Замкнене коло. (Або мати і не володіти)

 

        Ситуація в Україні парадоксальна і необхідно, дивлячись на фарисейські гасла, так, чи інакше впливати на попередження здачі національних інтересів, наявними при владі безперспективними, злодійськими трибунами, які у критичних для себе ситуаціях, посилаються на пропаганду Кремля і звинувачення у свій адрес. Може піти у народ, навіть за списками, побачити свою оцінку "найкращих", які вже вирішили питання про недопущення дострокових парламентських виборів, знаючи, що завтра їх не буде, маючи страх з таким рейтингом.  Дивує нерозуміння, зажерливість, (дивлячись на декларації), багатство за рахунок суспільства і рокове  спрямування туди, звідки не випускає "Цербер". Може треба спам"ятатись, якщо із собою нічого не забираєш.

        Для тих хто мудрий і розуміють психологію життя, великий Хемінгуей писав у своєму оповіданні про американського мисливця у Африці, який помирав від малярії і чекав на допомогу. Йому у маренні снилось, що за ним прилетів літак, він летів і побачив сліпучо-яскраву, високу до неба гору Кіліманджаро, за легендою кенійців - країни, де ця найвища гора Африки - Божий дім і зрозумів, що його шлях лежить саме туди. Як багато, чи небагато треба зрозуміти на який шлях ти заслужив. В першу чергу це стосується теперішніх українських політиків від влади, варто їм задуматись, а може їх шлях у нікуди, чи краще на Голгофу, для перспективного виховання наступних, а може вони ходили на Майдан, щоб захистити те, що зараз показують про них  дрони.

        А тепер по суті, словами згаданого Хемінгуея - мати і не володіти. Споконвіку українці, навіть офіційно не маючи держави, мали найкращу у світі землю, гори, ліси, національну гордість, гідність і непереможну, внутрішньо-психологічну незалежність, що час від часу вибухала (як тепер) на Слобожанщині, Холодному Яру (щоб воскрес), Січових стрільцях, ОУН УПА, не штучно створеному Донбасі.

        Що було і є. Кріпаччина за Російської імперії не давала права українцям володіти своєю національною землею. Потім велике насильницьке переселення, вивезення, розкуркулення, щоб  ти нічого не мав, власність народу на землях у колгоспах і нарешті  фінал планується зараз, коли землю привласнять цілеспрямовано за безцінь, так звані "свої", чи олігархи, яких ми вибирали після Майдану, або ті кому вони продадуть землю України. Специфіка ще і у тому, що паями в основному володіють бідні колгоспні  пенсіонери і, звичайно, хочуть хоч на старість мати копійку не думаючи стратегічно але, крім того,  вони маючи формально зараз землю, також нею не володіють.

        Як наслідок, знову безземельні кріпаки. Коло замикається. Колись у журналі "Фінансовий контроль", років 15 тому назад, я писав: якщо подібні процеси приватизації економіки повторяться із землею, це буде національна катастрофа. Історія повторюється.

        Так і гори, ліси та полонини у гуцулів, бойків, які нібито їх ще мають але не володіють, а лемки уже не мають і не володіють.  Щоб позбавити  незалежності, гордості, а залишити бідність, їх частково знищили, вивезли, вирубали ліс, але не можна забути "Князя роси" (Тараса Мельничука), "Два кольори" (Дмитра Павличка) - червоне то любов, а чорне то журба і ще два кольори  -  жовті ниви, сині гори, жовто-синії  прапори.

        Тепер про інше коло. Треба  докеруватись  до таких економічних реформ  у  21 столітті, кричучи на увесь світ про їх позитив, щоб посилати зондеркоманди (а колись були і інші) до підприємців, які під необгрунтованим податковим тиском змушені ховати заробітну плату тим, хто ще не виїхав працювати у інші держави. Світ такої схеми ще не придумав. Спам"ятайтесь!!!  Я уже писав, що на планеті давно збалансовані суспільно- ринкові  процеси і не можна штучно розривати коло бізнесу, порушувати лінію економіста Лафера, де визначено, що коли податки і збори перевищують економічно-обгрунтований рівень, починається руйнування економіки і держави.

        При цьому, в Україні свій великий бізнес не руйнується, у нього крім того, вливаються сотні мільярдів бюджетних коштів і майна. Невже треба нападати на тих, які і так покарані, стоячи на базарах, вулицях у жарі і холоді,  торгуючи, щоб вижити.

        Але є і інша мета (економісти від влади вміють грати в шахмати). Субсидії, що себе не оправдають лопнуть і  одним із питань, що позбавлять населення їх значних сум є штучне підвищення мінімальної зарплати та збільшення за її рахунок податків і зборів, відповідно доходів бюджетів під виглядом росту соціальних стандартів і замовчуванням теми завищених тарифів.

        Крім того, у контексті рекламованих реформ, якщо влада впевнена у своїх демократичних, правових діях чому, у ситуації із підвищенням мінімальної зарплати і залишенням пенсій нище цього рівня, застосовується такий монархічний маразм, щодо ненадання інформації (не видачі довідок державними структурами про рівень теперішньої підвищеної зарплати з 01 травня 2016 року державним службовцям) пенсіонерам для захисту конституційних прав у судах і перерахунків раніше призначених пенсій.

        Навіть якщо теперішні жадібні декларанти (народні обранці) свідомо дещо  упустили у новому Законі про державну службу і відсікли у майбутньому перерахунки пенсій державним службовцям при підвищенні  зарплати, це не стосується пенсіонерів (державних службовців), кому призначена пенсія до прийняття Закону, що зараз блокується таємно і суб"єктивно з метою економії коштів Пенсійного фонду.

        Ще одне ноу-хау для тих хто має вимерти, читаючи Е-декларації і маючи нищий рівень пенсії від мінімальної зарплати, десятки років сплачуючи  податки і внески.  Добре що собі підвищують зарплату. Остання, правда, невдала спроба була  у січні 2017 року але ще "не вечір".  Їм для свого захисту, крім того,  слід ліквідувати максимальний рівень сум пенсій, що призначаються  і повернутись  до так званих "спецпенсій".  Замкнеться ще одне коло.

        Думаю у процесі реформи судової системи і тестування суддів, на них буде чинитися негласний тиск для відхилення позовів і перерахунків раніше призначених пенсій державним службовцям.

        Ще раз про децентралізацію і рекламне збільшення доходів органів місцевого самоврядування, розширення  їх  повноважень. Для аналітиків і політиків. До кінця січня будуть звіти про виконання місцевих бюджетів і для аналізу ефективності   реформи  досить порівняти з минулим роком на скільки виросли їхні доходи, врахувавши збільшені,  скинуті зверху видатки, що обслуговувались  бюджетами вищого рівня. Крім того,  слід порівняти суми і відсотки гарантованих доходів, зокрема від податку з фізичних осіб, що надходив у місцеві бюджети у розмірі 100 відсотків, а тепер менше 60-ти, податок з транспортних засобів, або акцизний збір на паливно-мастильні матеріали, також колишній дохід місцевих бюджетів, збільшені доходи за рахунок частки акцизного збору на алкоголь, податок на нерухомість і все стане на місця. Коло може розірватись і не поможе навіть "спецконфіскація".

        Частково, щодо дефіциту державного бюджету, чому не вистачає коштів для забезпечення соціальних стандартів. Як  один з прикладів націоналізація Приватбанку із діркою збитків у               149 млрд. грн. Щоб все стало зрозуміло, до речі і по інших ліквідованих банківських установах, треба опублікувати списки основних боржників,  які уже не повернуть кредити, а збитки відшкодує бюджет. Стало страшно за розправу від бідних вкладників!?

        На закінчення. Влада, не вирішуючи проблеми людей, а може не здатна, зважаючи тільки на вирішення особистих інтересів, що знову ж таки видно із Е-декларацій, системно завантажує суспільство різними інформаційними програмами, відволікаючи від реальності:  безвізовий режим, амбарна книга партії регіонів, ефимерні  борги Януковича, Онищенко-Кадиров,  вибори в Західній Європі  і Америці,  нібито зрада Надії Савченко, багато інших тем  але  не  Пашинський,  не Європейський Вал і не офшори.

 


27.01.2017 Антон Костишин 3145 1
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

10058 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1712
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1605
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2623
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4434
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

3124

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

169

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

938

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1349

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1237
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1611
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1375
03.05.2024

В Івано-Франківську триває передсвятковий ярмарок "Великодній кошик".  

1136
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

494
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

563
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1772
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

1783 7
12.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

20262
13.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

246
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

591 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

638
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

979