агенція новин
Володимир Єшкілєв

Мандрівник-мисливець та культурний скептик.

Народився під час появи летючої тарілки у травні 65-го року. Інспірований інопланетянами дожив до теперішніх часів і став невідомо ким. Лікувався епізодично, мандрував світом і писав різне, включно з жорсткою еротикою. У 1998 році написав літературну енциклопедію сучасної літератури, де сказав правду про живих письменників і заробив їхню щиру ненависть. Автор 12-ти романів, вшанованих багатьма преміями і запльованими багатьма йолопами.

СТАТТІ АВТОРА

Про корисність дрібної тиранії

Карлос Кастанеда свого часу зауважив важливість того соціального імпульсу, що йде від дрібних (а хтось скаже – “побутових”) тиранів.

494 0

Одне сумне запитання

Ми живемо за часів швидких змін. Смисли легко – й, здається, безтурботно – переливаються у нові форми.

1714 1

Уривок з нового роману "Унія"

Під Хмельником розкинувся пишний ярмарок. Сотні здоровенних маж згрудилися на фарному майдані, загони повнилися худобою.

2054 0

Про сліпучий морок майбутнього

Щось останнім часом сталося з публічними оптимістами. Чи то їхній оптимізм кудись випарувався, чи то побачили вони зловісні відблиски на пляшках з віскі і пророчі написи на колорадських жуках.

1344 0

Про заповідник простоти

Там, де суспільство історично втратило свої вищі касти, квітне такий собі «культ простоти».

1353 0

Про «гібридну махновщину»

В політичних еліт звіряча вдача. Вітчизняна в тому плані відрізняється хіба що особливою підлістю. Владний звір лише здається неповоротким та вічно зайнятим переварюванням грошової маси. Його бюрократична повільність, коли він відчуває реальну тему або ж ...
1864 0

Про деградацію

Процеси суспільного занепаду зазвичай відбуваються в три етапи. Перший етап називають «стадією тривоги». На цьому етапі негативні явища лише окреслюються, їхні вогнища зачіпають другорядні громадські структури.

1568 1

Про війну і заробітки

З потеплінням приходить сезон фестивалів і презентацій. Простора аудиторія, сім або вісім десятків присутніх. Зустріч з студентами туристичного факультету Прикарпатського національного університету. Під завісу градус офіційності спадає і студенти запитую ...
2171 0

Про невідворотність

Кожного року весна упосліджує песимістів. Ті стогнуть «все пропало», а природа показує маловірам, що сили оновлення формують майбутнє поза людськими сумнівами та страхами.

1339 0

Про назви, які залишаються

В історії кожного краю була особлива «доба називання». Доба, коли навколишнє ще не зустрілося зі своїми назвами, коли всі різноманітні згущення матерії – гори...

2648 0

Що робити середнім світу сього?

Політологи в телевізорі – майже завжди заслані козачки. Сумлінно відпрацьовують хазяйське бабло, гонять замовлену пургу. Ті ж політологи на кухні, за чаркою доброго віскаря, зовсім інші. Розумні рефлексуючі пацани. Не проти помріяти про майбутнє, по ...
1979 0

Про глупі очікування

Так вже в нас повелося: те, до чого прагнеш, приходить тоді, коли вже перестає бути потрібним. Це стосується як окремих персон, так і суспільств.

1507 0

Про самобутність брехні

«Всі люди брешуть», - казав герой популярного американського серіалу. Це здається банальністю, якщо не замислитися.

2210 0

Про 50 відтинків конспірації

Багато хто з нас все ще думає, що його маленькі смішні таємниці нікому не відомі. Що ніхто не знає де що сховано.

1952 0

Про п’ятий гуртожиток

Я наштовхуюсь на цю споруду, як на стару скриню, забуту в кінці коридора. Гуртожиток Прикарпатського університету, збудований в 70-их роках в одному з найхаотичніших районів міста, який все ще називають БАМом.

2297 0

Про шляхту герба Сас

Колись тут жила шляхта. Потім її не стало. Й нинішня нешляхта робить так, щоби про шляхту забули.

3269 0

Про полоза та випадок з Калупаном

Якраз перед Миколаєм подзвонила знайома чиновниця, любителька ворожіння та битв екстрасенсів. Сказала, що бачила зловісний сон, просила розтлумачити.

2458 0

Про відсутність штабів

Безліч людей стурбована пошуками штабів. Вони дивилися кіно. Вони служили в армії. Вони воювали...

2006 0

Про майбутнє

Хтось вдивляється в піктограми на обкладинці свіжого The Economist Magazine, плутаючи Британію з Нептуном, хтось шаманить на біржовому курсі, а комусь зручніше пройтися ворожками.

2015 1

Про Вакарчука

Інтрига з брендом «Вакарчук-президент» нині практично випірнула з мутного закулісся на рівень «preliminary work» – підготовчих політтехнологічних операцій.

1229 2

Ідеальне село

Йдеш Вовчинцями й серце радіє. І от хтось вже думає, що назва цього допису – про Вовчинці. А ніфіґа. Автор не шукає легких шляхів у житті та прозорих метафор... 

1902 0

Про чужих

Якщо спробувати докопатися до основ звичайного мислення, то там знайдеться усього кілька опор­них принципів. Один з тих принципів – ділення всіх сущих на «своїх» та «чужих».

1117 0

Про інтелігенцію

Завжди дивувався реакції на слово «інтелігент». Начебто й немає у ньому нічого образливого або принизливого...

1130 0

Про порятунок світу

«Остогидла та пропаганда американської гегемонії, – каже французький режисер Люк Бессон, – Чому лише вони спасають світ?». 

1058 1

Про державу, любов і ненависть

Люди застрягли у 80-их, не бачать, що світ змінився. Держава вже не держава в розумінні ХХ ст., а корпорація. 

1091 2

Про розрив поколінь і «дітей потоку»

Ще років двадцять тому ніхто не передбачав, що гаплик вистрибне саме звідти. 

1592 0

Про гірську магію (Повертаючись з Тибету)

Кажуть, що кількість та якість магії не залежать від ландшафту. Що в долинах сильних ворожок не менше, аніж на верховині. Мандруючи глибинами Азії, починаєш у цьому сумніватися. 

901 0

Про понти в костюмах

Знайомий доцент-гуманітарій бідкається: «Капець науці настає!». Ну, це він, зрозуміло, не про світову науку...

967 5

Про Піночета і неминучість

Україна опинилася в ситуативній пастці. Між усіх варіантів майбутнього ми начаклували собі лише кілька «неминучостей» – гірких, як полин. Правлячий клас, до речі, вже давно спакував чемодани.

852 1

Про січневі передчуття та окремі напрацювання

Більшість відчуває, що насувається розплата за чуже осатаніння... Кажуть, що якось то буде. Хоча думають не так. Думають лише про те, що в той день, коли все накриється мідним тазом, сусідові буде гірше...

779 1

Дожити до Трампа

Він, нащадок «червоних мусульман», не любив тих, хто жив з додаткової вартості.Він не втомлювався пророчити про крах світового л ібералізму і дожив до Трампа. Світовий лібералізм позиціонував його як радикала та маргінала і також дожив до Трампа.

859 2

Про китайця у Франківську і циганську Азію

Китаєць дивився у вікно купейного вагону. Годину тому він зайшов до поїзда в обласному центрі з ратушою, подібною до дзиґи, увінчаної монгольським капелюхом. Він дивився на зарослі бур’яном поля Західної України і згадував чжоуського князя Сянь-гуна, який перетворював на рабів тих, хто лінувався обробляти плодючі землі, та імператора Цао Пі, що наказав зварити у казані чиновника, який не прослідкував за посівами у довіреній йому провінції.

749 1

Поле домовленостей та ступінь долбо-йолбо

Хтось зі спритних вже каже: «Овва!»

849 1

Про війну, центр всесвіту та курвів

Я стою на землі давніх арійських царів, під високим небом Хорасану. Звідси скіфи прийшли на землі давньої України.

777 2

Щоби встигнути нажитися на процесах занепаду

    Деякі наївні люди думають, що суспільні пружини стискаються самі. Що так їм, пружинам, хочеться. Що вони як сьогодні стиснуться, так потім і розпружуться. Типу, фіґня. Мовляв, всі скандали і кризи розвіються, як мара над старим цвинтарем. І ...
780 1

Звичайне словоблуддя?

У нас, при відсутності компетентного експертного товариства, легко прокладати кабелі та дроти маніпулятивного контролю. Перетворювати специфічні поняття та гасла на інструменти задурювання, а населення – на колективного «песика Павлова», котрий мусить згідно гавкати в той момент, коли влада запалює перед ним чергову пропагандистську «лампочку».

829 1

Дві «нації»

Обидві "нації" об’єднує підозра — вони підозрюють, що живуть на «Титаніку», який вже зустрівся з айсбергом. Вони також підозрюють, що рятувальні човни давно вкрадені і продані. 

951 0

Уривок з нового роману

Щойно у видавництві «Фоліо» вийшов vsq новий роман «Ефект Ярковського. Те, котре – холод, те, яке – смерть». Його буде презентовано на Львівському «Форумі видавців» 12 вересня. Уривок з нового твору...

839 0

Нестерпна легкість незайманок у борделі

Організовані загони «переконаних» значного успіху не досягли. Янукович втік, але «януковичі» нікуди не ділись і навіть зміцнились. Самі ж «активісти першого типу» або були косо-криво інтегровані в бек-граундні політичні проекти (як «Демальянс» і «Автомайдан» у партію Гриценко) і прогнозовано програли.

933 3

Шлях Богомола (Уривок з роману)

Уривок з роману, де йдеться про ритуали посвячення жриць Великої Богині.

818 0

Сіре без відтінків. Принагідні думки

Цьогорічне нашестя грибів невипадкове. Вже писав про нього, але воно й далі мене непокоїть. Гриби – істоти містичні, занесені в наш світ з глибин Всесвіту. Всі земні істоти люблять Сонце, а гриби від нього ховаються.

713 1

Живучи в Укелані

Час від часу вертаюсь до підручників китайської мови. В китайській як у квантовій механіці – все невизначене і плинне. Все потребує прикладання зусиль інтерпретатора.

720 5

Життя на грошах

На грошах живе безліч збудників небезпечних хвороб. Сибірка, воно ж антракс, тубік, скарлатина й щось там ще. Одночасно дослідники нагадали, що зараження людей "через гроші" практично не відбувається.

735 1

Зупинити джазмена

Слухати джаз. Або ж джез. Медитувати. А потім до пізньої ночі сидіти з джазменами (джезменами?) в театральному захисті й говорити про музику, про музику, про музику й ще про щось. Про альпійські роги і способи провезення їх через українські митниці...

712 0

Привокзальна Січ

Про це є в Біблії. Про Каїна, який Божим прокляттям був приречений на вічні скитання й, попри нетривкість зупинок, збудував за життя сімдесят міст. Привокзальна Січ – це щось з того.

1242 9

Нащадки Тедді

Технічна епоха мало впливає на таємничі енергії тотемів. Вони все ще з нами. Як стверджують соціологи, дві третини британців засинають з іграшковими ведмедиками у ліжку...

710 0

Філософія правдивого шлангу

Останні дні перед Новим роком – час прибирань у квартирі та звільнення шаф і скринь від мотлоху. Воленс-ноленс, під час прибирання зрушуються архіви.

715 3

Малі вогняні містерії

З вогнем трапилася та ж історія, що й з вовками. У давні часи вовки були грізними ворогами наших предків. А тепер ми граємося з білими і пухнастими кімнатними нащадками хижих «лісовіх баронів». Вогонь також за давніх часів лякав печерну людність.

708 0

Подорожні записки. Долина Арарату (12 фото)

Є місця, де зручно відбуватись ключовим подіям історії. Вони, ці місця, наче навмисно створені для народження пророків і проголошення світових релігій, для грандіозних битв і доленосних зустрічей.

710 1

Син антиквара. (Музей-квартира Параджанова в Єревані. Подорожні записки) (фото)

Великі особистості важкі у сприйнятті. Спогади про них зазвичай впираються в масштаб того, хто згадує. До відвідин музею-квартири в Єревані моє сприйняття Параджанова знаходилось під пресом цього парадоксу...

808 0

Пошук війни

За мирних часів воїни сумують. Коли немає війни балом керують бариги. Жалюгідні лякливі ділки стають центровими, підгрібаючи під себе гроші, красиве життя і красивих жінок.

1159 12

Мрії кристалів

Нащадки останнього імператора сикхів заявили про свій намір повернути родині Кох-і-нор – легендарний діамант, що нині прикрашає корону британського принца-консорта Філіпа. Мандри каменів довші за людські – мінерали живуть сотні мільйонів, а деякі й мільярди років.

718 3

ГНІЗДО

В першому романі циклу - «Тінь попередника» розповідається про напад агресивних іншопланетних істот, «ґиргів», на колонізовані людством планети. Розслідування, ініційоване урядом Зоряної Імперії, не принесло відповіді на питання: хто саме використовує ґиргів як біологічну зброю проти людської раси?

1823 4

Рівноваги більше немає

Насичення, пересичення світу технікою змінює наш світ набагато фундаментальніше, аніж нам здається. Змінює давні правила гри, руйнує споконвічні рівноваги.

751 11

Всеперемагаюча унітазність

«Ось моя нова любов – сир!», потім:  «Їш, пий, жуй орбіт! Дірол заряжає полуничною свіжістю! «Галинка» допоможе!

746 4

Квітневі мандри (кілька слів до фоток)

Квітень почався з добрих новин.

752 1

Поради для бідних

Існує значний прошарок населення, пересічні представники якого насправді переконані, що успіх можна як біологію або арифметику вивчити за рекомендованим підручником.

773 10

ВСУПЕРЕЧ МІФАМ

Перечитую «Похорон богів» Івана Білика. Чудовий історичний роман. В ньому надзвичайно вдало реконструйовано побут полян і деревлян Х століття. Сюжет міцний і цікавий, характери добре виписані. Свого часу, в кінці 80-их, у кастовій і задроченій «українській радянській літературі» цей роман кулуарно звинуватили у пропаганді язичництва, в антихристиянстві... 

774 1