Вчені пояснили, як негативне мислення скорочує вам життя

Дослідники з Великої Британії виявили зв’язок між деменцією і постійним негативним мисленням.

Виявилося що тривога і депресія негативно впливають на здоров’я мозку, інформує Фіртка з посиланням на НВ.

Як відомо, підвищена нервозність приводить до стресового стану організму і може бути причиною багатьох серйозних захворювань.

Згідно з результатами нового дослідження, це ж стосується і поганих думок. Ні, вчені поки не довели гіпотезу про те, що «думки матеріалізуються», але вони безумовно виявили зв’язок між негативним мисленням і деградацією мозку.

Саме це словосполучення — повторюване негативне мислення — і використовується у назві роботи психіатрів з Університетського коледжу Лондона, яке днями опублікували у журналі Alzheimer’s&Dementia.

Автори дослідження провели експеримент над групою добровольців з 360 осіб. Вчені проаналізували рівень повторюваного негативного мислення, депресії, тривоги у всіх людей, і порівняли їх з когнітивними порушеннями за останні чотири роки.

Крім цього, фахівці виміряли у мозку респондентів рівень певних білків, які відповідають за розвиток когнітивних проблем і порушень роботи мозку. Деякі вчені вважають, що рівень цих білків відповідає за появу хвороби Альцгеймера.

Як виявилося, у людей з повторюваним негативним мисленням швидше розвивали когнітивні відхилення і з’являлися помітні відкладення білків, що відповідають за проблеми з мозком.

«Депресія і тривога у середньому і літньому віці відомі як фактори ризику розвитку деменції. Ми виявили, що певні патерни мислення, пов’язані з депресією і тривогою, можуть бути основною причиною, по якій у людей з такими розладами частіше розвивається деменція», — говорить автор дослідження доктор Наталі Марчант з Університетського коледжу Лондона.

За її словами, мова йде саме про довгострокове повторюване негативне мислення, оскільки короткострокові психічні розлади не були пов’язані з підвищеним ризиком появи деменції.

У своїй роботі вчені заявляють про необхідність привернення уваги до ментального здоров’ю людей, оскільки воно також може бути причиною появи серйозних захворювань.

«Важливо стежити за своїм психічним здоров’ям, оскільки це впливає не тільки на здоров’я і благополуччя людей, а й може стати причиною деградації мозку», — пояснюють автори дослідження.

Нагадаємо, минулого тижня медики з США заявили, що невротизм, екстраверсія, сумлінність, приємність і відкритість пов’язані зі станом, попередніми деменції.

Серед 524 дорослих віком від 65 років, яких аналізували вчені у середньому протягом 3 років, у 38 учасників розвинувся синдром рухового когнітивного ризику (MCR) і синдром легкої когнітивної недостатності (MCI), а ще у 69 розвинувся тільки синдром легкої когнітивної недостатності.

Відкритість була пов’язана зниженням ризику розвитку MCR на 6%, тоді як невротизм був пов’язаний з підвищеним на 6% ризиком MCI. При цьому синдромі пам’ять залишається неушкодженою, але одна або кілька інших когнітивних здібностей — таких як мова, візуально-просторові навички або виконавче функціонування — порушені.

Невротизм — це риса особистості, яка характеризується емоційною нестійкістю, тривогою, низькою самоповагою, іноді - вегетативними розладами. Це не синонім неврозу, оскільки невротичні симптоми можуть проявлятися і у здорової людини.

 


24.06.2020 5342
Коментарі ()

29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1350 3
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

3492 2
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

2710
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7185 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

19365 29
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

4900 1

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

376

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1340

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

1864

13 червня 2024 року США та Україна підписали двосторонню безпекову угоду, яка має декларативний характер. Документ не буде ратифікований Конгресом США, бо являє собою декларацію про наміри без чітких гарантій безпеки.

1715
06.07.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

1996
01.07.2024

Сонячна та суха погода дещо пришвидшила збирання зернових культур.

741
27.06.2024

Сухий корм для собак — це один із найпопулярніших видів харчування для домашніх улюбленців. Його головні переваги включають зручність у зберіганні, тривалий термін придатності та можливість легко контролювати раціон тварини.

740
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

5687
07.07.2024

В Івано-Франківську освятили престол в оновленому храмі релігійної громади Матері Божої Неустанної Помочі, що на вулиці Івасюка.  

4315 1
03.07.2024

Як церква визначає роль чоловіка та жінки у шлюбі та як ці ролі можуть змінюватися з часом, пояснив священник. 

953 3
28.06.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

822 1
11.07.2024

Арсен Мірзоян у суботу приїде в Івано-Франківськ із презентацією свого нового альбому «Сонце».  

339
09.07.2024

Серед тих, хто бачить скоріше єдність або хоча б в рівній мірі елементи єдності та роз’єднаності, переважна більшість (67-68%) хочуть бачити критику влади конструктивною або щоб її взагалі не було.  

498 1
04.07.2024

Наскільки ефективною є робота міської ради та які пріоритети у діяльності депутатів, розповів секретар Івано-Франківської міської ради.

797 4
29.06.2024

Після початку повномасштабної російської агресії проти України частка громадян, які вважають, що події в Україні розвиваються у правильному напрямі істотно зросла.  

781 1
26.06.2024

52% опитаних іванофранківців схвалюють діяльність міської ради, окремо роботу міського голови Руслана Марцінківа схвалюють 58%.   

920 1