Вісім кроків до порозуміння в Івано-Франківській міській раді


Два сесійних засідання і 43 голоси "за" було потрібно депутатам Івано-Франківської міської ради для того, щоб відправити виконавчий комітет у відставку.

 

Баталії, які розгорнулися навколо питання звіту виконавчого комітету і висловлення незадоволення місцевими обранцями його роботою, а також категорична позиція міського голови у даному питанні викликали багато дискусій і припущень серед місцевих політиків і громадських діячів.

 

Звичайно, ця тема набула широкого обговорення і в ЗМІ. Усі почали з'ясовувати, хто ж винен і що буде далі…

 

Втім, дані події підтвердили факт, що у керівництві обласного центру Прикарпаття не все так добре, як видається на перший погляд. Дійшло навіть до того, що мер заявив про можливу відстаку у разі чергових магань перетворити виконком на «політичний клуб», а фракції більшості у міській раді звинуватили самого градоначальника у непрофесійності.

 

І це все в Івано-Франківську – свідомому націонал-патріотичному місті, де і міський голова, і та ж сама більшість запевняють у своїй вірності та відданості національним інтересам, ходять у вишиванках та тримають руки на серцях під час виконнаня національного гімну.

 

Чи то знову живемо за принципом – де три українці – там два гетьмани? (Читайте: де три сторони (мер – міська рада – виконком) – там керує невідомо хто)…

 

Проте, хто винен, а хто ні, мабуть буде вияснити не легко, бо винні у такій ституації – усі… А краще спробувати полічити кроки, які могли б зробити усі фігуранти «справи» назустріч одне одному. Що слід було б показати і франківцям, і жителям області, та й усій Україні для підтвердження того, що Івано-Франківськ – сучасне європейське місто з міцними традиціями і людьми, які заради спільного блага готові поступитися своїми інтересами.

 

Отже:

1. Усвідомлення того, що Івано-Франківськ – наш спільний дім і усе, що ми робимо – це ми робимо самі для себе, а не для когось іншого. І тут уже винні не «рука Кремля» чи «фактор Європи». Наша доля, наше життя і щодення у наших же руках.

2. Міського голову і міську раду обирали іванофранківці, тобто ми. І тому ми хочемо бачити результати роботи обидвох – і мера і ради, а не постійне пересмикування і протистояння, яке триває впродовж усієї каденції обох… У той час, як у місті є ряд нагальних проблем, над вирішенням яких варто задуматися усім.

3. Запровадження мораторію на позачергові вибори Івано-Франківського міського голови. Про імпічмент міського голови варто не згадувати до закінчення терміну його повноважень.

4. Мер повинен погодитися на одну посаду свого заступника від ВО «Свобода». Це було б правильним з тієї точки зору, що критикувати міського голову за роботу стало б складніше, адже взяти на себе відповідальність за якусь ділянку роботи – не просто.

5. Затвердити новий склад виконавчого комітету міської ради, одну половину якого складали б «люди Анушкевичуса», а іншу половину – його опоненти. В такому разі міський голова не матиме 100% контролю над цим органом, а інша сторона не матиме підстав для критики його роботи. Чи не перетвориться за таких умов виконком на бездіяльнісний орган та перенесення протистояння із сесійної зали міської ради на нього, невідомо. Втім, варто усвідомити значення перших двох пунктів усіма сторонами.

6. Чітке розмежування фінансових потоків, що контролюються мером (капітальні ремонти, ЖКГ тощо) та ВО «Свободою» (ЄРЦ, ремонт доріг, водоканал) та створення системи ефективного громадського нагляду та контролю за цими сферами. Відтак стане ясно, хто і як працює на своїй «ниві», і що для кого важливіше: розвивати галузі чи просто «збирати вершки».

7. Сесія міської ради не повинна у подальшому створювати перешкоди у роботі виконкому та міського голови, а також можна подумати над  ефективнішим функціонування громадського контролю (громадських рад) за діями усіх гілок влади у місті.

8. Ініціювати загальноміські громадські слухання, на які винести питання ефективної роботи міського голови, депутатів (кого і коли востаннє бачили на округах). І хто тут діє ефективніше щодо вирішення нагальних проблем мешканців обласного центру.

 

Можливо, при врахуванні таких позицій ми нарешті побачили б результати. Втім, це тільки припущення… А нас ще очікує чергова історія із затвердженням нового складу виконавчого комітету. Якщо такий буде… Усе тільки починається…


16.01.2013 Марія Лутчин 1670 10
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1029
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

840
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1963
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3335
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2594
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2591

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

318

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

774

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

734

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1681
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

419
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

776
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

656
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

402
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

427
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27085
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

880
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19725
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

480
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

437
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

773
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1454 4