Сергій Головатий: Правоохоронці сьогодні діють як бандити і ні за що не відповідають (відео)

 

 

Вчора, 18 лютого, біля Гостинного двору у Києві між активістами та правоохоронцями сталася сутичка. В результаті "під руку" правоохоронців потрапили і народні депутати, які прийшли підтримати громадських активістів. Народних обранців валяли на землю, били ногами та руками. У міліції запевняють, що діяли абсолютно із нормами закону.

Екс-народний депутат, один із авторів Конституції України Сергій Головатий в інтерв'ю Gazeta.ua пояснив, що подібні дії правоохоронних органів є протизаконним, оскільки вони не мають права бити не тільки недоторканних парламентарів, а й взагалі будь-кого.

 

Чи правильно в цій ситуації діяли правоохоронці? На чиїй стороні правда?

- Правда на боці того, хто захищає свої права та інтереси. У міліції немає прав і немає інтересів. У міліції є обов'язок — охороняти права громадян. Вони не мають права бити людей. Якщо міліція б'є людей, то тоді вона чинить злочинно і її треба притягати до відповідальності.

Але правда полягає у тому, що у цій державі самою державою є міліція. Це поліційна держава. І балом править міліція, яка і діє своїми методами: кийками, ногами, кулаками. У такий спосіб вони підтверджують сутність сучасної України, як поліційної, а не як правової держави, чи держави, заснованої на верховенстві права. Це є сумні реалії сучасної характеристики та змісту України.

 

Яке покарання можуть понести правоохоронці?

- Вони можуть понести покарання лише тоді, коли буде кому їх притягати до відповідальності. Сьогодні правоохоронці вилучені із відповідальності за свою злочинну діяльність, тому їх ніхто покарати не може.

 

Тобто, по суті, недоторканними стали самі правоохоронці?

- Вони не просто недоторканні, вони діють як бандити. Вони діють не на основі права, а на основі виконання послуг для забезпечення інтересів тих посадових осіб, які їм дають накази це робити.

 

Але ж міліція і має виконувати накази вищого керівництва, чи не так?

- Ні. У першу чергу, вони мають виконувати Конституцію. А Конституція і закони України передбачають захист прав і свобод громадян. Якщо громадяни протестують проти чогось і доводять, що вони захищають свої права і інтереси, а їм у цьому всьому допомагають депутати, які мають статус недоторканності — то праві саме вони.

Закон про статус народного депутата вимагає від нього втручатися у будь-яку конфліктну ситуацію, де порушується закон і права громадян. Тому у цій ситуації депутати діють на боці прав громадян, на боці їхніх інтересів. Якщо є конфлікт, то він не розв'язується шляхом побиття.

 

Саме поняття "недоторканність" убезпечує депутатів від таких дій міліції?

- Недоторканність поширюється на народних депутатів у частині затримання, тобто, їх не можна затримувати. Навіть на 5 хвилин. Бо затримання - це позбавлення волі. І затримання нардепа може бути тільки на підставі судового рішення.

А бити взагалі не можна не тільки нардепів, а будь-яку людину - чи це депутат, чи не депутат. Таким чином правоохоронці порушують закон і Конституцію. Бо бити людину не дано нікому.

 

Як це питання вирішуються у світі, адже там також часто є масові протести?

- На європейських телеканалах можна ледь не щодня побачити, яким є світовий досвід у цьому питанні: коли у поліцію кидають запальні суміші, каміння, а вона стоїть і закривається щитами. Вона не має права реагувати на протест. Поки немає несправедливості, людина не протестує. Людина протестує тоді, коли відчуває несправедливість. А якщо вже йдуть масові протести, заворушення, тоді поліція застосовує водомети, відтісняє маси, розганяє їх. Але не б'є, не топчеться ногами, не кидає у клітку.

Те, що робить українська міліція — це ознака поліційної держави. Тут немає нічого спільного із демократією, верховенством права, з правами людини. Це поліційна держава, яка існувала в усіх країнах Європи у період феодалізму, на початках буржуазного розвитку, коли не було демократії. Те саме було і в Царській Росії. Та й в сучасній Росії таке є, бо вона якраз і є прикладом поліційної держави з елементами авторитарності.

 

Чи можна це у нас якось змінити? Що для цього потрібно?

- Закони змінювати не треба. У нас є Конституція, яка забезпечує права людей. Тому питання тільки у зміні влади. Потрібна така влада, яка існуватиме для захисту прав, свобод та інтересів людей, а не для їхнього побиття, як це є сьогодні.

----------------------

ДО ТЕМИ:

 

"Беркутівець" ударив мене з коліна. Лікарі складали ніс по частинах" - захисник Гостиного двору

 

Активіста Михайла Кублія, який захищав 18 лютого Гостиний двір, госпіталізували із переломом носа та чисельними забоями м'яких тканин тіла у дев'яту міську лікарню.

Там він пробуде найближчі п'ять днів. Після цього планує написати заяву на правоохоронців.

"Я разом із іншими активістами вчора захищав Гостиний двір. Коли "беркутівці" захопили приміщення, мене зловили, поклали на землю, сказали скласти руки за головою. Так пролежав хвилин 10-15. Після цього підняли і поставили до стіни. Вивернули кишені, все перевірили, але нічого небезпечного не знайшли і повернули назад. Після обшуку мені заламали руки, а голову опустили донизу. Саме у цей момент один із "беркутівців" ударив коліном мені в ніс. Відразу все попливло перед очима. Ніхто на мої крики не реагував. Запхали в "автозак" і повезли у відділення міліції", - розповів Gazeta.ua Михайло Кублій.

Хтось із правоохоронців уже у відділку викликав швидку. Лікарі госпіталізували потерпілого в дев'яту міську лікарню.

"Учора мені поставили на місце кістки. Ніс повністю забинтований. Дуже важко говорити і дихати. Окрім того, ще є синці на ногах. Поки що не встиг зняти побої, бо для цього спочатку потрібно взяти довідку з міліції", - розповів про свої плани активіст.

Михайло навчається на першому курсі магістратури в Києво-Могилянській академії на спеціалізації "Археологія". За його словами, батьки та викладачі підтримують його громадську позицію.

"Батьки та однокурсники відвідували мене в лікарні. Вони позитивно ставляться до моєї громадської позиції, попри те, що це не завжди безпечно. Батьки розуміють, що потрібно захищати свою історію. Коли я захищав Андріївський узвіз, викладачі теж приходили підтримати акцію проти зносу старих будинків", - запевнив Михайло.

 

 


19.02.2013 2394 5
Коментарі (5)

нло 2013.02.19, 21:59
цей гомодрил, прислуга регіонів, будучи при владі несе повну відповідальність за ситуацію що склалася.
Вуйко Кольт 2013.02.19, 23:11
Дивлюсь я на нього і бачу обтяжену недостойними поступками, прикриту благочестивими словами пику. А що він вже опозиціонер, не взяли на вибори ригіонали . Чого на сході високопарну мораль не чеше, думає що скоро вибори, шукає лохторат, "творець" Конституції.
газда 2013.02.20, 01:22
З Вами, вуйку, на рахунок означення особи головатого, погоджуюсь. З тим, що Ви далі робите зі своїми висновками щодо нашого буття в Україні, погодитись не можу. Попустіться на рахунок "Свободи, або обгрунтуйте, але не штампами, бо не спілкуватимусь із штатним, вибачте, часу шкода.
Залізняк 2013.02.20, 08:50
Погоджуюсь на всі 100%.
вуйко Кольт 2013.02.20, 16:13
газді Які штампи, куда попускатися. Що несете. Це висновки після спілкування з окремими індивідумами, які представляють цю партію. Які не мають жодної стратегії розвитку і бачення суспільних дій. Громадську раду створюють. Повна фігня. Людей треба залучати до прийняття рішень, а не прикриватися рішеннями нібито погодженими Громадською підконтрольною радою для ведення власного бізнесу та інтересів. Що ви зробили корисного для виборців і для себе, що переважає в ваших інтересах. Дайте факти вашої трьохрічної присутності в місті Все, вся бесіда з вами.
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1101
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2809
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

981
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1040
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1043 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3110 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

905

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

779

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

371

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1096
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

153
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2349
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1149
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

453
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15072
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7384
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

819
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

380
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

291
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

381
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

660
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1114