агенція новин

«Затиснули місто у лещата»: Голова Івано-Франківської облради обурився псевдогромадами

Депутати внесли зміни до рішення Івано-Франківської обласної ради «Про перспективний план формування територій громад області».

Як доповів заступник голови ІФ ОДА Богдан Кобилянський, мова йде про село Рибне, яке хочуть долучити до Ямницької ОТГ, пише Фіртка.

Попередньо село Рибне мало приєднуватись до Івано-Франківської ОТГ. Проте, на громадських слуханнях у Рибному більшість мешканців вирішила приєднатись до Ямниці.

«Пропонується одна зміна, вилучити село Рибне з Івано-Франківської ОТГ та долучити до Ямницької ОТГ. Остання надала згоду на приєднання», - зазначив заступник голови ІФ ОДА Богдан Кобилянський.

Депутат облради Василь Попович поцікавився, чому Рибне так швидко вилучається з Івано-Франківської ОТГ, проте села Загвіздя та Підлісся, які об’єдналися в ОТГ, ще досі не вилучені.

Як пояснив Богдан Кобилянський, Кабмін на цей рік надав їм прямі міжбюджетні відносини. Тому вони будуть поки працювати так.

«Є застереження щодо подальшої їхньої спроможності від франківських та київських експертів. Тому ми подивимося, наскільки вони будуть спроможні», - додав Кобилянський.

«Як так могло статися? Затиснули місто у лещата. А Кабмін плював на рішення обласної ради і своїм рішенням дав їм згоду на об’єднання. Тут дуже яскраво прослідковується політична заангажованість», - зазначив голова облради Олександр Сич.

За словами депутат Ігоря Дебенка в такому разі незрозуміло, навіщо обласна рада приймає перспективні плани, якщо Кабмін своїм рішення може йти в обхід цих рішень.

«У будь-якому випадку Кабмін дав можливість усім попробувати. Я думаю, що у 2020 році все буде по-іншому», - відповів Богдан Кобилянський.

Підтримав голову облради депутат Манолій Піцуряк.

«Якщо вони вже прийняли рішення, то для чого тепер питають нас? Це якийсь дисонанс», - зазначив Манолій Піцуряк.

«От уявіть собі ситуацію місто - образиться на Угринів і поставить 5-метровий паркан. А пів Пасічної - це Угринів. Що буде робити Угринів? Куди буде їхати, де буде купувати хліб? Даруйте, але це псевдогромада»,- додав Олександр Сич.

«З такими темпами у Тисменицькому районі можете створити ще 20 громад. У підсумку ми маємо, що більшість громад потерпають, не маючи грошей на розвиток», - відмітив депутат Михайло Королик.

Крім того він поцікавився, скільки громад наразі отримують реверсну дотацію.

За словами Кобилянського таку дотацію мають лише дві з 26.

«Я вважаю що такий експеримент зі створенням громад є неефективним», - додав депутат Василь Мельничук.

Як пояснив Богдан Кобилянський позиція Кабміну зараз полягає в тому, щоб показати що майбутнє за спроможними громадами.

«Тобто спочатку роздати земельку, а потім сказати приєднуйтесь до нас? А може для цього й існують громади? Питання риторичне», - підкреслив Олександр Сич.

На це Кобилянський додав, що Франківську необхідно працювати з приміськими селами.

Депутат Михайло Королик також відмітив, що непотрібно боятися об’єднання з Івано-Франківськом. Навпаки, бюджет Івано-Франківської ОТГ буде значним, і гроші будуть для всіх.

«На прикладі Загвіздя і Угринева Уряд засвідчив вчергове, що наша думка їх мало цікавить. Стосовно самої реформи, ці два приклади показали, що відбувається нівеляція самої реформи. Що ми бачимо в Івано-Франківській ОТГ є такі села як Березівка, Колодіївка, які фактично не сполучаються з містом», - додав депутат Ігор Дебенко.

Крім того депутат Василь Попович відмітив, що село Рибне сьогодні не має межі з Франківськом. Проте небезпека питання полягає у тому що у Рибному знаходиться полігон, на який вивозиться сміття з Франківська, з Косівського та Коломийського району.

У підсумку 53 депутати обласної ради підтримали рішення.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


07.12.2018 1302
Коментарі ()

Çàãðóçêà...
12.03.2019
Юлія Канюс

Івано-Франківщина входить до переліку областей України зі значною сумою надходжень екологічного податку.

601
09.03.2019

Ідея будівництва обсерваторії на горі Піп Іван належить генералу Речі Посполитої, інженеру Леону Бербецькому.

2216 1
05.03.2019
Марія Лутчин

Україна та українці стоять перед черговим вибором. І не тільки президента, як головної дійової персони у політиці, а курсу країни. Яким він буде – побачимо вже 31 березня.

1146
01.03.2019
Володимир Омом

Доплати та премії міського голови та його заступників протягом трьох останніх років невпинно росли, у порівнянні із середньо статистичними доходами громадян України.

4064 1
01.03.2019

У минулі вихідні українці стежили за операцією порятунку восьми людей, які вирушили на гору Піп Іван.

1713 1
26.02.2019
Юрій Андрухович

З цим реґіоном у мене стосунки, м’яко кажучи, неоднозначні. Особливо відколи далекого вже 2010 року я в одному з інтерв’ю сказав про нього, що думаю.

693

На знищення свободи Новгородців та Ливонії москві знадобилося більше 300 років, але вона впоралася.

358

Створюється вражаючий сюжет - щоб приховати певний скандал.

760 1

 Роки беруть своє… З кожним роком я стаю все добрішим – починаю любити людей. Ну, не те, щоб любити, а – жаліти.

469

Дохідна частина бюджету Франківська 2-й рік поспіль становить 3 млрд.грн. без змін, без росту.

1414 1
11.03.2019

Мешканці прадавнього міста Кілія, який знаходитися в одеській області, стали свідками загадкових вогнів у небі.

363
02.03.2019

Експерти розповіли про те, що гуманоїди з Нібіру передали землянам відразу 58 повідомлень. 

703
21.02.2019

Дослідження проводяться в рамках SETI - міжнародного проекту з пошуку позаземних цивілізацій.

541
18.03.2019

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

94
22.01.2019

13 січня парафія Миколаєво-Успенського собору міста Коломиї вийшла з канонічної юрисдикції Івано-Франківської єпархії Української Православної Церкви.

2973 2
18.03.2019

Одна дівчина вирішила замовити сукню у відомого кравця, бо шив він красиво і завжди на совість.

101
18.03.2019

Відома співачка і учасниця "Євробачення" Міка Ньютон у своєму Instagram опублікувала нові весільні фото.

1264
17.03.2019

У вівторок, 19 березня президент України Петро Порошенко відвідає Івано-Франківську область.

6029 1
16.03.2019

Резонансну справу щодо шістьох жителів Маріуполя, які впродовж двох років утримувала в нелюдських умовах 32 людей.

1702 1
15.03.2019

Сьогодні переглянемо першу серію нарізок німих аматорських відео, де фігурує Івано-Франківськ радянських часів. Це кінець 1970 та початок 80-х років.

944