Залишитись вдома, аби вижити: франківчанка з Італії порадила українцям серйозно поставитися до карантину

Франківчанка Галина Гуцул вже багато років працює в Італії, у передмісті Мілану. Нині велике місто на півночі країни — епіцентр коронавірусу.

Жінка залишилися в Італії та просить заробітчан перечекати біду там, де працюють, а українців — самоізолюватися, дотримуватися застережень і серйозно віднестися до карантину.

Про життя в умовах карантину жінка розповіла Фіртці.


В Італії наразі найбільша смертність у світі. Жертвами коронавірусу, згідно з офіційними даними, стали вже понад 4 000 людей, понад 47 000 інфіковані. Померли 17 лікарів, які лікували пацієнтів з COVID-19. Ще 3 654 медичних працівників інфіковані.


Яка зараз ситуація в Італії?


Як тільки все починалося, ніхто, і я у тому числі, не сприйняв серйозно цю ситуацію. Є люди, які й зараз ще не розуміють усієї проблеми. Зараз в країні дуже посилили заходи безпеки. Тепер вже навіть виїхати за межі міста не можна без дозволу. На виїзді стоять пости, які перевіряють кожен автомобіль. Людина, котра виїжджає за місто, має мати підтвердження — спеціальну довідку, куди й для чого вона їде.

Все ж почалося звідси — з Мілану. Коли керівництво держави заборонило поїздки країною і сказало всім залишатися на місцях, люди все ще переміщалися і рознесли цю інфекцію по всій країні.

Офіційна статистика говорить про одні випадки смертей, але сімейні лікарі кажуть, що цифри набагато більші — багато людей помирають вдома і їм просто не робили тести на виявлення коронавірусу. Є і проблема з будинками перестарілих.

Страшно, що і лікарі хворіють.Зараз вже приїхали медики з Китаю на допомогу, привезли своє обладнання.


Чи працюють магазини, аптеки?


Зачинили вже все максимально. Навіть у неділю великі супермаркети зачиняються на дезінфекцію.

Продуктові магазини, аптеки працюють. Ажіотажу немає, але є черги. Людей впускають всередину по декілька. Обмежили візити до лікарів — консультації й навіть рецепти виписують у режимі онлайн.

Парки, церкви теж зачинені. Служби Божі проводять по телевізору, або ж Інтернету.

Особисто я вже два тижні з квартири у місто не виходила. Доглядаю за старенькою жіночкою, то її дочка нам привозить продукти. Але пакети з продуктами вона залишає у під'їзді й навіть не підіймається у квартиру. Я забираю їх і все дезінфікую перед тим, як розкласти. Виношу тільки сміття і відразу, як повертаюся, мию руки.


А як щодо громадського транспорту. У нас в Івано-Франківську, до прикладу, він взагалі перестав курсувати.


Громадський транспорт працює. Щоправда, скоротили його кількість. Та й людей у транспорті майже нема – тільки ті, кому дуже потрібно.


Чим і як допомагає влада населенню?


Мешканців постійно інформують. Вулицями їздить транспорт, який закликає залишатися вдома. Організували й допомогу людям, які через карантин змушені не працювати — оформляють їм, як лікарняне. В кого є діти, дають допомогу по 600 євро. Також призупинили податки, відсотки на кредити. Загалом, виділили 25 млрд євро підтримки населенню.

Дуже багато допомагають волонтери, особливо самотнім людям.


Які прогнози в Італії — доки триватимуть ці обмеження?


Немає конкретного передбачення. Просять хоча б тиждень-два ще утриматися від контактів.


Зараз в Україну повернулося багато заробітчан...


Скоріш за все, що з Італії поверталися головним чином ті, хто залишився без роботи через карантин. Але, особисто знаю випадки, що є заробітчани, які перечікують цю біду на місці — тут. І це правильно. Маємо максимально убезпечити й себе, і рідних.


Що порадите українцям?


Максимально зменшити контакти. Якщо ми залишимося на місцях, ми вбережемо і себе, і інших від інфекції. В італійців є таке гасло зараз: "Я залишаюся вдома". І ми маємо це розуміти.

Ми не можемо бути егоїстами у цій ситуації та свої власні інтереси ставити вище інтересів інших. Без потреби не варто виходити з дому, ходити в гості чи до сусідів. Потрібно в магазин — вийшли, купили й все — відразу додому.

Все буде добре, з Божою допомогою ми це переживемо, головне бути розумними. Рано чи пізно це закінчиться.

спілкувалась Марія Лутчин


21.03.2020 Марія Лутчин 13952
Коментарі ()

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1976
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1871
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1865
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5539 49
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2160 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1520

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

752

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

805

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1010

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1010
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1778
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3689
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10265
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26160
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10195 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7721
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

909
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

226
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

272
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

392
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1290
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

893