10 правил створення стильної етикетки

 

Етикетка не лише позначає різноманітну продукцію — вона ідентифікує бренд. Етикетка може стати конкурентною перевагою, якщо знати окремі прийоми оформлення етикеток. У цій статті ми розкажемо про 10 правил, які допоможуть вам у цьому. А ще про те, що таке етикетка і як правильно скористатися її перевагами.

Для чого потрібна етикетка

Чи замислювалися ви колись про те, для чого компанії роблять ребрендинг чи редизайн етикеток? Такі зміни завжди зацікавлюють споживачів й приваблюють нову аудиторію. Це означає, що етикетка — не просто інформація про склад, термін придатності й виробника, це ще й вдалий майданчик для комунікації. То для чого потрібна етикетка? 

Наприклад, якісна етикетка на пляшку з вином часто відображає стиль і цінності бренду. Тут поєднані різні колірні гами, шрифти, візерунки й ілюстрації, щоб привернути увагу покупця і створити емоційний зв’язок. Ба більше, такі пляшки запам’ятовуються й на дотик — різноманітні текстури етикеток залучають ще більше органів чуття, й таку пляшку вже складно переплутати з чимось або не запам’ятати.  

Етикетка може бути частиною вашої історії, вона формує перше враження і може розповісти багато про бренд, цінності, візію і стиль та вашу аудиторію

Створення етикетки: 10 важливих правил 

Не тільки функціональна, але й приваблива етикетка має свої правила, яких варто дотримуватися. Ось 10 із них: 

  1. Визначте свою цільову аудиторію. Вам потрібно знати, кому призначена етикетка й хто ваші потенційні клієнти. Якими каналами вони отримують інформацію про продукти і якими критеріями вибору керуються. Все це допоможе створити етикетку, максимально близьку вашій аудиторії, її потребам й бажанням. 
  1. Виділіться з натовпу. Ваша етикетка повинна привертати увагу покупця серед сотень інших товарів на полиці. Використовуйте контрастні кольори, нестандартну форму або оригінальний слоган. Але не переборщуйте з креативністю, ваша етикетка повинна залишатися читабельною і професійною. 
  1. Виберіть формат етикетки, який пасуватиме до форми й розміру вашої продукції. Можна використовувати одну або декілька етикеток на одній пляшці. Врахуйте, що етикетку має бути видно з усіх боків, тому варто розподілити інформацію та графіку так, щоб вони були зрозумілі й привабливі з будь-якого ракурсу. 
  1. Виберіть правильний матеріал — стійкий до вологи, ультрафіолетового випромінювання й інших факторів, що можуть пошкодити етикетку. Обирайте матеріал, який гармоніюватиме з вашим продуктом і брендом. Якщо ви продаєте натуральний сир, зверніть увагу на етикетку з крафтового паперу у New Media. Вона підкреслить природність вашого продукту. 
  1. Оберіть колір — він впливає на настрій, емоції та сприйняття вашого продукту. Оберіть палітру, співзвучну з вашою продукцією й корпоративними кольорами. Створюйте контраст між фоном і текстом, щоб полегшити читання етикетки. 
  1. Обирайте читабельний шрифт — це не менш важливий елемент етикетки, адже будь-кого дратуватиме нерозбірливий напис, якщо потрібно знайти важливу інформацію й потрібні знаки на етикетках. Не використовуйте занадто багато шрифтів, але й не обмежуйтеся одним. Акцентуйте на головному, підбираючи різний розмір і товщину, а також стиль шрифту. 
  1. Розповідайте про корисне, адже етикетка — це передусім джерело інформації. Розмістіть головне — яку інформацію надають етикетки на продуктах: назву продукту, логотип бренду, склад, термін придатності, способи застосування, сертифікати якості, контактні дані виробника тощо. Будьте чесними, зрозумілими і лаконічними. Не перевантажуйте етикетку, але й не приховуйте важливих деталей. 
  1. Будьте актуальними і соціально відповідальними. Оновлюйте етикетку вчасно, адже ринок і споживачі постійно змінюються. Стежте за трендами й очікуваннями своєї аудиторії та адаптуйте етикетку до них. 
  1. Будьте креативними й викликайте емоції, не бійтеся експериментувати з різними ідеями для вашої етикетки. Знайдіть той варіант, який найкраще пасує вашому продукту й бренду. Друкуйте етикетки з різними даними в одному рулоні — таку можливість надає New Media — так ви зможете персоналізувати кожну з них. 
  1. Оберіть типографію, яка спеціалізується саме на друці етикеток, може надати професійну консультацію, враховуючи всі вимоги до етикетки, та допоможе вибрати матеріал. 

Правильна етикетка підкреслює переваги продукту і бренду. Тож чому б цим не скористатися?

Реклама


26.01.2024 353
22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

646
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3259
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21353
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2135
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1616 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2493

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

452

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

290

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

887

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2294
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

302
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

583
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1129
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

286
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

902
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

875
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

782
23.07.2025

Програма промоції читання «Текстура» спільно з «Видавництвом Старого Лева» запрошують на розмову довкола абетки-енциклопедії «Антонич від А до Я» — книжки, що розповідає про поета, закоханого у світ, сонце й слово.  

132
25.07.2025

263 народні депутати підтримали законопроєкт, зокрема — дев’ятеро з Івано-Франківщини. Хто і як голосував, і якою була їхня реакція згодом — розповідає Фіртка.

1547 1
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

458
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1378 6
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2307 4