Сергій Владико: "Системна робота з регіонами повністю відсутня"

 

Вакантне місце тимчасово обійняв Юрій Сорочик, але на виборах він програв молодшому опоненту - Сергію Владиці. Багато хто вважає, що саме притік молодої крові й управлінців нового покоління здатен вивести вітчизняний футзал із затяжної кризи.

- Сергію Васильовичу, як оціните стан, у якому довелося приймати футзальне господарство?

- Для відповіді на це запитання маємо поділити "господарство" на три напрямки: спортивний, фінансово-господарський і взаємодію з регіональними осередками. По першому напрямку все більш-менш добре: чемпіонат проводиться, Кубок розігрується, рейтинг національної асоціації та рейтинги клубів, при потраплянні до основних раундів змагань під егідою УЄФА, свідчать про те, що рівень майстерності відповідає нашим високим позиціям. Але є проблеми з якості проведення, кількісного складу змагань усіх рівнів.

Наступний напрямок - фінансово-господарський. Я зараз скажу одну фразу, яка яскраво охарактеризує ту роботу, що велася минулі 20 років. На балансі АМФУ за 20 років перебувають лише три речі: автомобіль, принтер і мобільний телефон. Діловодство, документообіг - у жалюгідному стані. Більш того, бухгалтерія велась украй неохайно.

Щодо останнього напрямку, то системна робота з регіонами повністю відсутня. Не було чітких планів розвитку футзалу, втрачено зв'язок із тими людьми, які проводять змагання на місцях. Футзал - один із найпопулярніших видів спорту, команд по всій країні дуже багато, але більшість змагань проводять люди, котрі не входять до системи АМФУ. Асоціація просто втратила авторитет і це, звичайно, потрібно виправляти щоденною працею.

- Що вже вдалося зробити за час, проведений вами на посаді президента?

- Перелік досягнень не дуже великий, але достатній для того недовгого часу, що обіймаю посаду президента. На гідному рівні завершили чемпіонат України (першу й другу ліги, жіночу першість і екстра-лігу), Кубок України, провели товариську зустріч із французькими колегами на високому організаційному рівні, відправили жіночу збірну країни на представницьке змагання до Москви (на "Кубок 9 травня"). Це те, що стосується спортивної частини.

Змушені були провести аудит, чітко розібратися з фінансовими питаннями. Практично завершується інвентаризація регіональних осередків. Представник АМФУ провів серію зустрічей майже в усіх регіонах країни, зустрівшись із керівниками асоціацій на місцях та активістами. Ми також провели анкетування та збір статистичної інформації про розвиток футзалу в регіонах. Без цих пунктів ми не мали змоги проводити ефективну роботу.

Окрім того, вдалося комплексно підійти до питання підготовки чемпіонату першої та аматорської ліг наступного сезону. Провели загальні збори представників команд-учасниць і потенційних учасників першої ліги, підбили підсумки проведеного чемпіонату, презентували нові формати проведення першої та аматорської ліг.

- Поділіться враженнями від цьогорічного розіграшу чемпіонату та Кубка?

- На мою думку, організаційно чемпіонат пройшов на високому рівні. Єдине питання - кількісний склад. У всіх, без винятку, лігах. Він абсолютно не відповідає сьогоднішнім реаліям. Такий парадокс: у країні спостерігаємо справжній футзальний бум, а в офіційних змаганнях виступає така невелика кількість команд.

Що стосується Кубка, то плануємо провести консультації з учасниками щодо формату змагання. У принципі, формат "Фіналу восьми" цікавий, але хочемо його доопрацювати. Однозначно, зміни будуть!

- На які зміни можна чекати з наступного сезону?

- Про зміни в проведенні Кубка я вже розповів. Окрім того, готуємо комплексне, системне реформування всіх рівнів чемпіонату України, починаючи від аматорських, і до екстра-ліги. Я вважаю це головним спортивним проектом на майбутній сезон. Про конкретні зміни зможу сказати в кінці літа, тому що консультації з потенційними учасниками чемпіонату та засідання робочої групи все ще тривають, обговорюється кілька проектів змін.

- Самі ще граєте у футзал?

- На жаль, ні. На це вже не вистачає часу.

- Чи зможуть уболівальники побачити матчі збірної України по ТБ?

- Можу сказати, що вже після проведення жеребкування, коли стане відомим суперник, упритул візьмемося за переговори з телевізійними каналами щодо можливості трансляцій матчів.

- Яка доля чекає на тренерський штаб нашої збірної? Він працюватиме на довготерміновій основі чи це залежатиме від результатів плей-оф?

- Питання роботи тренерів збірної розглядалося на останній тренерській раді. Було ухвалене рішення, що до підготовки та проведення матчів плей-оф та впродовж них тренерський штаб очолюватиме Євген Ривкін.

- Дуже багато скарг надходить щодо суддівства. Як збираєтеся вирішувати цю проблему?

- Справді, така проблема існує. Дуже радий, що нині куратором нашого суддівського комітету є знаний спеціаліст Віктор Дердо. Разом із ним розробляємо комплексну програму з підготовки, підвищення кваліфікації арбітрів та інспекторів. Працюємо й над методичними, навчальними матеріалами, будемо вводити нові кадри. Майже готовий річний календар навчально-методичних семінарів для арбітрів та інспекторів різних рівнів. Робота ведеться досить активно, і вже перші її результати, сподіваюся, можна буде побачити в новому сезоні.

- Як відбувається співпраця з екстра-лігою? У тій же площині, що й раніше, чи, можливо, їм буде надано більше чи менше повноважень?

- На сьогодні ключових розбіжностей з екстра-лігою немає. У нас абсолютно нормальні робочі взаємовідносини, й питання щодо повноважень не стоїть.

- Що думаєте з приводу Кубку Єрьоменка?

- Ідея Асоціації міні-футболу Росії дуже приваблива. Цей турнір однозначно цікавий, як зі спортивної точки зору, так і з комерційної. Це дуже великий крок у справі популяризації футзалу як гри.

- До речі, а яким чином плануєте популяризувати футзал?

- Поняття популяризації й розвитку дуже тісно пов'язані. Але я би хотів наголосити, що ми не розвиваємо футзал - це роблять люди на місцях. Наше основне завдання - створити комплексну програму та сприятливі умови для активної роботи людей у регіонах. Звичайно, ми працюємо над побудовою взаємин зі ЗМІ, в тому числі - регіональними, хочемо, щоби ця гра висвітлювалася більше та професійніше. На жаль, інколи зустрічаємо нерозуміння важливості інформаційної відкритості з боку наших регіональних осередків, але, впевнений, що ця ситуація не безнадійна.

- Чи заплановані якісь заходи святкування 20-річчя АМФУ?

- Плануємо програму заходів. Обов'язково відзначимо дитячих тренерів і ветеранів футзалу, але розкривати подробиці ще завчасно.

Український футбол


11.07.2013 1388 0
Коментарі (0)

21.03.2023
Тіна Любчик

Ідея виготовляти ліки для військових у "гарячі" точки виникла після того, як на запити захисників волонтери шукали ліки. Детальніше про це — журналістці Фіртки розповіла Ірина Федяк, деканеса фармацевтичного факультету ІФНМУ та відповідальна за виготовлення ліків для військових.

235
16.03.2023

Інвестиції в криптовалюту — перевірений метод заробітку. Попри значну кількість варіантів цифрових грошей (близько 11 000), особливою популярністю користується близько сотні з них. 

306
14.03.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поїхала на Косівщину, щоб поцікавитись у Йосипа Приймака, який понад 35 років займається бондарством, особливостями виготовлення дерев'яного посуду за старовинною традицією та секретами збереження первинної технології цього ремесла на теренах Гуцульщини.   

724
28.02.2023
Іван Муканик

Мирослав Карабін став керівником НОКу в Івано-Франківській області на 2023-2026 роки. Фіртка поцікавилась, що зі спортивних подій планують цьогоріч в області.

10475 21
24.02.2023
Тетяна Дармограй

Як протягом року повномасштабної війни змінилось життя на Прикарпатті та як прикарпатські правоохоронці адаптувались до роботи в умовах воєнного стану, дізнавалась журналістка Фіртки.

1359
22.02.2023
Тіна Любчик

Сили безпеки і оборони України продовжують посилювати. Так, в МВС почали формувати штурмові бригади «Гвардія наступу». Фіртка розповідає, що відомо про набір добровольців на Прикарпатті.

2634

Наукова фантастика початку ХХІ ст. через фільми, серіали нав’язує думку про однозначну загибель нашої планети та потребу колонізації для людства Марсу.

596

Відповідь на це та інші запитання дає Олег Зелез, співвласник компанії HVOYA, яка займається будівництвом каркасних будинків з 2008 року і входить до списку найкращих будкомпаній України.

1801

Концептуальні підходи психології та соціології до ведення бізнесу в Україні

1000

Минулого тижня, в лютому 2023 року, делегація Івано-Франківської торгово-промислової палати перебувала в північно-західній Німеччині, в регіонах Східної Фрізії та Папенбургу, на запрошення місцевої регіональної ТПП. Програма перебування видалася насиченою.

1412
16.03.2023

На Косівщині, у селі Яворів, відкрили туристичний об’єкт «Гуцульська сироварня». Фіртка поїхала туди, аби дізнатись тонкощі роботи ферми та рецепти екологічно чистих, натуральних сирів.

1144
11.03.2023

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. Адже організмові потрібно значно більше ресурсів, які йдуть на стреси, переживання та тривоги.

578
06.03.2023

Навесні у продажу з'являються редиска, огірки, шпинат, листковий салат, цибуля та інша рання городина. І хоча у ній містять нітрати, все ж варто включати її до весняного раціону.

833
20.03.2023

У Хрестопоклонну неділю, в храмі Різдва Пресвятої Богородиці смт Ворохти, відбулося освячення двох відреставрованих старовинних ікон та їх сучасних копій.

122
17.03.2023

Чим старші респонденти, тим більше серед них тих, хто відповідає, укріпився у вірі — їх частка зростає від 18% серед тих, кому менш як 30 років, до 34% серед тих, кому понад 60 років. Частка таких найвища у Західному регіоні (31%, тоді як в інших регіонах — від 22% до 24%).

255
14.03.2023

Шлюб — це завжди про двох людей, які одружилися, бо любили одне одного. І ця любов не просто емоційна і поверхова, а любов як вияв волі людини. Священник завжди на шлюбній присязі запитує: «Чи ти хочеш взяти її за жінку чи його за чоловіка?» Відповідають: «Хочу!». Це і є волевиявлення.  

354
09.03.2023

За Біблією спочатку був створений чоловік, потім — жінка. Апостол Павло, коли говорить про сім’ю, наголошує на тому, що жінка повинна слухати свого чоловіка.  

668
17.03.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

3348
20.03.2023

Голова Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпін сьогодні 20 березня, близько 12:00 за київським часом, прилетів до Москви на зустріч з президентом Росії Володимиром Путіним.  

142
15.03.2023

Група сенаторів США від обох партій тисне на главу Пентагону Ллойда Остіна з вимогою надати більше інформації про те, що потрібно для відправки винищувачів F-16 в Україну.  

340
10.03.2023

Головнокомандувач, командувачі напрямків доповідали щодо ситуації на передовій, загалом у захисті держави.

639
06.03.2023

Кабінет міністрів на своєму позачерговому засіданні 6 березня затвердив директора Національного антикорупційного бюро України.

834