Завтра була війна. А післязавтра?

 

Попереду драматичні, якщо не трагічні сторінки нашої історії. Кремль пішов задалеко. Ситуація зависла за постріл до війни.

У Москві шукають формальних приводів для початку бойових дій, аби виправдатись якщо не в ООН, то бодай на ОРТ. Відтак можна чекати і справжніх пострілів,  і вбитих. Для провокації  можуть бути використані як перевбрані російські вояки, так і прості агенти з «калашами», обмотані українськими прапорами й у масках – неодмінно у масках. Придасться навіть Янукович. Саме в Криму його зобов’яжуть востаннє махнути булавою й проголосити «необхідність внормувати ситуацію» за допомогою російських військ і референдуму, котрий будуть контролювати сепаратисти. Аби, мовляв, «зупинити кровопролиття».

Водночас це все – геополітична поразка Кремля. Росія стрімко маргіналізується, - її партнером зараз будуть вже навіть не сонячні Науру й  Тувалу, а лише напівбожевільний від страху межигірський дачник і спецназ. Але вже не російський народ. І не російськомовні українці.  Бо чим далі у ліс, тим гірший з Путіна Станіславський.

Кремль розігріває війну не лише заради Криму чи окремих українських областей. Це й помста. Кремль турбує не лише «хохляцький бунт» - він відчув себе усунутим від справ у «своїй» зоні впливу. Водночас він торгується за місце за смугасто-зоряним столом -  за Близькій Схід, Середню Азію, газові маршрути та енергоринки. Крим – це харчок Заходу.

«Кинули» мене з Косово!? Провели референдум!? Я вже Саакашвілі за НАТО влаштував! І в Криму референдум  проведу! І виграю! – каже він, гризучи малахітову склянку з грузинським чаєм.  Але Путін забув, що окупація Криму тягне за собою й симетричну відповідь – навіть не військову, але цивілізаційну. Крім того, локальна перемога над фантомними болями не означатиме, що Путін вирішить бодай якусь реальну російську проблему. Нема технологічної та соціальної модернізації, економіка лишається у режимі сировинного проїдання. Кавказ готовий взяти  низький старт. Східний Сибір вимирає. «Палена» горілка вбиває більше за терористів. Сланцева революція винесе у трубу третину російського бюджету. А економічний колапс вже стукає у Спаську башту. І хоч удар по Україні буде потужним – бумеранг для Росії стане стократно більшим.

Окупація Криму фіксуватиме крах старої політичної геометрії, що базувалась на міжнародних договорах, зокрема й на Будапештському. Це кінець старого світу і наслідки цього не прогнозовані, зокрема для Росії. І хоч першою постраждає від цього Україна, але неоголошена війна починається не з Україною, а з цивілізованим світом.

Свого часу Сталін кепкував з порад Ватикану, мовляв скільки в Папи Римського дивізій. Але ж  питання не в дивізіях. Гітлер програв не тому, що він був погано озброєний, чи гестапо було погано мотивованим – просто деякі речі сильніші за силу. Скажімо, коли проти агресії єднається весь світ.

Звісно, Акела у стрибку справді може вихопити шматок української  території. Але сам цей стрибок – в  нікуди. І не факт, чи вдасться приземлитись на чотири лапи.

Еспресо.TV


29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

234
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1508
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2760
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2248
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2328
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6940 61

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

205

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

493

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1333

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1416
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

446
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

302
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

701
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

191
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26666
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

664
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10606 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

208
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

223
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

536
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

685
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

741