25 березня — День служби безпеки України

День служби безпеки України — фахове свято національного значення, що святкують саме двадцять п'ятого березня.

В цю дату поздоровляють людей, що служать та працюють у СБУ, повідомляє Фіртка з посиланням на Online.ua

Найчастіше, саме в цю дату вищі чиновники нагороджують армійців грамотами та відзнаками, за службу та вірність державі. Служба безпеки України — це орган особливого призначення. Працівники СБУ виконують правоохоронну діяльність та несуть варту для гарантування державної безпеки України. 


Цікаві факти про Службу безпеки України та історичні моменти

Офіційно СБУ, як спецслужба була створена у 1992 році 25 березня. Перед організацією були поставлені головні цілі — оборона та забезпечення суверенітету держави, конституційного устрою, а також територіальної єдності країни. Підрозділи, що були створені в структурі служби безпеки — розвідка та контррозвідка, супротив тероризму, підрозділ боротьби з хабарництвом, військова контррозвідка, протистояння організованій злочинності та інше. Відомство активно розвивалося та співпрацювало з міжнародними організаціями.

Професійний празник службовців СБУ з'явився у 2001 році — березень місяць. Постановою головнокомандувача України Леонідом Кучмою був заснований День Служби безпеки України.

Цікаві факти про управління безпеки:

  • Служба безпеки країни співробітничає з різноманітними організаціями — спецслужби шістдесяти країн, профільні структури, більше сотні правоохоронних органів, міжнародні організації такі, як НАТО, ОБСЄ, ЄС, ООН;

  • В архівах СБУ зберігаються понад сто вісімдесят тисяч різних паперів, найстарші документи датовані 1918 роком;

  • Секретні радянські документи (спецслужби), були опубліковані лише у 2015 році;

  • Поблизу будинку Служби безпеки встановлено статую “Козак-переможець”, який символізує структуру.

За часи свого існування Служба Безпеки мала багато пертурбацій і перетворень. Нові труднощі, які постали перед Україною, спонукають Службу до нових реформ, найбільшої мобілізації сил та резервів, пошуку траєкторій вирішення надскладних завдань сучасного часу і ретельної підготовки до майбутнього.


Довготривала реформа СБУ

Стартував процес реформування спецслужб у 2019 році — було розпочато розробку закону про Службу безпеки України. Головною метою було зафіксувати нові пріоритети та організувати роботу СБУ так, щоб вона була максимально ефективною. Переформування мало створити дієві механізми для того, щоб служба краще реагувала на загрози, які постають у сучасному світі. Як приклад, протистояти агресії з боку російської федерації. Основні новації, які пропонувалися у даному законопроєкті:

  • Кібербезпека;

  • Охорона державної таємниці;

  • Боротьба з тероризмом.

На противагу від теперішньої організаційної структури СБУ, впродовж шістнадцяти років Служба безпеки складалася: органи державної охорони вищих службових чинів (до 1998 року), на їх основі створено Управління державної охорони України установи та підрозділи зовнішньої розвідки з військовими частинами радіоелектронної розвідки (до 2005 року), заснована Служба зовнішньої розвідки, а також відділи та підрозділи спеціальних телекомунікаційних систем із захисту інформації з підпорядкованими військами урядового зв'язку (до 2007 року), започаткована Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації держави.

Особовий склад СБУ ділиться на співробітників-військовослужбовців, працівників, які уклали із СБУ трудовий контракт, а також військовослужбовців строкової служби. Військовослужбовці СБУ поділяються на офіцерський, сержантський і старшинський, а також солдатський склад. Військовослужбовцям присвоюються військові звання.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Ворог атакує не лише ракетами: прикарпатців закликають перевіряти отриману з соцмереж інформацію


23.03.2024 968
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2865
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21016
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1947
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1329 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2343
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

4026

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

654

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2120

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

801

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1390
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

97
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

448
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

982
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

107
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

730
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

726
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

667
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8181
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

767 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

862
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2143 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

804