Раби золотого унітазу

 

Десь із матеріалів ресурсу "Лівий берег" запам’ятався заголовок "Армія золотого унітазу". Це про тітушок і бюджетників, зігнаних на Антимайдани.

Для повноти образу варто було б вжити словосполучення "Раби золотого унітазу", як у казці про лампу Аладіна, де джин – раб лампи.

Далі ж можна вправлятися у епітетах, все прив’язуючи до лампи, чи то пак золотого унітазу, як символу влади… Його солдати, агенти, прихильники, формальні опоненти, а в кінцевому рахунку все одно – раби.

Словом, я пишу, а ви підбирайте для моїх героїв образ.

Приміром, травлять наші патріоти зі "Свободи" нардепа від Тисменицького округу В.Купчака. Закидали його готель яйцями, залили паркан оселі фарбою. Мовляв, хай стане на коліна і покається…

Я не захищаю і не звинувачую Купчака. Все вже сказано до мене. Не можу зрозуміти іншого, чому не каються ті, які гарантували його виборцям як кришталево чесну людину.

Адже мешканці Галича, наприклад, можуть пригадати сцену, коли в центрі міста лідер "Батьківщини" Яценюк обійняв майбутнього нардепа за плечі і сказав вірити кандидату як йому…

Та й, зрештою, ще не згасло в пам’яті виборців, як Шлемко і Сич, мов ведмедя на ланцюзі, водили Купчака по всьому 84 окрузі, гарантуючи і гарантуючи…

Звичайно ж, особливої уваги у цьому випадку заслуговує полум’яний спіч щодо підданого остракізму депутата (http://www.youtube.com/watch?v=qPDVuKuGMzU) лідера "Свободи" в телестудії РАІ (14-16 хвилина), де він гаряче запевняв: "…він є тим єдиним, узгодженим кандидатом (Купчак) від усіх об’єднаних сил опозиції, кандидатура узгоджена і крапка!"

Мені, особисто, зрозуміло, чому не каються наші ополідери. І чому ніхто з них навіть голову не похилить і у відставку не піде, та й мандат не складе. А лише продовжуватиметься безконечна говорильня найщиріших лідерів. Хоча б, здавалося, у нормальній, приміром, фінансовій практиці гарант (протектор) цілком реально відповідає за свого протеже своїми грошима. А в нормальному суспільстві, у політиці – щонайменше честю, а то й посадою.

Люди ж, у свою чергу, страждатимуть на майданах не лише за ідею, а й за м’які крісла одомашнених опозиціонерів. Річ у тім, що в кожного з наших псевдодостойників є потаємний коштовний унітаз, біля якого при існуючій системі теж є свої раби.

Єдине, що мене тішить у цій ситуації, що з кожним днем в Україні їх стає все менше…


06.02.2014 Олег Олексюк 1266 1
05.10.2022
Тіна Любчик

Музиканти організовують у містах України та за її межами благодійні концерти. Цим самим збирають кошти чи то на потреби ЗСУ, чи то для цивільних громадян, які постраждали внаслідок збройної агресії з боку росії.

274
26.09.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка поспілкувалась із психологинею Валерією Худзіцькою та дізналась, як продовжувати або почати працювати під час війни, не травмуючи себе.

719
21.09.2022
Тіна Любчик

Фіртка поспілкувалася з отцем Йосафатом Бойком, настоятелем парафії Святих Кирила і Методія в Крихівцях, про досвід волонтерства та благодійності у час війни.

1406
16.09.2022
Тетяна Дармограй

Іванофранківець на фронті не вперше. «Шериф» захищав Україну від російської орди ще у 2014 році, коли окупанти вторглися на територію українського Донбасу. Тепер його бригада знову зупиняє російську армію на сході України.

2974
12.09.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з головною психологинею благодійного фонду «Діти Героїв», що опікується дітьми, які втратили одного або обох батьків під час війни, Мартою Білик про те, як розмовляти про війну та її наслідки, не травмувавши.

1274
07.09.2022
Андрій Левкович

Давні греки мислили час в багатьох іпостасях (як лінійний, циклічний, миттєвий…), головні з яких дві – час, як черга слідування подій і час невловної миті змін.

1512

Зовсім скоро вітрини крамничок потроху будуть прикрашати стиглими гарбузами із зловісною усмішкою, де-не-де з’являться відьомські капелюшки з мітлами, і таким чином нам нагадають про прихід абсолютно чужого нашій культурі і народу свята - Гелловін.

29

В інформаційному полі України та блогосфері, чи то серед звичайного народу можна натрапити на думку,  що  православний - тотожний російському. Тобто, якщо сповідуєш православ’я, то тобі автоматично приписують проросійські погляди.  

362

З 1 по 5 вересня на Запорізькій АЕС працювала місія МАГАТЕ. За результатами свого візиту вони представили звіт з фактами та рекомендаціями.

1232

Татуювання на тілі людини явище не нове, і в сучасному світі доволі поширене, лише у нашому суспільстві до нього ставились і здається ставляться доволі стримано. До малюнків на тілі відносяться по-різному: хтось ними захоплюється,  а хтось подекуди

1819 1
01.10.2022

У Калуші соціальна їдальня для вимушених переселенців працює на базі другого ліцею.  

325
24.09.2022

В області розпочали сівбу озимих зернових культур.  

652
18.09.2022

Аби на власні очі побачити, що навіть попри війну в Україні, підприємці не лише працюють, а й заробляють і дають роботу місцевим.

862
05.10.2022

Волонтерською діяльністю о. Йосафат Бойко займається вже давно, однак з початком повномасштабного вторгнення почав працювати ще інтенсивніше.

137
29.09.2022

У Крихівцях при парафії Святих Кирила і Методія будують дитячий садочок, який матиме назву «Ковчег». Цей процес триває вже 3,5 роки.  

383
24.09.2022

Відомо, що на рештках костелу почали зводити дерев'яну будівлю у 1900 році. Відтоді 36 років у ній молилися жителі двох сіл — Креховичів і Брошнів-Осади.

946
18.09.2022

Депутати Івано-Франківської облради просять керівництво держави заборонити Українську православну церкву Московського патріархату в країні, ініціювати розслідування її діяльності та покарати винних за колабораціонізм.

830
01.10.2022

На жовтень в Івано-Франківському академічному драматичному театрі  підготували  30 вистав, аби ця осінь була наповнена театральним теплом та незабутніми враженнями.

685
06.10.2022

До слова, Кабінет Міністрів підготував законопроєкт про кримінальну відповідальність за отримання російського паспорта.

94
30.09.2022

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна буде вести перемовини тільки із новою владою росії.  

327
27.09.2022

Подоляк наголосив, що після успішного контрнаступу Збройних сил України на харківському напрямку політична еліта Росії почала розуміти, що вона може програти війну, а країни світу переконалися в слабкості армії та військово-промислового комплексу Російської Федерації.

511
24.09.2022

Крім того, він наголосив, що світ "абсолютно справедливо" відреагує на так звані "референдуми", які окупаційна влада намагається зараз провести в Криму та в інших частинах України, які вона "поки контролює".

616