Що іванофранківці думають про День Святого Валентина?

День Святого Валентина або ж День закоханих відзначають щорічно 14 лютого.

Традиція святкувати День Валентина тягнеться ще із далекого ІІІ століття. Однак, широкої популярності в Західній Європі це свято набуло після XV століття. Нині різні народи відзначають це свято по-різному.

Італійці у День Святого Валентина вважають своїм обов'язком дарувати коханим солодощі. В Італії цей день так і називають — «солодкий».

Поляки цього дня відвідують Познань. Там, за повір'ям, лежать мощі Святого Валентина, а над головним престолом висить його чудодійна ікона. Поляки вірять, що проща до неї допомагає в любовних справах.

Німці вважають Валентина покровителем психічно хворих, прикрашають в цей день всі лікарні червоними стрічками, а в каплицях проводять спеціальне Богослужіння.

В Японії на День св. Валентина жінки і дівчата дарують чоловікам і хлопцям солодощі, переважно шоколад. Хоча це «свято закоханих» подарунки отримують не лише коханці, але й начальники чоловічої статі від підлеглих статі жіночої.

В Україні традиційно західноєвропейське свято вже теж набуло великої популярності. У цей день зазвичай закохані обмінюються вітальними листівками «валентинками», дарують шоколад, квіти або ж інші подарунки. Дуже часто, намагаються щоб подарунок був оригінальним, зробленим власноруч. А для комерційних структур це ще одна нагода підзаробити.

Про значення цього дня, його символізм Фіртка вирішила також розпитати у франківців.


Ірина: День св.Валентина вважаю гарним святом. Розумію, що комерція і маркетинг все прорахували, але не зважаючи на це, мені приємно отримувати символічні знаки уваги саме 14 лютого. Заохочую і навчаю дітей висловлювати свої почуття, не соромитися їх. Любов додає впевненості, захищає. Завжди з дітьми робимо валентинки і подаруночки.

Тарас: День Святого Валентина - романтичне свято двох сердець. В цей день особливо хочеться сказати найніжніші слова коханій людині. Найміцніше її обійняти і поцілувати. Хоча я це люблю робити кожного дня, але в цей день хочеться це зробити по-особливому. Ніжно, щиро, неповторно і злетіти немов би на крилах разом із своїм серденьком - тому що воно для мене найдорожче у цілому світі, мій неоціненний скарб! Як святкуватимемо? - Звичайно, що буде романтична вечеря при свічках і найсолодші поцілунки! А дарувати що буду? - А це вже секрет.

Оксана: У моїй родині немає традиції відзначення Дня Святого Валентина. Звісно, п’ємо вранці з чоловіком каву і вітаємося філіжанками. Важливо, як на мене, прості почуття — але щодня. 

Ольга: Особисто я не кайфую від цього свята. Воно не є українським. Та й взагалі вважаю, що для коханих вартує святом робити кожен день, а не 14 (чомусь саме) лютого... Це все більше схоже на банальну попсову комерцію. Підтримую святкування своїх, особистих дат: перше побачення, річниця весілля, або будь-який інших особистий день, котрий справді для обох, а не для цілого світу назагал.

Святослав: Одназначно святкую) Це повід ще раз нагадати коханій про свої почуття. Забути про всі турботи і присвятити себе сім'ї. Нехай і говорять, що це свято придумали бізнесмени, а ми будемо тішитися взаємними почуттями, чого щиро всім бажаю теж.

Михайло: Валентина не святкую. День Ліги Європи. Великий футбол повертається.

Богдан: Думаю що потрібно кохати щодня, незалежно від дати календаря.

Іван:  Це більше данина моді, ніж якесь глибинне усвідомлення важливості свята. Також розумію комерційну складову свята. Якось по-особливому не святкую - по-простому, символічно.

Анна: Чи святкувати День Святого Валентина, чи ні і як ставитися до цього дня - особиста справа кожного. Я ж думаю, що нема нічого поганого в тому, коли закохані вкотре дарують свою любов і подарунки одне одному. Хоча, звісно, це можна робити постійно, навіть щодня). Важливо те, чи хочеться святкувати і як комфортно провести цей день, без напрягу, без "а Вовчик Марині путівку подарував, не те, що ти" або "от Діма з Вірою в ресторан пішли, а ми дома сидимо..." Важливо те, як хочеться, а не як треба чи як у інших! Також цей день може бути стресовим для тих, хто ще не знайшов своє кохання, або недавно розійшовся з другою половинкою. Таким людям рекомендую згадати про себе і нарешті полюбити себе! Провести цей день, зробивши щось приємне для себе, обняти себе, зробити собі подарунок! Адже будь-які стосунки з іншими розпочинаються з відносин із Собою!

Христина: Я працюватиму на День Валентина. Думаю, що свято є символічним.

Ольга: Я не святкую. У закоханих щодня день закоханих.

Марія: Для мене це звичайний день, просто ще один привід сказати коханому, як сильно його любиш і подарувати якусь дрібничку))Вважаю, що близьким про свої почуття треба говорити щодня.

Тарас: У сучасному швидкому ритмі життя дуже важко знайти час для “чистих почуттів”. А деколи просто хочеться частіше побути один із одним: не через дитячі проблеми, не через спільні справи чи бізнес, а лише тому, що ми любимо один одного. Чомусь так складається, що з кожним роком чоловік і дружина все менше пересікаються в особистісному житті і все більше паралельні один одному. Рутина, рутина, рутина… Ось для цього і повинен бути такий день, який повинен нагадувати про те, що є насправді людським щастям. Вважати, що День Велентина – просто для того щоб подарувати паперове сердечко чи шоколадку? Тоді подаруйте не листівку, а мобільний телефон останньої моделі, чи романтичну подорож. Ну на все і грошей може не вистачити. Свою турботу можна проявити і простішими способами – якщо у вас немає вмінь електрика чи сантехніка, цього дня ви можете запросити майстра, який полагодить усі розетки та вимикачі, поміняє кран чи прочистить забиту раковину. Цей день не про листівки, а про турботу.

Ірина: Ставлюся до свята Валентина нейтрально. Хороший маркетинговий продукт. Сердечки, квіточки, нав'язливі вимоги подарунків своїй "половинці". Під настрій все оце рожево-червоне буйство ще може порадувати. І навіть радує, буду чесною. Однак пригноблення тих, хто не святкуватиме/не даруватиме/не буде розкидатися сердечками і сидітиме вдома з котом, зводить всю прописану сценарієм чарівність свята любові нанівець. Та й не певна, що древній Валентин був би в захваті від такого пропагованого дещо лицемірного кохання. Зрештою, ті, хто хоче влаштувати собі романтичний вечір, проведуть його у будь-який час і без приводу в 14 лютого. Головне – позитивні емоції і саме кохання. А от святкувати саме лютневий день Валентина – особиста справа кожного. Чи кафешки сердечками прикрашалися дарма? Хто ж робитиме на їхньому фоні милі фоточки в інстаграм?


14.02.2019 4534 1
Коментарі (1)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1054
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

865
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1992
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3362
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2608
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2606

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

343

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

786

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

747

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1704
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

435
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

789
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

667
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

417
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

447
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27103
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

894
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19738
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

498
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

454
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

783
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1492 5