За мотивами роману франківчанки Софії Андрухович та фільму «Віддана» вийде кулінарний записник

Життя книжкових і кіно персонажів може стати частиною звичного побуту. Тепер у шанувальників роману Софії Андрухович «Фелікс Австрія» та майбутніх фанатів фільму «Віддана» буде чудова нагода долучитись до їхніх кулінарних таємниць, а смаколики, які готували головні героїні Стефанія та Аделя, легко потраплять на ваш святковий стіл.

Кулінарний записник «Галицькі смаколики» створено за мотивами бестселеру Софії Андрухович “Фелікс Австрія” (“Видавництво Старого Лева”) та його екранізації — фільму “Віддана” компанії FILM.UA Production, пише Фіртка.

У ньому читач відшукає рецепти страв галицької кухні від відомої кулінарної блогерки пані Стефи, атмосферні фотографії та кадри з фільму. Також книгу можна буде доповнити власними рецептами, ідеями та записами – для цього у ній окремо відведені сторінки. Кулінарний записник “Галицькі смаколики” вийде друком у “Видавництві Старого Лева” на початку грудня. 

Роман і фільм занурюють в атмосферу Галичини кінця ХІХ — початку ХХ століття, зокрема завдяки надзвичайно колоритній поетиці кухні, купування продуктів та приготування їжі. Назви галицьких страв звучать як музика: карманадлі, андрути, ґаляретка, різдвяний борщ з крепликами, цвібак. Усі рецепти подані у формі листів досвідченої господині своїй племінниці Софії. В цих листах вона вчить молоду жінку вишукано готувати та сервірувати найрізноманітніші страви. З рецептами для записника допомогла легендарна кулінарна блогерка пані Стефа (дослідниця галицької кухні Маріанна Душар).

«Галицька кухня в 11 переписах - чи це можливо? Напевно, що ні. Однак, без грибової зупи чи роґальків з рожею тяжко уявити собі кухню галицького дому. Мені б дуже хотілося, щоб ця епістолярія мала продовження - можливо, хтось знайде зшитки з переписами своєї прабабці і спече нарешті власне той «пляцок з априкозами», смак якого пам'ятав через роки... А потім запише кілька своїх «коронок» в цей зошит. І цей колообіг таємних знань не обірветься», - розповідає пані Стефа (Маріанна Душар) про роботу над кулінарним записником.

Записник “Галицькі смаколики” — гарна нагода створити свою особливу книжку рецептів: продовжити родинні традиції або й започаткувати нові. Коронні страви, наїдки, які дивують, кулінарні винаходи та витребеньки, рецепти отримані у спадок від близьких людей — усе це більше, аніж просто їжа. 

«Коли ми почали працювати над фільмом «Віддана», відразу зрозуміли, що культурна спадщина Галичини тих часів була настільки багата, що вмістити її лише в одну кінострічку неможливо. Кулінарія – тільки одна з наявних граней, проте принципово важлива. Вечеря для родини була не просто вживанням їжі. Це була кульмінація дня з власними ритуалами, під час якої люди спілкувались у сімейному колі, зміцнювали родинні зв’язки. Водночас рецепти були цінним скарбом, яким старші жінки ділилися з молодшими родичками, а ті – зі своїми. Ось цю спадкоємність ми і намагаємось зберегти та транслювати якомога ефективніше. І здійснення проєктів на кшталт кулінарного записника дозволяє казати нам про створення повноцінного всесвіту, що утворюється навколо роману «Фелікс Австрія» та його екранізації - «Віддана», - поділилась продюсерка романтично-фантазійної стрічки «Віддана» Надія Зайончковська.

Вишукана класика, показана на сторінках роману в поєднанні з особистим гастрономічним досвідом дозволить кожному створити свою унікальну кулінарну історію. Кулінарний записник “Галицькі смаколики” - це шанс переконатись, що готувати у стилі “Фелікс Австрія” можливо!

Нагадаємо, спеціально для фільму постановники створили декорації старовинного маєтку, де мешкають головні герої – Стефа, Аделя та Петро. В український прокат фільм  «Віддана», вийде 16 січня 2020 рокуГоловні ролі у фільмі виконали Маріанна Янушевич, Алеся Романова та Роман Луцький


Читайте також:

Герої фільму «Віддана» повернулися до Станіславова (ФОТО)

Фокусники, акробати і еротика: як знімали фільм "Віддана" за романом Софії Андрухович (фото)

Старовинний Станіславів: у мережі показали трейлер фільму за романом Софії Андрухович

Фотогалерея


19.11.2019 1690
Коментарі ()

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

929
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

745
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1851
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3194
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2525
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2514

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

194

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

706

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

663

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1563
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

324
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

658
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

592
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

303
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

363
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27001
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

814
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19655
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

398
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

376
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

703
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1246 1