Криза тілесного

Ми думали, що «свято живота» у вигляді надспоживання буде тривати вічно.

А ще Моня Кант говорив, що шлях до досконалості пролягає через відмову від надмірностей. Але сучасне покоління не читає Канта. Ми і не думали відмовлятися від надмірностей. Тілесний комфорт як і засіб, і сенс «два в одному» формулює: солодко-жирно-смажено-їсти, пити-не-самогонку-а-віскі, жити-в-теплі, їздити-на-лексусах, відпочивати-поза-Україною… «І те-де, і те-пе».

Дух в нашій зматеріалізованій цивілізації залишився сиротою. Увага тільки тілу. А ще тонкому егоїзму у вигляді химерних «успіху і самореалізаціЇ» (справжній сенс яких банальний – «хай сусіда жаба задушить»).

Що буде далі? Настане час харизматів, які підхоплять настрої полчищ голодних безробітних. Як передбачив один із «класиків» укрсучліту, в 201... році в Україні залишаться тільки безробітні, міліціонери, податківці і депутати. Уточнимо – бандити-безробітні, бандити-міліціонери, бандити-податківці, бандити-депутати. Буде кримінал, хаос, кров. Міжбандитські війни. Післядефолтна Аргентина тому приклад. Важливими стануть вміння колективних спротиву та самооборони. Новітні «комуни», щоб не спізнитися, треба організовувати вже сьогодні (!). Буде страждати тіло. Виживуть сильні духом.

Що буде ще далі? Якщо ми самі не захотіли (не змогли) відмовитися від надмірностей (по Канту), то Хтось Зверху нам в цьому «допоможе». Згідно із другим законом термодинаміки, який, як виявилося, діє і в соціумі, в будь-якій замкнутій системі ріст ентропії (хаосу) незмінно приводить до самоорганізації системи і встановлення рівноваги. По простому – народ трохи повоює, постріляє-поріже один одного, а потім ті хто виживе (сучасні ясновидці передбачають, що колись виживе тільки десята частина людства), встановлять нові ідеальні правила співжиття. Демократія як влада брехунів відімре, поступившись ієрархованим за духом системам самоорганізації.

Українці, на відміну від американців (багато з яких щиро вірять в те, що чіпси ростуть на деревах, та ще й прямо в пачках!), вміють вирощувати бульбу, тому мають шанси почувати себе «краще за сусідів» в деглобалізованому світі…

Один мій товариш сумно запитує: «І що, все насправді так сумно? Без варіантів?» «Не знаю, - кажу, - можливо на цей раз ще пронесе, але рано чи пізно цей сценарій збудеться, бо світовою економічною кризою безжальна ентропія вже почала свій нестримний шлях вниз».

…Хоча календар давніх індіанців майя для людства закінчується вже дуже близьким днем Зимового Сонцестояння (23 грудня) 2012 року…  Що далі – «нова якість» людства, чи відсутність будь-яких якостей (?), давні жерці майя знали то напевне, а ми маємо нагоду дізнатися, бо ж недовго залишилося чекати «кінця календаря»…


24.09.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка поспілкувалась із психологинею Валерією Худзіцькою та дізналась, як продовжувати або почати працювати під час війни, не травмуючи себе.

313
20.09.2022
Тіна Любчик

Фіртка поспілкувалася з отцем Йосафатом Бойком, настоятелем парафії Святих Кирила і Методія в Крихівцях, про досвід волонтерства та благодійності у час війни.

967
16.09.2022
Тетяна Дармограй

Іванофранківець на фронті не вперше. «Шериф» захищав Україну від російської орди ще у 2014 році, коли окупанти вторглися на територію українського Донбасу. Тепер його бригада знову зупиняє російську армію на сході України.

2361
12.09.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з головною психологинею благодійного фонду «Діти Героїв», що опікується дітьми, які втратили одного або обох батьків під час війни, Мартою Білик про те, як розмовляти про війну та її наслідки, не травмувавши.

878
07.09.2022
Андрій Левкович

Давні греки мислили час в багатьох іпостасях (як лінійний, циклічний, миттєвий…), головні з яких дві – час, як черга слідування подій і час невловної миті змін.

1112
31.08.2022
Тіна Любчик

Журналістка Фіртки дізналась у Миколи Рожка, ректора Івано-Франківського національного медичного університету, наскільки заклад готовий до нового навчального року та як готуватимуть майбутніх медиків.    

2153

З 1 по 5 вересня на Запорізькій АЕС працювала місія МАГАТЕ. За результатами свого візиту вони представили звіт з фактами та рекомендаціями.

840

Татуювання на тілі людини явище не нове, і в сучасному світі доволі поширене, лише у нашому суспільстві до нього ставились і здається ставляться доволі стримано. До малюнків на тілі відносяться по-різному: хтось ними захоплюється,  а хтось подекуди

1390 1

Вважаю, що некоректно визначати, що церква продукує забобони. Кредо віри визначає «Вірую в єдину святу .. церкву», то ж святість і забобони несумісні.

1626

На щастя, переважна більшість держав світу розуміє справжню ситуацію в російсько-українській війні. Хто на кого напав, хто обороняє по праву свою територію, і де тут світла й темна сторона. Але в міжнародному праві та відносинах самого розуміння мало.

1738
24.09.2022

В області розпочали сівбу озимих зернових культур.  

261
18.09.2022

Аби на власні очі побачити, що навіть попри війну в Україні, підприємці не лише працюють, а й заробляють і дають роботу місцевим.

472
07.09.2022

Від жовтня в Україні знизяться ціни на гречку. Наразі аграрії вже зібрали 20 тисяч тонн гречаної крупи.

789
24.09.2022

Відомо, що на рештках костелу почали зводити дерев'яну будівлю у 1900 році. Відтоді 36 років у ній молилися жителі двох сіл — Креховичів і Брошнів-Осади.

510
18.09.2022

Депутати Івано-Франківської облради просять керівництво держави заборонити Українську православну церкву Московського патріархату в країні, ініціювати розслідування її діяльності та покарати винних за колабораціонізм.

442
12.09.2022

Зокрема, віряни молитимуться за мир в Україні, припинення війни та за всіх військових.  

652
02.09.2022

Кожного дня у соціальних мережах отець Іван Гнатюк проводить молитву онлайн, відповідає на запитання, дає поради.

1185
26.09.2022

Це вже другий фільм режисера та кінокомпанії. Якщо першим фільмом в українському прокаті була новорічна кінокомедія «Все буде Ок!», то «Патерн» знятий в жанрі конспірологічного трилера.  

236
27.09.2022

Подоляк наголосив, що після успішного контрнаступу Збройних сил України на харківському напрямку політична еліта Росії почала розуміти, що вона може програти війну, а країни світу переконалися в слабкості армії та військово-промислового комплексу Російської Федерації.

84
24.09.2022

Крім того, він наголосив, що світ "абсолютно справедливо" відреагує на так звані "референдуми", які окупаційна влада намагається зараз провести в Криму та в інших частинах України, які вона "поки контролює".

238
18.09.2022

Окрім того, керівництво Збройних сил наголосило, що «керується принципом єдиноначальності» і «не допускає всередині військового колективу розколів».

377
12.09.2022

Восьмого вересня на 97-му році життя померла королева Великої Британії Єлизавета ІІ.

783