Новий «міст-афера» в Пасічну. Скільки вкрадуть?

Ну шо, "господа прісяжні і засідатєлі, льод тронувся"?))

"Вагу нового франківського моста (в Пасічну) зменшили – задля економії коштів...", - каже підрядник, (не)-представник (не)-регіоналів...

"Здешевлення" моста - це єдине цікаве, що (вільно чи не вільно) прозвучало сьогодні на прес-конференції про міст. Все інше - дим і туман від комбінаторів і махінаторів ))

Тобто, з цих слів можна зробити висновок, що міст буде коштувати платникам податків вже не 120 млн. грн, як в тендері ціна "переможця", а менше - на суму "економії" на металі (бетоні і об’ємах робіт)?

(Цікаво, скільки тепер його ціна буде? 100? 80 млн.? ))) Ай молодці! Економлять гроші громади!))

...Бо якщо "зекономлять", а міст вийде за все ті ж 120 млн, то то вже буде називатися не "економією", а іншим словом?))

Чи не через цю "економію" вже ДЕВ'ЯТИЙ місяць УКБ не може "НАРОДИТИ" на всі інформаційні запити ЗМІ, журналістів і (навіть) депутатів (!!) проектно-кошторисну документацію на міст. В порушення закону і здорового глузду...

Навіть рішення міського адмінсуду з вимогою "розсекретити" документи на міст влада ігнорує... Завтра, до речі суд в Львові. Апеляційний. Влада каже, що не дає кошторист, бо виборець в неї тупий, не зрозуміє того "складного кошторису")) Тому й не дає. Ну а закон... Ну то як дишло в них).

І в бюджетну комісію вже два з половиною роки не можуть ввійти (також в порушення закону) депутати "не від владної більшості" - ще один блок для контролю...

Але, як і передбачалося, "цікавого" з тим мостом ще буде-а-буде))

Слідкуємо за руками наперсточників!)

І хтось ще скаже, що в тендері не було змови між владою і тою фірмою (не)-регіоналів?)

П.С. Просто зацитую тут ще одну оцінку. Не, як моя, емоційна), а фахівця, юриста:

Володимир Кричун:  Замість того, щоб будувати міст згідно проекту (і який вони не можуть збудувати через те що вони на тендері занизили ціну нижче собівартості), вони вирішили побудувати зовсім інший міст, економлячи на цьому (собі в кишеню мільйони гривень). Чим по суті обманули і громаду, і інших учасників тендеру. Тобто змахлювали, а тепер викручуються, щоб не попасти в збитки, викачуючи з бюджету гроші, які були заплановані на зовсім іншу кількість матеріалів (кількість металу, бетону і т.д.), ніж та, яку вони насправді потратять.

По суті міст мав бути бетонний, з балок. Такий як і інші наші автомобільні мости. Балки із спецбетону з спеціальною маркою сталі. Їх везти треба, монтувати. Бетонувати під них опори. Це дорого, хоча і довговічно. А тепер буде металічний міст, такий як залізничний. Ну помалюють його трохи щоб мав на початок вигляд. Тільки бетон, він значно довговічніший ніж залізо, а особливо за залізо, за яким не завжди дуже добре доглядають (усувають корозію, фарбують тощо).

Ну і раз міняють масу, то однозначно будуть економити і на його основі. Тому що металічний міст значно легший і не потребує таких опор як бетонний, от і весь секрет...

П.П.С. Ну що, друзі)) Апеляційний адмінсуд в Львові відмовив в апеляції тим кого нібито «не спинити». І залишив в силі рішення Івано-Франківського міського суду, який зобов’язує Івано-Франківську міську владу «розсекретити» проектною-кошторисну документацію на новий міст в Пасічну. Наші «любі друзі» на цей раз вже аргументували відмову в наданні документів не лише тим, що в нас тупі люди і не зрозуміють тієї документації. Цього разу вони придумали новий прикол - що ПКД може бути використана терористами (!!!), бо в Закарпатті десь нібито підірвали міст.... Ну і далі по ходу такий потік маразму) Ну але суд цей потік дебілізму не сприйняв, і напевно зрозумів справжні мотиви «будівничих» моста)) Так що тепер подивимося, що мало бути і що нам хочуть втюхати за ті самі гроші))


Коментарі ()

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1874
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1815
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1811
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5345 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2109 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1472

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

678

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

736

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

927

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

962
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1711
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3628
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10208
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26080
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10136 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7672
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

856
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1358
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

342
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1231
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

828
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1035