Зробимо місто інвестиційним парком

 

Нова реальність, яка формується навколо нас, вимагає по новому жити і діяти. Міська громада звикла чекати рішень звідкись «зверху», від «начальників», від «влади». Те, що абстрактна «влада» невмотивована та страшенно некомпетентна, ми ніби знаємо, проте висновків не робимо. В умовах реальної конкуренції з такою позицією ми опинимось на руїнах. Адже тепер матимемо лише стільки грошей, скільки зможемо притягнути до міста.

Громада не повинна чекати ані виборів, ані манни небесної. Перед нами чіткий і всім зрозумілий виклик: потрібно зробити Івано-Франківськ цікавим для інвесторів, цікавим для тих грошей, що крутяться світом.

Відповідно, потрібно відповісти на питання: «Що цікавить інвесторів?»

Інвесторів цікавить міській простір, де створені умови для сучасного виробництва, куди тягнуться креативні люди, де зручно жити та здійснювати проекти. В Івано-Франківську є багато відносно недорогої та освіченої робочої сили. Але відсутня воля громади до творчих змін та сучасна інфраструктура.

Ситуацію можна було зламати кілька років тому, коли молода генерація бізнесменів спробувала втілити в місті проривні проекти, такі як проект «Ю-Тіму» зробити центр Івано-Франківська суцільною зоною вай-фай-покриття. Але влада виявилась байдужою до таких речей.

Тепер, в критичний момент, коли від інвестицій в прямому сенсі залежить виживання міста, ми повинні змусити нашу консервативну владу рушити Івано-Франківськ в напрямі до перетворення усього міста в інвестиційний парк. З найкращими умовами для людей з дівайсами, з максимальними пільгами для працівників ІТ-індустрії, з низкою фестивалів для приваблення туристів, з розвиненою мережею готелів і гест-хаусів.

Нам потрібне місто, в якому людина з Європи почувалась би невимушено і затишно. Місто, в кав’ярнях якого можна не лише відпочивати, але й комунікувати зі всім світом, працювати та генерувати творчі ідеї.

Потрібно негайно збирати громадський «круглий стіл» з ініціативних містян та громадських активістів. Сьогодні ми маємо йти до Білого Дому не з шинами, а з чіткими планами формування в Івано-Франківську інвестиційного поля.

Виглядає на те, що місцева влада вичерпала свій творчий потенціал. Влада наче спить тоді, коли все – від зламаних лавочок до цифр на обмінних пунктах – волає про необхідність кризового менеджменту. Реформи потрібні не лише на національному рівні. Реформи потрібні на рівні міста. Негайні реформи, перша з яких – зміна системного підходу до формування міського бюджету.

Якщо ми в найближчі тижні не сформулюємо чіткої програми розвитку міста в умовах європейської інтеграції, поїзд піде без нас.

ЗАКЛИКАЮ ВСІХ ПРИТОМНИХ ФРАНКІВЦІВ ВИСТУПИТИ З ІНІЦІАТИВНИМИ ПРОЕКТАМИ КРИЗОВИХ РЕФОРМ МІСТА.

Сподіваюсь, що і «Фіртка» стане тим майданчиком, де розгорнеться серйозна розмова про майбутнє Івано-Франківська. Вже нема чого чекати. Історія не дає нам ані дня на замріяну передсвяткову бездіяльність.

Час настав!


22.12.2014 Тарас Гурик 1355 1
24.09.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка поспілкувалась із психологинею Валерією Худзіцькою та дізналась, як продовжувати або почати працювати під час війни, не травмуючи себе.

536
20.09.2022
Тіна Любчик

Фіртка поспілкувалася з отцем Йосафатом Бойком, настоятелем парафії Святих Кирила і Методія в Крихівцях, про досвід волонтерства та благодійності у час війни.

1182
16.09.2022
Тетяна Дармограй

Іванофранківець на фронті не вперше. «Шериф» захищав Україну від російської орди ще у 2014 році, коли окупанти вторглися на територію українського Донбасу. Тепер його бригада знову зупиняє російську армію на сході України.

2680
12.09.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з головною психологинею благодійного фонду «Діти Героїв», що опікується дітьми, які втратили одного або обох батьків під час війни, Мартою Білик про те, як розмовляти про війну та її наслідки, не травмувавши.

1079
07.09.2022
Андрій Левкович

Давні греки мислили час в багатьох іпостасях (як лінійний, циклічний, миттєвий…), головні з яких дві – час, як черга слідування подій і час невловної миті змін.

1321
31.08.2022
Тіна Любчик

Журналістка Фіртки дізналась у Миколи Рожка, ректора Івано-Франківського національного медичного університету, наскільки заклад готовий до нового навчального року та як готуватимуть майбутніх медиків.    

2696

З 1 по 5 вересня на Запорізькій АЕС працювала місія МАГАТЕ. За результатами свого візиту вони представили звіт з фактами та рекомендаціями.

1035

Татуювання на тілі людини явище не нове, і в сучасному світі доволі поширене, лише у нашому суспільстві до нього ставились і здається ставляться доволі стримано. До малюнків на тілі відносяться по-різному: хтось ними захоплюється,  а хтось подекуди

1604 1

Вважаю, що некоректно визначати, що церква продукує забобони. Кредо віри визначає «Вірую в єдину святу .. церкву», то ж святість і забобони несумісні.

1847

На щастя, переважна більшість держав світу розуміє справжню ситуацію в російсько-українській війні. Хто на кого напав, хто обороняє по праву свою територію, і де тут світла й темна сторона. Але в міжнародному праві та відносинах самого розуміння мало.

1929
01.10.2022

У Калуші соціальна їдальня для вимушених переселенців працює на базі другого ліцею.  

114
24.09.2022

В області розпочали сівбу озимих зернових культур.  

454
18.09.2022

Аби на власні очі побачити, що навіть попри війну в Україні, підприємці не лише працюють, а й заробляють і дають роботу місцевим.

662
29.09.2022

У Крихівцях при парафії Святих Кирила і Методія будують дитячий садочок, який матиме назву «Ковчег». Цей процес триває вже 3,5 роки.  

198
24.09.2022

Відомо, що на рештках костелу почали зводити дерев'яну будівлю у 1900 році. Відтоді 36 років у ній молилися жителі двох сіл — Креховичів і Брошнів-Осади.

745
18.09.2022

Депутати Івано-Франківської облради просять керівництво держави заборонити Українську православну церкву Московського патріархату в країні, ініціювати розслідування її діяльності та покарати винних за колабораціонізм.

643
12.09.2022

Зокрема, віряни молитимуться за мир в Україні, припинення війни та за всіх військових.  

847
26.09.2022

Це вже другий фільм режисера та кінокомпанії. Якщо першим фільмом в українському прокаті була новорічна кінокомедія «Все буде Ок!», то «Патерн» знятий в жанрі конспірологічного трилера.  

460
30.09.2022

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна буде вести перемовини тільки із новою владою росії.  

130
27.09.2022

Подоляк наголосив, що після успішного контрнаступу Збройних сил України на харківському напрямку політична еліта Росії почала розуміти, що вона може програти війну, а країни світу переконалися в слабкості армії та військово-промислового комплексу Російської Федерації.

330
24.09.2022

Крім того, він наголосив, що світ "абсолютно справедливо" відреагує на так звані "референдуми", які окупаційна влада намагається зараз провести в Криму та в інших частинах України, які вона "поки контролює".

445
18.09.2022

Окрім того, керівництво Збройних сил наголосило, що «керується принципом єдиноначальності» і «не допускає всередині військового колективу розколів».

558