З нами українські боги! Рідновірський календар Майдану і пророцтво волхва Ясуня

 

 

Коли п’ять років тому я перебувала у Даждьбожій святині у селі Богоявленському на Кіровоградщині, то зустріла там волхва Ясуня (Яценка), якого ще за радянщини репресували за знахарство, а у 90-их роках Ясунь спорудив два Рідновірські Требовища в південних орійських землях. Цей поважний (і як тепер розумію яснобаченний) волхв сказав мені, що звільнення України відбудеться за законами річної Сварги-Коловороту, тобто у точній відповідності з прадавнім календарем предків-оріїв.

Ясунь звернув мою увагу на те, що волелюбні зрушення українського народу відбуваються на Калету – у кінці листопада. У наших пращурів Калета був, серед іншого, Богом долі. Як відомо тим українцям, які не втратили зв’язку з предковими традиціями, на Калету випікають круглий хліб, що є символом сподівання на повернення сили Сонця.

«Надія народиться на Калету», - пророче казав Ясунь.

В листопаді 2013 року я не здивувалась, коли здвиг революції припав саме на дні Калети. Це ж веселе парубоче свято, яким минулого року став перший Майдан – «дискотечний». На Калету українці ніби розправляють затерплі від рабства плечі, струшують ними, наганяючи страх на ворогів.

«Дана поведе нарід за собою», - казав Ясунь. Нинішнього року рідновірське Водосвяття (день Богині Дани), яке співпало з християнською водохрещею – 19 січня – почалось правдиве зрушення народу, коли майданну «дискотеку» з русланками, лесиками та богданчиками заступив Майдан Військового Чину, коли новітнє козацтво (під різними назвами) вступило в бій з темною ордою чужинців і манкуртів.

Тут також присутня символіка, адже беркут це є знаний з історії угорський Туруль, кігті якого розтерзали українськіорійські Карпати у 895 році за християнським численням, коли мадяри під проводом беркута-Туруля прорвались крізь Верецький перевал, залишаючи за собою ріки орійської крові та сплюндровані вівтарі-требовища Наших Предків. Тепер «Беркут» терзає святі тіла захисників Майдану, знову хоче орійської крові.

Далі Рідновірський календар, за словом Ясуня, показує нам майбутні віхи звільнення українців. Вже у лютому Сварга піднімається над обрієм у сильному сонці. 21 лютого маємо день, коли славитимемо Весняного Стрибога.

Знаю, що саме в Стрибожий день козаки з майдану знов підуть на штурм ворожого Печерського горба (а точніше – Щекової (Змієвої) гори, де завше,від часів Кия, сиділи змії-гнобителі українців).

А на 9 березня (що небуденно співпадає з 200-літтям Пророка Тараса Шевченка) за Рідновірським календарем припадає День Жертви на воскресіння Матері-Землі. В цей день буде принесена Велика Очищувальна Жертва за Україну,з якої повстане перемога. Це буде важкий день, день битви і день втрат, і будуть тоді і сльози і радість. Через цей перевал мусимо пройти, за ним відкриється нам дорога до Волі.

23-26 березня, на свято Ярила-Сонця ми вже будемо вільні, будемо святкувати перемогу над Темрявою і судитимо ворогів. А з брехливих Лжевождів (яких є три, як три голови у Змія Горинича) спаде їхня приваблива машкара і всі побачать їх смішними і продажними за їхньою суттю.

15 квітня – день Перуна-воїна (що відповідає римському Марсу). В цей день може статися напад ворожого війська на Україну, але я думаю, що в цей день народиться правдива, заснована на козацьких традиціях і славнях, Українська Армія.

23 квітня відбудеться Схід Сварги на Небосхил Оріяни-України. Світ заніміє від подиву і захоплення, побачивши могуть України, яка явить і Заходу і Сходові світанок нового світу.

Так пророчив Ясунь, так збувається нині.


22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1381
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2653
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2185
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2256
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6792 60
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2535 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

421

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1254

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1358

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1503
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

372
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

235
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

644
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

134
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26601
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

612
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10537 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

141
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

165
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

480
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

626
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

690