агенція новин

«Затиснули місто у лещата»: Голова Івано-Франківської облради обурився псевдогромадами

Депутати внесли зміни до рішення Івано-Франківської обласної ради «Про перспективний план формування територій громад області».

Як доповів заступник голови ІФ ОДА Богдан Кобилянський, мова йде про село Рибне, яке хочуть долучити до Ямницької ОТГ, пише Фіртка.

Попередньо село Рибне мало приєднуватись до Івано-Франківської ОТГ. Проте, на громадських слуханнях у Рибному більшість мешканців вирішила приєднатись до Ямниці.

«Пропонується одна зміна, вилучити село Рибне з Івано-Франківської ОТГ та долучити до Ямницької ОТГ. Остання надала згоду на приєднання», - зазначив заступник голови ІФ ОДА Богдан Кобилянський.

Депутат облради Василь Попович поцікавився, чому Рибне так швидко вилучається з Івано-Франківської ОТГ, проте села Загвіздя та Підлісся, які об’єдналися в ОТГ, ще досі не вилучені.

Як пояснив Богдан Кобилянський, Кабмін на цей рік надав їм прямі міжбюджетні відносини. Тому вони будуть поки працювати так.

«Є застереження щодо подальшої їхньої спроможності від франківських та київських експертів. Тому ми подивимося, наскільки вони будуть спроможні», - додав Кобилянський.

«Як так могло статися? Затиснули місто у лещата. А Кабмін плював на рішення обласної ради і своїм рішенням дав їм згоду на об’єднання. Тут дуже яскраво прослідковується політична заангажованість», - зазначив голова облради Олександр Сич.

За словами депутат Ігоря Дебенка в такому разі незрозуміло, навіщо обласна рада приймає перспективні плани, якщо Кабмін своїм рішення може йти в обхід цих рішень.

«У будь-якому випадку Кабмін дав можливість усім попробувати. Я думаю, що у 2020 році все буде по-іншому», - відповів Богдан Кобилянський.

Підтримав голову облради депутат Манолій Піцуряк.

«Якщо вони вже прийняли рішення, то для чого тепер питають нас? Це якийсь дисонанс», - зазначив Манолій Піцуряк.

«От уявіть собі ситуацію місто - образиться на Угринів і поставить 5-метровий паркан. А пів Пасічної - це Угринів. Що буде робити Угринів? Куди буде їхати, де буде купувати хліб? Даруйте, але це псевдогромада»,- додав Олександр Сич.

«З такими темпами у Тисменицькому районі можете створити ще 20 громад. У підсумку ми маємо, що більшість громад потерпають, не маючи грошей на розвиток», - відмітив депутат Михайло Королик.

Крім того він поцікавився, скільки громад наразі отримують реверсну дотацію.

За словами Кобилянського таку дотацію мають лише дві з 26.

«Я вважаю що такий експеримент зі створенням громад є неефективним», - додав депутат Василь Мельничук.

Як пояснив Богдан Кобилянський позиція Кабміну зараз полягає в тому, щоб показати що майбутнє за спроможними громадами.

«Тобто спочатку роздати земельку, а потім сказати приєднуйтесь до нас? А може для цього й існують громади? Питання риторичне», - підкреслив Олександр Сич.

На це Кобилянський додав, що Франківську необхідно працювати з приміськими селами.

Депутат Михайло Королик також відмітив, що непотрібно боятися об’єднання з Івано-Франківськом. Навпаки, бюджет Івано-Франківської ОТГ буде значним, і гроші будуть для всіх.

«На прикладі Загвіздя і Угринева Уряд засвідчив вчергове, що наша думка їх мало цікавить. Стосовно самої реформи, ці два приклади показали, що відбувається нівеляція самої реформи. Що ми бачимо в Івано-Франківській ОТГ є такі села як Березівка, Колодіївка, які фактично не сполучаються з містом», - додав депутат Ігор Дебенко.

Крім того депутат Василь Попович відмітив, що село Рибне сьогодні не має межі з Франківськом. Проте небезпека питання полягає у тому що у Рибному знаходиться полігон, на який вивозиться сміття з Франківська, з Косівського та Коломийського району.

У підсумку 53 депутати обласної ради підтримали рішення.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


07.12.2018 1393
Коментарі ()

Çàãðóçêà...
12.06.2019
Антикорупційна платформа

На ринку ремонту доріг можуть конкурувати підприємства, які мають сучасну техніку, використовують сучасні технології, мають досвід роботи та кваліфікованих працівників.

358 2
11.06.2019
Тетяна КІНДЮХ

Укріпити все. І бажано взимку. На Верховинщині із 36 природоохоронних заходів, гроші на які за останні три роки виділяли з обласного екологічного фонду...

531
05.06.2019
Ростислав Ковтун

Так на Прикарпатті діє унікальний проект - «Родинна реабілітація учасників АТО». Ця авторська психологічна програма розроблена для родин з досвідом війн.

638
05.06.2019
Ольга СТЕЛЬМАШЕВСЬКА

Професійність, креатив, сміливість й навіть зухвалість, не заспокоєння минулими успіхами та стратегія сталого розвитку — це Міжнародний фестиваль мистецтв «Карпатський простір» у Івано-Франківську.

351
30.05.2019

На Франківщині триває реформа сільської медицини. Крім нових амбулаторій, передбачено і нові автомобілі для медиків. В області вже закуплено 25 позашляховиків Renault Duster.

976
29.05.2019
Олена Британська

Ми розпитали, коли завершиться оновлення території міського озера, про капітальні ремонти вулиць, ОСББ, пішохідні фонтани, втрачені мільйони та доставку померлих.

2427

Недавно відмічали, за різною психологією, свято Перемоги і День Пам'яті.

272

Карлос Кастанеда свого часу зауважив важливість того соціального імпульсу, що йде від дрібних (а хтось скаже – “побутових”) тиранів.

493

Сто років тому внаслідок закінчення Першої світової війни почалося небачене раніше переформатування Європи...

450

Ми живемо за часів швидких змін. Смисли легко – й, здається, безтурботно – переливаються у нові форми.

1712 2
06.06.2019

Щодня на Землі з'являється все більше доказів присутності прибульців.

573
25.05.2019

Вже другий тиждень мешканці Івано-Франківської області страждають від грозових дощів, граду та підтоплень.

34231
20.05.2019

 Уфолог Скотт Уорінг опублікував на своєму сайті новий матеріал. 

931
02.06.2019

Лікар Ендрю Ньюберг, професор університету Томаса Джефферсона в США провів дослідження МРТ і визначив, що молитва і медитація дійсно мають велику силу.

764 1
01.06.2019

Її створили 47-річний столяр Дмитро Фаринович та 37-річний дизайнер Володимир Сандалович.

865 5
06.06.2019

До мудреця прийшов воїн і сказав: − Послухай, я вже немолодий, багато часу провів у боях, і знаю, що смерть може наздогнати мене...

494 1
15.06.2019

Рекламний щит, котрий розміщений на Вічевому майдані, повідомляв, що Оксана Савчук входить в команду Марцінківа.

2276
14.06.2019

Деякі слухали хіти ОЕ з дахів будинків. Як зазначив Вакарчук, концерт не є політичною агітацією.  

1834
14.06.2019

Металева стружка, скляні блоки та залишки труб. Думаєте, що все це сміття і непотрібні відходи?

569
14.06.2019

День на роверах: цієї п'ятниці чиновники міської ради Івано-Франківська пересіли на велосипеди.

1464