Їжа на карантині: як скласти здорове меню та правильно харчуватися вдома

Надмірні перекуси стали проблемою для багатьох, хто почав працювати з дому під час карантину. Часто нам хочеться похрумтіти перед комп’ютером не лише через голод, а й через емоційні потреби.

В результаті, переїдання може стати справжньою проблемою для людини, яка працює у віддаленому режимі.  Запорука успіху в цій справі – організація режиму харчування та правильний вибір продуктів. Але трапляються і протилежні випадки, коли через надмірну активність, люди просто забувають про їжу, – пише Фіртка з посиланням на huffpost.

Як правильно харчуватися, працюючи з дому.


1. Дотримуйтеся графіку 

Побудуйте для себе графік, як у звичайний робочий день – з обідом та кількома невеликими перервами. Краще відмовитися від нерегулярних перекусів, які можуть бути шкідливими для шлунку та відволікати від роботи. Найважливіший прийом їжі – це сніданок, він повинен бути максимально ситним.

2. Їжте подалі від робочого місця

Може здатися, що пообідавши за робочим місцем, зможете швидше закінчити робочі справи. Але така схема рідко спрацьовує! Справ завжди буває вдосталь, а от без коротких перерв продуктивність буде лише знижуватися. Саме тому, краще обідати не у робочій зоні, та обмежити використання гаджетів у цей час.

3. Контролюйте кількість кофеїну

Кава – постійний супутник тих, хто мріє залишатися активним протягом дня. Але кофеїн не завжди працює так, як нам потрібно. Найкращий час для чашки кави – 9-11 година ранку.

Тоді кофеїн не перериває природний цикл сну, викликаючи викид адреналіну. Крім того, варто взяти до уваги, що звичайна вода також може привести організм у тонус. До того ж, пиття води пригнічує голод.

4. Підготуйте здорові перекуси

Найперше, потрібно визначитися – ви голодні, чи відчуваєте негативні емоції, які провокують з’їсти щось смачненьке і калорійне. Якщо справа  в голоді, овочі, фрукти, горіхи, смузі – чудова альтернатива для перекусу.

5. Ведіть щоденник харчування

Це рекомендація для початківців. Щоб сформувати комфортний графік харчування, потрібно вивчити особливості свого організму. Щоденник допоможе зрозуміти, в який період дня ви найбільш енергійні.

Відповідно, зможете відкоригувати свій раціон.

Як сформувати раціон під час карантину 

Дієтолог Каріна Статіс поділилася списком корисних продуктів, які необхідно закупити на період двотижневого карантину.

“Якщо ви складете план, то будете насолоджуватися великим різноманіттям страв з високим вмістом потрібних речовин,  які допоможуть почувати себе комфортно і піклуватися про здорове самопочуття”, – зазначила дієтолог.

Втамовуйте голод зернами, насінням та макаронами

Це одні з найдоступніших інгредієнтів, які можна додати до будь-якої страви. Кожен з них достатньо бюджетний і може довго зберігатися.

Крім того, це вуглеводи, сповнені клітковини, які можуть створити ситну страву разом із порцією білка та овочів. Обов’язково до списку покупок потрібно додати гречку та кіноа, як універсальне джерело білка.

Придбайте побільше бобових

Бобові також можуть стати компонентами ситної вечері. Мова йде про нут, квасолю, сочевицю, горох та інші подібні компоненти. Вони забезпечують організм білком, складними вуглеводами, вітамінами і мінералами, які допоможуть почуватися енергійно протягом дня.

Ці продукти також знижують артеріальний тиск та рівень холестерину.

Не забудьте придбати цибулю і часник

Цибуля та часник – це два здорові продукти, які варто включити до вашого 14-денного раціону. Їх можна додавати до різних страв. Цибуля може залишатися свіжою протягом місяця, а часник – більше трьох місяців.

На два тижні вам вистачить сім головок часнику та вісім коричневих і червоних цибулин.

Не забудьте про сушені трави та спеції

Під час покупок не забувайте про трави та спецій, щоб зробити щоденне харчування більш цікавим та смачним. Можна придбати орегано, базилік, петрушку та розмарин.

Спеція орегано відома як сильний антисептик, він ідеально підходить до рибних та італійських страв. До суміші спецій можна також додати перцю із засушених стручків чилі.

Він допомагає організму виробити соляну кислоту, яка також покращує травлення та засвоєння білка.

Придбайте консерви та яйця

Хоча свіжий продукт більш корисний для організму, консерви можуть зекономити час для приготування та довше зберігатися. Корисно мати рибні консерви, включаючи тунець, сардини та анчоуси.

Також на час карантину варто запастися яйцями, оскільки вони є чудовим джерелом білка з малою кількістю калорій.


07.11.2020 41986
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1029
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2421
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2062
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2097
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6375 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2389 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

262

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1080

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1119

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1329
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

204
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

541
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2000
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26442
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

498
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10401 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7942
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

486
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

346
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

501
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

571
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1514