щастить, а 62 – тим більше, пише Нова Зоря.

Мені вдалося познайомитися з подружжям Бориса та Стефанії Ковалевських. Сьогодні чоловікові 85 років, а його дружині буде 79-ть, цього року у них 62-річниця з дня весілля. Спілкуючись з цими людьми я не могла повірити, що вони так довго прожили разом. Адже обоє жартують і з такою ніжністю згадують молодість, наче це було декілька років тому.

П. Борис родом з Чернігівщини, там, на своїй малій Батьківщині він і познайомився з прикарпаткою в с. Монастирище. Жінка поїхала на відпочинок і там зустріла свою долю. Одружилися в 1957 році, через два роки у них народилася старша дочка Людмила, а пізніше у сім’ї народилася молодша – Світлана. Зараз родина Ковалевських дуже велика, мають троє внуків та п’ятеро правнуків. Старша дочка працює в Києві викладачем української мови та літератури. Молодша – живе у Франківську, працює в стоматологічній поліклініці. Двоє внуків одружилися і зі своїми сім’ями живуть в Америці. Але з ними бабуся та дідусь спілкуються часто. Всі інші – в Україні і часто навідуються в гості.

Пані Стефанія згадує, що за всі роки спільного життя довелося пройти через різні випробування. Жили і в Одесі, і в Болехові, але більшу частину життя провели у Івано-Франківську. Після весілля подружжя прожило у Франківську досить таки мало. Була проблема з пропискою Бориса і він поїхав у Одесу, а коли народилася дочка то Стефанія поїхала до чоловіка. В Одесі сім’я прожила два роки. І тоді знову повернулися до Франківська. Чоловік влаштувався на роботу в СУ-531 водієм. Через 10 років почав працювати на заводі Позитрон. А через 21 рік влаштувався в приватну фірму. Стефанія в Одесі працювала на заводі, а коли приїхали до Франківська, то жінка 41 рік пропрацювала сестрою-господинею в психіатрично-неврологічному диспансері.

«Знаєте, тут за Бориса казали, що то москаль. А татова рідна сестра була проти нашого шлюбу. Навіть казала прогнати його. Крім того в мене була старша сестра на 6 років, і то дуже дивно людям, що як так, молодша дочка виходить заміж, а старша залишається «в дівках». Але батьки полюбили Бориса, бо він був дуже жвавий, шустрий, як кажуть у нас», - згадує жінка.

Ковелевські згадують, що весілля в них було веселе та велике. Відгуляли його 29 травня в селі Хотимир на Тлумаччині.

«В молодості було тяжко, але Бог добрий і нам допомагає. Самій не віриться, що час так скоро прийшов. Питаю внучки, коли то час так скоро пройшов, а вона каже: трохи вдень, трохи вночі, отак роки йдуть. Було по-різному, але ми були завжди разом. Пам’ятаю, дитина маленька, а я її лишаю на жінку в якої жили, і їду до чоловіка в лікарню за 18 кілометрів. Було таке, що навіть ночувала в лікарні у коридорі, бо не мала чим вертатися додому. А коли приїхали до Франківська, то тут стало якось легше, діти тоді підросли, пішли до школи, поруч рідні і завжди була допомога та підтримка», - розповідає п. Стефанія.

Пан Борис каже, що запорука щасливого сімейного життя – це відсутність сварок та вміння слухати одне одного.

«У мене немає шкідливих звичок. Ніколи не палив і не вживав алкоголь. Від нас діти ніколи не чули поганих слів, і ми ніколи не сварилися. Є люди, які уникають сварок при дітях, а ми взагалі не доходили до сварок у будь-якій ситуації. Треба слухати один одного, а не влаштовувати суперечки», - вважає чоловік.

Два роки тому подружжя відсвяткувало 60-ту річницю весілля. Замовили святкування у ресторані та запросили усіх найрідніших людей. Того ж року, Ковалевські отримали почесну грамоту з нагоди ювілею подружнього життя від Митрополита Володимира Війтишина на Прощі родин, яка проходила в Крилосі. Як відомо, така проща організовується щорічно Комісією у справах родини Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.


19.04.2020 2265
Коментарі ()

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1651
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3108
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1109
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1136
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1170 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3417 5

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

204

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1078

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

893

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

404
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

292
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2459
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1215
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1279
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

526
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15159
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7461
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

297
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

333
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

368
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

357
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

448