Приватний ДТЕК Ахметова не платить екологічний податок до бюджету Прикарпаття, прикриваючись відтермінуваннями (відео)

 

 

Сьогодні, 5 липня, на засіданні постійної комісії обласної ради з питань бюджету, фінансів та податків розглянули питання про сплату екологічного податку до обласного бюджету ПАТ "ДТЕК Західенерго", у власності якої знаходиться Бурштинська ТЕС.

 

За перший квартал 2016 року товариство боргує обласному бюджету майже сто мільйонів гривень, передає Фіртка.

 

Як зауважив голова комісії Микола Палійчук, на минулому засіданні це питання уже піднімалось, оскільки на 2015 рік був борг майже 50 млн грн. Цьогоріч підприємство не сплатило жодних коштів екологічного податку.

 

Відтак сьогодні для пояснень запросили представників податкової та ДТЕКу.

 

За словами заступника обласного управління ДФС Наталії Зікрати, підприємство нещодавно погасило розстрочений минулорічний борг – 54,6 мільйона гривень.

 

«Чому не платите. Чи є якась корупційна схема?", - поцікавився Микола Палійчук.

 

Як пояснила Наталія Зікрата, у квітні від підприємства поступило звернення про розтермінування, а 17 травня цього року у зв’язку недостатністю коштів знову звернулось за розтермінування на суму 96,1 млн гривень. ДФС України узгодило ці матеріали і надали розтермінування з кінцевим терміном погашення боргу 29 червня цього року. Крім того, податківець додала, що було звернення щодо продовження терміну ще на місяць – до 29 липня 2016 року.

 

У присутніх викликала подив така лояльність ДФС до ДТЕК.

 

«Це прибуткова організація, чому вона не сплачує податки?», - поцікавився Голова Спілки добровольців АТО Прикарпаття Василь Андріїв.

 

За його словами за отримані бюджетом кошти можна було б реалізувати соціальні програми для учасників АТО.

 

«Коли підприємство до 2013 року перебувало у державній формі власності податки поступали вчасно. Ні для кого не секрет, що Ринат Ахметов є власником компанії. Ви як представник ДФС знаєте, що ми можемо ці кошти поставити на депозит та отримувати відсотки. До прикладу, ми зараз шукаємо один мільйон на футбольне поле, можна було б залучити ці кошти. Дозволити не платити в бюджет області сто мільйонів – це чиста корупція», - відмітив Микола Палійчук.

 

Відтак, депутат обласної ради Василь Попович запропонував вдаватись до радикальних дій, наприклад до блокування роботи підприємства.

 

«В нашій державі зараз відбувається дуже багато такого, що не піддається розумінню», - відмітив депутат.

 

В результаті обговорень голова бюджетної комісії Микола Палійчук запропонував винести це питання на сесію облради, крім того переглянути питання щодо приватизації підприємства.

 

Також прозвучала пропозиція направити спільний лист від усіх фракції до ДФС України. 

 

"На наших комісіях жодних пропозицій від ДТЕКу жодного разу не почули. Таке враження, що він себе вважає десь за пазухою і тому подібне», - відмітив депутат облради Михайло Якимчук.

 

Голова обласної ради Олександр Сич повідомив, що облрада неодноразово звертала увагу на це питання.

 

«Якщо потрібно розглянути питання про законність приватизації, то я його завізую, але запропонував би робити все по порядку. Ми як представники мешканців Прикарпаття маємо право звернутись з цією проблемою», - зазначив голова облради Олександр Сич.

 

Після цього комісія заслухала представника ДТЕК «Західенерго», керівник департаменту фінансів Ігоря Гутовського.

 

 

За його словами підприємство виконує своє законне право на розстрочку екологічного податку, при цьому сплачує всі інші збори, а також виконує соціальні зобов’язання перед працівниками.

 

«Західенерго» має 2,5 мільярда гривень чистого збитку, який виник через розрив між тарифом та собівартістю енергії. Є тариф 98 копійок, а собівартість – 120 копійок за кіловат-годину», - пояснює Ігор Гутовський.

 

 

Голова бюжетної комісії Микола Палійчук поцікавився, чому власники не повернуть підприємство у державну власність, якщо мають збитки.

 

 

«Ми хочемо з вами нормально працювати. Ви виконуєте свої зобов’язання, а ми перед нашою громадою свої», - резюмував голова облради.

 

Відтак, голова комісії Михайло Палійчук відзначив, що обласна рада тримає це питання на контролі, якщо податок сплатять – питання буде знято.

 

На завершення комісія звернулась до голови облради щоб включити це питання до порядку денного сесії та заслухати його. Комісія підтримала таке рішення.

 

Наприкінці обговорення Василь Андріїв поцікавився хто є генеральним директором ДТЕК Бурштинської ТЕС.

 

У відповідь почув, що директор Андрій Шувар - депутат Івано-Франківської обласної ради від ВО "Батьківщина". Варто зауважити, Андрій Шувар є членом депутатської комісії з питань розвитку промисловості, будівництва, архітектури, дорожнього та житлово-комунального господарства.

 

 

Довідково:

ПАТ «ДТЕК Західенерго» є одним із найбільших українських виробників електроенергії та тепла.

Входить до складу фінансово-промислової групи «Систем Кепітал Менеджмент» (СКМ), акціонером якої є Ринат Ахметов.

Електроенергія, вироблена компанією, постачається українським споживачам та на експорт до країн Європи.

До складу «ДТЕК Західенерго» входять Бурштинська ТЕС, Ладижинська ТЕС і Добротвірська ТЕС, а також сервісні підприємства Галременерго, Львівенергоспецремонт, Львівенергоавтотранс, Західенергопостач. «ДТЕК Західенерго» – третя за величиною енергогенеруюча компанія України зі встановленою потужністю 4 707,5 МВт, що складає приблизно 14,2% від загальної потужності електроенергетики країни. За обсягами виробництва електричної енергії «ДТЕК Західенерго» займає одне з провідних місць серед теплових генеруючих компаній.

ДТЕК разом з афiлiйованими компанiями володіє 70,91% акцій ПАТ «ДТЕК Західенерго».

Генеральний директор – Андрій Шувар


05.07.2016 899 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

773
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

597
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1670
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2984
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2449
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2430

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

579

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

592

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1450

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1521
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

554
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

414
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

789
30.04.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

179
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

283
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26919
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

747
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

309
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

307
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

632
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1005 1
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

833