"Халява" закінчилася: Прикарпатцям доведеться платити за супутникові канали

З січня 2020 року прикарпатцям доведеться платити за перегляд супутникових каналів.

Чому за телебачення потрібно буде платити, як це відбуватиметься і для чого потрібні такі зміни, в розмові з кореспонденткою Бліц-Інфо розповів медіаексперт Ігор Маслов, пише Фіртка.

Як відомо, у 2018 році в Україні відключили аналогове телебачення за винятком місцевого мовлення і прикордонних з Росією областей. За словами Ігоря Маслова, це був перший етап переходу на європейський варіант мовлення.

«Ми перейшли на ефірне мовлення в цифрі - Т2. Воно було, є і буде безкоштовним, як і у всіх європейських країнах. Все інше телебачення: кабельне, IPTV, OTT та супутникове переходить на платну форму. Кабельне та IPTV і раніше були за оплату, а зараз ми підійшли до того, що буде кодуватися супутник», - пояснює Маслов.

Медіаесперт каже, що кодування супутникового сигналу має декілька етапів:

Перший – це кодування потоку цифрових каналів, які надходять на будь-яку вежу і потім транслюються в Т2 безкоштовно. До цього часу цей потік був безкоштовним і всі, хто має супутникову тарілку могли знімати його з супутника дивитися самому, чи пускати в мережу. Тепер «Зеонбуд» закодував свій потік, який надходить на вежі. Тепер його не можна дивитися просто так. Тільки спеціальне обладнання, яке стоїть на вежі його приймає, розкодовує і безкоштовно роздає людям.  

Другий етап розпочнеться в листопаді – це почергове кодування українських каналів на супутнику, щоб люди зрозуміли, що процес невідворотний. Канали на деякий період часу будуть кодувати сигнал. Люди побачать, що у них пропав 1+1, Інтер, 5 канал, Прямий, СТБ і будуть визначатися чи платити за супутник, чи шукати інші варіанти.

Третій етап - кодування каналів основних медіа груп. З 20 січня 2020 року приймати ці канали можна буде тільки через спеціальний тюнер. Він буде розкодувати канали. Тарілка залишається та сама, тільки треба буде докупити тюнер. З ним можна буде дивитися і платні і безкоштовні канали. Без тюнера можна буде дивитись тільки безкоштовні канали: 112, News1, Галичина, Суспільне, UA1, UA Культура, музичні канали, розважальні. Втім, з часом і їх можуть закодувати. Наразі ціна на тюнер ще не відома.

«Це не є українське ноу-хау. У всьому світі безкоштовним є виключно ефірне телебачення. Все інше - тільки на комерційній основі. В нас це буде певний соціальний експеримент. Адже щоб дивитися канали, треба буде заплатити гроші і виникає питання чи люди готові будуть платити», - розмірковує Маслов.

Медіаексперт зауважує, що кодування вплине і на кабельних провайдерів, адже з нового року підніметься ціна на трансляцію і для них. Відповідно очікується підняття цін для абонентів. Кожен провайдер, сам визначить ціни, але подорожчання буде відчуватися.

«Ми до цього йшли довго. Першим етапом було відключення аналогового. Потім, приблизно рік готувалися, щоб перейти на систему платного телебачення. Ми напевне були єдиною країною, де можна було на базарі купити супутникову тарілку, включити і дивитися. Такого більше ніде немає. Всюди принцип платного телебачення однаковий: купити тюнер і щомісячно оплачувати провайдеру за перегляд. Не заплатили – немає сигналу», - пояснює Маслов.

Окремо Ігор Маслов попереджає, щоб люди не думали, що розкодують канали за 100 грн і будуть дивитися. Адже ця система кодування дуже складна і не піддається розкодуванню.

«20 січня 2020 року ера безкоштовного телебачення закінчується. Ми все телебачення, окрім ефірного переводимо на платну форму. Це може змінити і сам ринок провайдерів. Хтось з людей вирішить, що кабельне буде вигідніше, або купить Т2. Інші будуть дивитися телебачення у смартфоні через ОТТ провайдерів, адже для цього потрібно тільки мобільний інтернет. Деякі провайдери самі зникнуть, бо стане не вигідно працювати», - підсумовує медіаексперт.


24.10.2019 19536 7
Коментарі (7)

РР 2019.10.24, 12:00

Купив собі тюнер "два в одному", там є супутниковий і T2 тюнери, а так як за Т2 платити не треба, то дивлюсь безкоштовно, це магазин навпроти музшколи, Галицька-64 здається.

Nikola 2019.10.24, 12:37

В Европі переважна більшість платних каналів без реклам. Український споживач за перегляд каналів, які містять рекламу, ще мають платити? Стоп!

Nikola 2019.10.24, 12:48

Не коректно!  Жодної халяви не було! Кодувати канали з комерційною рекламою, ну, ну...  Всі канали пускають комерційну рекламу! Яка халява, якщо канали пускають комерційну рекламу, за яку платять великі гроші...

Олег 2019.10.24, 14:10

І тепер люди, які живуть далеко від обласного центра позбавляться перегляду навіть основних державних каналів. Т2 там не ловить, а за супутник доведеться платити.

Олександр Ткаченко 2019.10.24, 14:15

Черговий дерибан гоошей. Яко канали "безкоштовно роздаються людям, то навіщо кодуваня-розкодуваня, це ж зайві витрати? Тобто у планах кодування і Т2 І ціа тюнера відома від1200 гривень + активувати на ХтраТб або Віасат. Плюс щомісячна абонплата. Люди  не просто так ставлять тарілки, а тому щл інакше немає прийому . Та нічого, проживемо і без Коломойського і Ахметова. До речі, про  кодування міжнародних  версій 1+1  та Інтер ніхто нічого не казав. Залишаться Прямий, 5, Еспресо, UA: перший, культура, закарпаття, ким, донбас - наразі про кодування анічичирк. І Ахмтівскі 34 і Донбас теж не входять у список кодування.невже 60 каналі буде мало?А там, дивись і Т2 зроблять нормальне покриття.б,

 

Роман 2019.10.24, 17:24

НЕ ЗНАЮ, ХТО ВИГРАЄ ЦИМ КОДУВАННЯМ ОСНОВНИХ КАНАЛІВ, АЛЕ ВПЕВНЕНИЙ, ЩО НІХТО КУПУВАТИ НОВІ ТЮНЕРА НЕ БУДЕ, І ПЛАТИТИ АБОНПЛАТУ ТЕЖ НІХТО НЕ БУДЕ!!!!ЗНАЮ, ОДНЕ,ТЕПЕР ВСІ  БУДУТЬ ДИВИТИСЯ БЕЗКОШТОВНІ РОСІЙСЬКІ КАНАЛИ, БО ВОНИ КОДУВАТИСЯ НЕ БУДУТЬ...І ТЕПЕР БАБКА В ДАЛЕКОМУ СЕЛІ БУДЕ ВЗНАВАТИ НОВИНИ УКРАЇНИ ЧЕРЕЗ РОСІЙСЬКІ КАНАЛИ

Бандера 2019.10.24, 18:42

Наші олігархи скоро подавляться баблом. Відключать канали і всі перейдуть на російські канали, які ніхто і не думає кодувати.  Тоді ми точно "виграємо" інформаційну війну. Так тримати! Далі буде, бо лосі і придурки прийшли до влади... 

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

936
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

750
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1862
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3205
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2532
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2522

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

206

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

712

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

669

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1570
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

337
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

667
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

596
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

311
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

368
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27008
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

820
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19659
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

407
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

382
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

710
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1267 2