Стар-Новорічний подарунок мЕрцю з командитами -або- ЧАС міняти будки!

Після фінансування тероризму – візьмемо щось легеньке...

Але на початку – трошки навантажу формальностями.

  • Робота в наметі (торговому чи агітаційному) – належить сфері торговельного чи побутового обслуговування, чи не так? Тоді це порушує принцип карантинних обмежень (п.4). І збільшує мобільність населення (містян закликають прийти і підписатись). Ба, більше: в ІФ МВК офіційно роз'яснили, що ці намети – не повірите! – "мирні збори громадян"! Гаразд, тоді це – масові заходи.
  • - А по факту – ніби порушення виборчого ЗУ (проведення агітації поза строками, встановленими законом – заборонене!).
  • Отже, мова дааалеко не про карантинні штрафи: пропоновано-мізерні 170-255 грн., чималенькі діючі та нещодавно-затверджені. (Як бачите на фото – маска персонажа – не покриває ніс)…
  • Оскільки намети розміщені в людних місцях, персонал стоїть на морозі з ранку до вечора, а найгірше – відвідувачі заходять у намет, щоб залишити підпис (користуючись одною ручкою) – виникають обставини, передбачені ст. 325 Кримінального кодексу України. Адже такі дії завідомо могли спричинити поширення захворювань. Тут вже сума штрафу сягає 17 - 51 тис. грн. (якщо лише про фінанси).
  • Значно прибутковіша стаття – утримання неоформлених працівників. Персоналу в будках – ціла команда!
  • Тож чи законно все це? – поцікавилися на 102. Якщо поліція, що приїхала на виклик, докладно вивчила ситуацію – до бюджету міста може надійти суттєєєве поповнення!

Каратнин на агітацію не вплине?

Джерело, безпосередньо пов'язане з мерською агіт-кампанією, каже: в різних точках міста щодня виставляють щонайменше – 8 таких наметів. (У час, коли агітація офіційно – заборонена.) В агітаційний же період і свята – кількість будок зростає в декілька разів. Обслуговує кожен намет – двоє осіб. Отримують – по 200 гривень денно. Графік роботи – два дні через день (якщо припадає на вихідні – можна помінятись).

- Тобто: щонайменше – 16 осіб. По 60 тис. (десять мінімалок) за кожного – виходить 960 тисяч! … Плюс згідно ст.41 КУпАП – додатково від 30 до 100 тисяч – з особи, що найняла людей в намети (хто це буде: Руслан? Роман?). Вже понад мільйон! Оце ти дав "заробити" мерським прихвосням!

Чекайте: ще нема офіційних висновків. А раптом у кожного з них – офіційна трудова угода, командити  мЕрця сплачують за них ЄСВ (не так, як за держслужбовців)...

- Сам хоч віриш в це?

Повірю – офіційним документам. Поліція, прибувши на місце – мала б скласти протокол, отримати дізнання у працівників намету, виявити й описати "роздатковий матеріял"... А далі – впродовж 24-х годин внести відомості в ЄРДР (то такий реєстр, куди вносять інформацію до початку розслідування).

- Не сміши! Он брат мЕрця – збив на смерть людину (на пішоходному переході, в білий день)! І досі на свободі...

Про це – окремо поговоримо. Георгій Жужунадзе вже тривалий час вивчає ситуацію. Незалежні медія – не попустять! Але зараз ми – все ж про намети.

Щодня з кожної будки роздається порядку тисячі примірників газет – інформує джерело. Але більш охоче люди беруть – календарі, пакети, листівки (їх за день може піти декілька тисяч з точки). Особливо активно розбирали фестивальну продукцію, яку масово роздавали з численних будок у центрі міста.

- Стривай! Виходить: тираж мерської гезетки (тисячу множимо на 8 будок і на 7 днів) – щонайменше – 56 тисяч примірників. Щотижня! Не рахуючи повноколірних календарів... Хтось їх добре фінансує!

Питання лиш – чи відображено це в партійній бухгалтерії та звітах?

- А за фестивальну поліграфію – хіба не місто платило?

Якщо друк фінансувало місто – ще одна кримінальна справа: за використання бюджетних коштів – для отримання приватної політичної вигоди (лого партії та іменний синій "недопалок", що ~вРуслан використовує в агітаційних цілях – присутній практично всюди).

- Ну ти й задав роботи копам! У новий-то рік!

Це – лише початок. Так би мовити, лакмусовий папірець. Розслідують усе згідно букви Закону – далі буде легше й веселіше. Матимуть нагоду суттєво збільшити свої показники. Та й бюджет міста поповнять...

- Відпишуть: "на час прибуття поліції – намету вже не було". Закладемось?

Вірогідний і такий варіянт. Тоді мова йтиме про узгоджені дії. У Києві за таке – дехто позбувся роботи. Хоча можна піти й іншим сценарієм: ознаки корупції (узгоджені дії), покривання ознак низки правопорушень…

- А якщо персонал мерських наметів – працевлаштований офіційно?

Для цього і потрібні висновки поліції. Я ж подаю – авторитетну інформацію. До реечі, щодо офіційності "наметоїдів" – мені доводилось і в Держпраці звертатися, і в податкову. Тооочно! Хлопці, певно, давно все повикривали! Копам залишається – витребувати результати перевірок. Або...

- Думаєш: вони щось вивчали? Ворон-ворону...
Скажуть, що це – волонтерство.

Ага! Шість років – і в мороз, і в спеку; у будні, свята, вихідні; в трипальц-уніформі й без... Повний робочий день... Це ж не в підвалі на Ленкавського – на виду в цілого міста!

- Справді цікаво: ну хоч когось вони оформили?

Це ми дізнаємося – з документів поліції. Так, я хочу вірити, що це вже – нова поліція. До того ж – вони мають все: місце розташування, намет, його вміст, персонал. Лиш зафіксувати-описати. Сподіваюсь – упораються.

А щоб ви були в курсі подій – направив копам запит. Протягом п'яти робочих днів мають прийти перші документи...

- Прикинуться "кошиками": за сце-нарієм #бардакаІФМВК!

Тоді процес буде об'ємнішим і гучнішим. Давайте вірити у краще! Уявіть лишень: на час свят і зимових карантино-канікул – замість темно-синіх будок – з'являться більш функціональні. А іменні (партійні) – зникнуть з вулиць аж до наступних виборів.

- Ти – невиправний мрійник!

А поки ще не поприбирали те мерство – кожен може внести свою лепту до справи. Це просто! Бачите намет з іменним "недопалком" – фотографуєте (хоч це не обов'язково), набираєте 102 і кажете щось на зразок:

Порушення карантинних обмежень, виборчого та вірогідно – трудового Законодавства.
За адресою [___] встановлений агіт-намет із візуальними знаками ВО "Свобода" і "Марцінків Руслан". З намету роздають агіт-продукцію, що не містить вихідних даних (тираж, замовник, виробник). Персонал -вірогідно- не працевлаштований...

Нічого не доводьте (можете послатись на цю публікацію). Спитайте, хто прийняв виклик, зафіксуйте день і час. Дочікуватись прибуття поліції – не обов'язково (зазвичай – телефонують, перепитують чи ви на місці й чи будете писати заяву – запишіть і цей номер). Все. Так просто. Фото й інформацію – скидайте мені в приват. Матеріяли доповнять наступні публікації (захочете – вкажу ваше ім'я).

То як? Допоможете оздоровити місто від розгулу трипальц-командитизму? Разом – веселіше!

NB! Окрім мерських будок – варто фіксувати й інші порушення. Лиш погляньте, до чого довели наше з вами майно! Тут згадано і зафіксовано вже декілька об'єктів. Знаєте, де ще розвели таку "крАсу" – повідомляйте (бажано – з фото).

Зробимо наше місто – кращим, а держслужбовців – відповідальнішими.

Веселих Вам карантино-канікул! ;)

Павло Теличко.

PS. У наступній публікації на цю тему – добрі новини для всіх, хто за копійки мерз у наметах без належного оформлення: ви дізнаєтесь, як витребувати гідну зарплату й повний соцпакет.

Фотогалерея


17.01.2021 Теличко Павло 18136
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1604
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1699
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1686
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

4989 39
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1991 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1385

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

249

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

575

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

740

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

867
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3498
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10070
02.04.2024

Одним з перших засіяли ярими культурами поля на Городенківщині, Коломийщині та Снятинщині.  

713
13.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

25948
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7572
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

767
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

943
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1270
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

219
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1096
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

711
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

945