Премії і номінації

 

Прекрасний конкурс літераторів існує на Бі-Бі-Сі – "Коронація слова". Чудове професійне журі оцінює письменницькі твори у різних номінаціях. Я б запропонував цій чудовій радіостанції на цей конкурс нову номінацію – "слово-твір". І надіслав би на розгляд ім’я "Тітушко". Адже його прізвище призвело до найменування цілого класового прошарку – тепер вже "тітушків". Воно заслуговує, на мою думку, в номінації "Коронація слова" перше місце як слово-твір.

Другою на "Коронацію слова" у ще одній і теж новій номінації "роман-речення" я би запропонував вже ціле речення В.Януковича "… я не допущу приниження такої Великої держави як Україна!". Поясню, за що така честь Президенту. Ну, по-перше, вже маститий письменник, якого за найбільший гонорар за його книжку давно варто відзначити. Ну, а за вміння одним реченням як цілим романом підняти цілий ряд емоцій варто преміювати.

Поки що такий потужний емоційний спалах вдавалося викликати одним коротким реченням-фразою монголо-тюркського походження "пішов ти в (на)…!", "…твою мать" і т.д. і т.п.

А ще б мені хотілося на "Коронацію слова" внести ще одну нову номінацію – "твір-казка". І запропонувати шановному журі стенограму того ж таки останнього євроінтерв'ю Януковича провідним каналам.

Переконаний, що гайдаївські "Пригоди Шурика" з їхніми "…кораблями, що борознять простори Всесвіту…", можуть впевнено сховатися, порівняно з фантазіями нашого Президента про підвищення зарплат, реформи і шкоду необдуманої євроінтеграції…

А ще я б хотів, щоб, правда, вже не на Бі-Бі-Сі, а при кабміні, приміром, ввели нову премію – робоча назва "Раби ХХІ століття". Чомусь упевнений, її б заробив наш івано-франківський міськвиконком і його відповідна структура за умови роботи контролерів на міських автостоянках. Вони і в дощ, і в мороз, і в спеку стоять без парасольок, теплого спецодягу, чаю, ще й на мінімальну зарплату – лише "світлова" жилетка. Це як в тому анекдоті про даішника… був би ти …, ціни б тобі не було…

А якщо без жартів, премію з міцного слова із цих трьох букв заслуговують ті керівники, які ставляться до своїх працівників гірше як до худоби. Не розумію, для чого таким начальникам Європа – Янукович їм сват і брат.

Отож!


28.11.2013 Олег Олексюк 1314 0
24.09.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка поспілкувалась із психологинею Валерією Худзіцькою та дізналась, як продовжувати або почати працювати під час війни, не травмуючи себе.

280
20.09.2022
Тіна Любчик

Фіртка поспілкувалася з отцем Йосафатом Бойком, настоятелем парафії Святих Кирила і Методія в Крихівцях, про досвід волонтерства та благодійності у час війни.

933
16.09.2022
Тетяна Дармограй

Іванофранківець на фронті не вперше. «Шериф» захищав Україну від російської орди ще у 2014 році, коли окупанти вторглися на територію українського Донбасу. Тепер його бригада знову зупиняє російську армію на сході України.

2322
12.09.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з головною психологинею благодійного фонду «Діти Героїв», що опікується дітьми, які втратили одного або обох батьків під час війни, Мартою Білик про те, як розмовляти про війну та її наслідки, не травмувавши.

853
07.09.2022
Андрій Левкович

Давні греки мислили час в багатьох іпостасях (як лінійний, циклічний, миттєвий…), головні з яких дві – час, як черга слідування подій і час невловної миті змін.

1065
31.08.2022
Тіна Любчик

Журналістка Фіртки дізналась у Миколи Рожка, ректора Івано-Франківського національного медичного університету, наскільки заклад готовий до нового навчального року та як готуватимуть майбутніх медиків.    

2077

З 1 по 5 вересня на Запорізькій АЕС працювала місія МАГАТЕ. За результатами свого візиту вони представили звіт з фактами та рекомендаціями.

818

Татуювання на тілі людини явище не нове, і в сучасному світі доволі поширене, лише у нашому суспільстві до нього ставились і здається ставляться доволі стримано. До малюнків на тілі відносяться по-різному: хтось ними захоплюється,  а хтось подекуди

1355 1

Вважаю, що некоректно визначати, що церква продукує забобони. Кредо віри визначає «Вірую в єдину святу .. церкву», то ж святість і забобони несумісні.

1593

На щастя, переважна більшість держав світу розуміє справжню ситуацію в російсько-українській війні. Хто на кого напав, хто обороняє по праву свою територію, і де тут світла й темна сторона. Але в міжнародному праві та відносинах самого розуміння мало.

1715
24.09.2022

В області розпочали сівбу озимих зернових культур.  

236
18.09.2022

Аби на власні очі побачити, що навіть попри війну в Україні, підприємці не лише працюють, а й заробляють і дають роботу місцевим.

443
07.09.2022

Від жовтня в Україні знизяться ціни на гречку. Наразі аграрії вже зібрали 20 тисяч тонн гречаної крупи.

760
24.09.2022

Відомо, що на рештках костелу почали зводити дерев'яну будівлю у 1900 році. Відтоді 36 років у ній молилися жителі двох сіл — Креховичів і Брошнів-Осади.

477
18.09.2022

Депутати Івано-Франківської облради просять керівництво держави заборонити Українську православну церкву Московського патріархату в країні, ініціювати розслідування її діяльності та покарати винних за колабораціонізм.

419
12.09.2022

Зокрема, віряни молитимуться за мир в Україні, припинення війни та за всіх військових.  

628
02.09.2022

Кожного дня у соціальних мережах отець Іван Гнатюк проводить молитву онлайн, відповідає на запитання, дає поради.

1141
26.09.2022

Це вже другий фільм режисера та кінокомпанії. Якщо першим фільмом в українському прокаті була новорічна кінокомедія «Все буде Ок!», то «Патерн» знятий в жанрі конспірологічного трилера.  

114
24.09.2022

Крім того, він наголосив, що світ "абсолютно справедливо" відреагує на так звані "референдуми", які окупаційна влада намагається зараз провести в Криму та в інших частинах України, які вона "поки контролює".

211
18.09.2022

Окрім того, керівництво Збройних сил наголосило, що «керується принципом єдиноначальності» і «не допускає всередині військового колективу розколів».

353
12.09.2022

Восьмого вересня на 97-му році життя померла королева Великої Британії Єлизавета ІІ.

753
07.09.2022

Співрозмовники приділили увагу безпековим гарантіям та обговорили участь Великої Британії у відбудові України.

692