Володимир Купчак: Хіба можна після такого довіряти лідерам "Батьківщини"?

 

Володимир Купчак: Хіба можна після такого довіряти лідерам "Батьківщини"?

фото: Паралелі

 

Минулого тижня для когось сенсаційною, а для когось прогнозованою стала новина про те, що народний депутат України Володимир Купчак, який здобув перемогу в одномандатному мажоритарному в/о №84 з центром в Тисмениці, вийшов з парламентської фракції «Батьківщина».

 

Буквально тут же ж на виборчому окрузі нардепа розклеїли листівки: «Він зрадив Україну», «Він став тушкою».

 

На брифінгу в Києві «батьківщинівці» від Прикарпаття Володимир Шкварилюк, Василь Гладій, Ольга Сікора та Анатолій Дирів заявили, що представники партії влади, аби розвалити найбільшу опозиційну фракцію «Батьківщина» пропонують їхнім колегам 3-5 млн. доларів. Засудили вчинок Володимира Купчака й у ВО «Свобода», закликавши здати мандат. На чиєму боці правда – розсудить час і виборець. А сьогодні очевидно одне: чим більші негаразди в опозиційному таборі – тим стабільніше владі. Але є – але…

 

Разом з Володимиром Купчаком того ж дня з фракції «Батьківщина» вийшов В’ячеслав Кутовий. Обидва нардепи свого часу працювали топ-менеджерами в газовому бізнесі олігарха Олега Бахматюка. Вихід екс-батьківщинівців співпав з відкриттям Президентом Віктором Януковичем у Сумській області третьої черги найбільшого в Європі елеватора, який побудувала UkrLandFarming Олега Бахматюка. Тож наважимося висловити припущення: розуміючи, що перспектива наразі не за Яценюком, а радше за Тимошенко, вихід афільованих до Олега Бахматюка депутатів може мати актуальну складову для вирішення сьогоднішніх завдань та перспективу в дальшому майбутньому. Скажімо, на випадок виправдання Тимошенко і приходу її до влади. Принаймні сьогодні Володимир Купчак, покидаючи фракцію «Батьківщина», клянеться на вірність Юлії Тимошенко. Закиди, начебто він представляє інтереси Олега Бахматюка, спростовує. В ексклюзивному інтерв’ю для «Західного кур’єра» запевняє, що виборців не зраджував.

 


– Свою виборчу кампанію ви будували на боротьбі з «тушками». Сьогодні це тавро закріплене за вами…

– Свою виборчу кампанію я будував на щирості та відвертості з виборцями. І обіцяв людям захищати їх інтереси та вирішувати проблеми не лише на окрузі, але й на загальнодержавному рівні. Але скажіть: як можна це робити, коли 90% часу парламент заблокований? Причому, з якихось незрозумілих причин. Та ми навіть виборцям не можемо пояснити, чому блокуємо Верховну Раду! А хто буде приймати закони? Я, до речі, за короткий час підготував чотири законопроекти, але вони досі чекають розгляду.

 

До мене підходять сотні виборців на окрузі й у них дуже схожі питання: чому опозиція неефективна? Коли почнете виконувати свої обіцянки? Чому так мляво виступаєте за звільнення Тимошенко? Чому не відміняєте злочинний мовний закон? Питань дуже багато. Я їх також задавав лідерам фракції – тому ж Яценюку й Турчинову. У відповідь почув лише погрози фізичної розправи мені та моїй сім’ї. Ну що ж, якщо Арсеній Яценюк вважає за можливе погрожувати моїй піврічній доньці (до речі, символічно, що вона в мене також Юлія Володимирівна), то це дуже чітко його характеризує. Думаю, що я зможу захистити своїх близьких, але хіба можна після такого довіряти лідерам «Батьківщини»?

 

Я вже говорив і повторю ще раз – головна причина мого виходу з фракції у тому, що партійні лідери зрадили ідеали опозиції. Більше того – вони зрадили й саму Юлію Тимошенко. І в них сьогодні лише одне бажання – аби вона якомога довше перебувала у тюрмі. Думка Тимошенко повністю ігнорується Яценюком. Навіть її заклик припинити неефективні акції «Вставай, Україно!» ніхто не почув – країну продовжують вести до розколу, до прірви. Жодна з пропозицій Юлії Тимошенко не врахована! Тому не дивно, що діяльність опозиції стала схожою на базар – продаються голосування, продаються посади, за гроші визначається, хто братиме участь у виборах, а хто – ні…

 

Під керівництвом Яценюка опозиція сьогодні майже нічим не відрізняється від влади. Про це, до речі, неодноразово говорив той же Анатолій Гриценко, який підтримав вихід із фракції свого соратника Олега Канівця й вину за це поклав саме на партійних вождів.

 

Тому я не відмовляюся від своїх слів та критики «тушок». Але в цьому питанні я згоден з Анатолієм Гриценком: «тушка» –  це той, хто приєднався до влади за гроші. Однак я разом з іншими депутатами був і буду опозиціонером та не збираюся підтримувати владу. І це – ключова відмінність.

 

Свою позицію я пояснив публічно, не ховаючись. У своїй правоті впевнений і думаю, що час розставить все на свої місця. І головним доказом правдивості цих слів буде моя подальша опозиційна діяльність.

 

– Наголошуєте, що вийшли з фракції «Батьківщина», бо «нинішні партійні вожді зрадили ідеали опозиції й саму Юлію Тимошенко». Відколи ви стали поділяти позицію Юлії Тимошенко, адже навіть не були членом її партії і балотувалися за квотою «Фронту змін»? Хочете бути «більшим християнином, ніж Папа Римський»: Дмитро Шлемко, який поруч з Тимошенко, відколи вона у великій політиці, з фракції не виходить…


– До Дмитра Васильовича Шлемка я ставлюся з великою повагою і знаю його ще з 1995 року. Він, до речі, ще викладав у мене макроекономіку в університеті. Упевнений, що йому, як одному із аксакалів «Батьківщини», також боляче спостері-гати за тим, як руйнується партія та нівелюється авторитет самої Тимошенко.
Для мене, як і для мільйонів моїх співвітчизників, давно зрозуміло, що лише вона може дати достойну відсіч Януковичу! Напевно, саме тому її так бояться і утримують вже другий рік у в'язниці. Розуміючи це, окремі діячі, які гордо називають себе опозиціонерами, так мляво борються за її звільнення. Навіть більше – домовляються з Банковою, аби влада якомога довше утримувала Тимошенко в темниці! Адже розуміють, допоки вона там, можна сміливо експлуатувати довіру мільйонів українців до імені Юлії Володимирівни. Інакше як псевдоопозиці-онерами, ба, навіть більше, ворогами України, таких людей назвати не можна!

 

Між тим, нагадаю вам, що саме Юлію Тимошенко опозиція висунула кандидатом у президенти на виборах 2015 року. Це було офіційне рішення. Але сьогодні лідери опозиції ведуть якісь незрозумілі торги – очевидно, що претендентів на гетьманську булаву дуже багато.

 

Загалом сарказм вашого запитання мені зрозумілий, але коли розібратися в суті речей, все здається не таким, як хочуть показати нинішні керівники «Батьківщини». Й мені, як християнину, нащадку репресованих та людині, яка виросла в сім'ї, де змалку прививали любов до Бога й України, боляче дивитися, як руками щирих і відданих патріотів (а таких багато у фракції та партії) намагаються сплюндрувати все українське. Можу сказати, що, принаймні, добра половина фракції відчуває шалене розчарування від тієї ситуації, в яку нас втягнули теперішні вожді. Й хоча я не був членом «Батьківщини», але я йшов на вибори, борючись за цінності, які сповідує Юлія Тимошенко. Саме їх виконання ми обіцяли своїм виборцям! Але, на превеликий жаль, для окремих вождів обіцянки були лише елементом політтехнологій.

 

Розуміючи ситуацію зсередини, варто зауважити, що 12 обласних партійних організацій висловлювали недовіру теперішньому керівництву. Сьогодні верхівка хвора, вона інфікована вірусом жадібності і цинізму. Проте, критична точка вже пройдена і впевнений, мій приклад найближчим часом  наслідує не один десяток депутатів.
Що ж до мене особисто, то мене ні залякати, ні купити неможливо. Так само, як мого діда Петра, якого було засуджено на 25 років сталінських таборів, так само, як стрия Василя, якому випав на долю 15-річний термін таборів. І це не просто слова. Я також постраждав за свої погляди і готовий продовжити боротьбу! У мене завжди була і є своя позиція, я чітко впевнений в своїх переконаннях. Тому пробачаю окремим своїм соратникам, які засудили мій вчинок, показуючи покору перед парті-йними вождями. Переконаний, що пройде час і вони проситимуть вибачення, бо за мною та моїми однодумцями – правда.

 

Нагадаємо, як повідомляла "Фіртка", Володимир Купчак не голосував за принципові зоконопроекти про позбавлення депутатів та чиновників необгрунтованих пільг та про "деофшоризацію".

 

Володимр Купчак був обраний по Тисменицькому виборчому округу №84 як мажоритарник-висуванець від партії "Фронт Змін", де він переміг бізнесмена та екс-нардепа Миколу Круця. Іронія озвученого виходу із фракції "Батьківщина" в тому, що Володимир Купчак свою передвиборчу кампанію будував на протиставленні себе нібито "тушці" Миколі Круцю.

 

 

Читайте також:

Івано-Франківщину обклеїли листівками "Купчак зрадив Україну!" (фото)

Володимир Купчак: Я вийшов з «Батьківщини», бо Яценюк зрадив ідеали опозиції та Юлію Тимошенко

Володимир Купчак став тушкою??? (доповнено)

"Рештки" єдиного кандидата від опозиції по Тисменицькому ВО №84 Володимра Купчака на Богородчанській трасі (фото)


16.06.2013 1283 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1577
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1681
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1672
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

4948 38
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1971 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1369

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

217

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

559

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

723

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

855
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3485
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10044
02.04.2024

Одним з перших засіяли ярими культурами поля на Городенківщині, Коломийщині та Снятинщині.  

704
13.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

25932
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7562
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

754
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

935
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1260
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1081
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

699
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

932
29.03.2024

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки розглянув майже 90% законопроєкту про мобілізацію.  

809