З карпатськими прикрасами: як створювалися костюми до фільму "Захар Беркут"

У прокат вийшов масштабний український фільм "Захар Беркут" Ахтема Сейтаблаєва.

Чому для створення костюмів знадобилося більше пів року, а саму кінострічку "Захар Беркут" порівнюють з "Грою престолів", vogue.ua  розповіла художниця костюмів Антоніна Белінська, пише Фіртка.

Про історичні референси

Я, як і кожен художник костюмів, починаю роботу з опрацювання сценарію. Разом із режисером, оператором та художником-постановником ми вибудовуємо певний світ наших героїв. Ми узгоджуємо кольористику, домовляємось про певні стилістичні рішення, проробляємо характери персонажів. Одним із найбільш захопливих етапів є дослідження: пошуки інформації в музейних фондах, вивчення літератури, консультації з істориками та співпраця з реконструкторами.

Також ми вирушили у тритижневу експедицію Західною Україною. Це не лише було корисно з погляду пошуку матеріалів та майстрів, а й подарувало багато натхнення. Усі елементи одягу, способи декорування, матеріали, які ви бачите у фільмі, побутували у XIII столітті, але ми їх дещо трансформували.

Про ремісників, які власноруч вишивали, виготовляли аксесуари, взуття

У цьому фільмі більшість деталей виготовили вручну. Важливо розуміти, що це більше 5000 елементів. Кожну пряжку, накладку на ремінь чи роздільне кільце на обладунок вилили наші майстри. Більше 200 метрів тканини оздобили старовинною технікою - вибійкою. Аксесуари створювали з нуля, ми використовували дріт та листи металу. Усі візерунки зі шкіри, а їх чимало, зробили технікою холодного тиснення.

Навіть костюми для акторів масових сцен (понад 200 осіб) оздоблювали вручну. Одним з моїх улюблених елементів одягу є оксамитовий плащ-корзно Тугара Вовка, він розписаний золотими барвами. Художники працювали над ним більше тижня. Надзвичайна робота!

Читайте також: Укрпошта випускає поштову марку до виходу стрічки “Захар Беркут

Про прикраси, що носили в середині XIII століття в Карпатах

Люди досить давно почали себе прикрашати. Крім звичних для нас сьогодні каблучок, браслетів, сережок жінки носили налобні прикраси з колтами та ряснами. Ви можете побачити стилізацію цих виробів на наших героях. Також поширеними були фібули для плащів.

У кого з героїв найскладніший і найдорожчий костюм

Дуже важко виокремити один костюм, адже вкладено колосальну кількість праці в кожен образ. Найскладнішими та найтрудомісткішими були костюми воїнів. Кожен обладунок складається із дрібних пластин, що зв'язали стародавньою технікою. На створення однієї кольчуги потрібно було півтора місяці праці.

Про тканини

Майже усі використані тканини натуральні: льон, конопля, вовна, шкіра. Лише в деяких обладунках використаний пластик та поліуретан. Коли ми їздили в експедицію, то знайшли майстрів, які на наше замовлення виткали вовняне полотно. З нього пошили верхній одяг: гуні, кацовані, чугані. Ми навіть мали змогу вибрати за кольором овець, з яких хотіли отримати вовну!


Читайте також: 

Монетний двір Польщі викарбував ексклюзивну пам’ятну монету «Захар Беркут»

У мережі з'явився офіційний трейлер фільму "Захар Беркут", який знімали у Карпатах (ВІДЕО)


20.10.2019 3112
Коментарі ()

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

660
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1914 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1128 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

551
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6902 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11392 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

332

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1069

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1113

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1107
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

276
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1079
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

847
26.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

746
25.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

655
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2947
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4439
25.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18438
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

317
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

351
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

662
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

767