Вимога часу: чому важливо підтримувати незалежні медіа під час війни

Підтримувати якісні медіа — вимога часу, адже це сприяє позитивним змінам в країні.

Особливо важливо це сьогодні, в часи повномасштабної війни, коли на арену також вступає війна інформаційна. Безперечно, російська пропаганда вкрай небезпечна. Вона, поширюючи фейки, розсіює паніку серед українців.

Відтак, українські медіа є ключовими гравцями у формуванні громадської свідомості та забезпеченні доступу до достовірної інформації.

Щодня українці споживають чималу кількість інформації з традиційних та соціальних медіа, а тому якісна робота журналістів вкрай необхідна для адекватного сприйняття дійсності. Важливо не дати ворогу сіяти паніку всередині нас.

Разом з тим, через війну фінансовий стан медіа різко погіршився. Зокрема, якщо у 2021 році ринок реклами в Україні стрімко зростав та досягнув рекордних 31 мільярда гривень, порівняно з попередніми 24,5 мільярда гривень, то вже після початку повномасштабного російського вторгнення майже вся рекламна індустрія в Україні зупинилася. 

Такі дані наводив генеральний директор Всеукраїнської рекламної коаліції Максим Лазебник у щорічному звіті, опублікованому на офіційному сайті ВРК. 

З його слів, рекламний медіаринок України у 2022 році загалом втратив близько двох третин свого обсягу у гривні, без урахування інфляційних процесів.

«За оцінками Української Асоціації Медіа Бізнесу (УАМБ) з початком повномасштабних військових дій на території України ринок реклами у пресі впав до 0.

Починаючи з травня 2022 року, рекламодавці почали обережно повертатися, і за літо обсяги розміщень вийшли на рівень 25-30% до обсягів довоєнного, 2021 року.

Ситуація виглядає кращою для національних медіа, і гіршою ― для місцевих та спеціалізованих», ― йдеться в звіті.

У 2023 році ситуація на рекламному ринку покращилась, втім виклики для медіа, які повинні адаптуватися до нових реалій та знаходити стратегії задля збереження стійкості та виживання в умовах війни, залишаються.

Як розвиватиметься рекламний ринок протягом 2024 року і як його учасникам залишитися на плаву, достеменно невідомо. 


Медіа під час війни: важливо вистояти

Аби забезпечити постійний доступ до об'єктивної, якісної та актуальної інформації є нагальна потреба в коштах для підтримки українських журналістів. Саме тому сьогодні важливою є підтримка міжнародних фінансових донорів, неурядових організацій та окремих партнерів.

Під час війни важливо підтримувати українські медіа, адже йдеться про:

  • Інформаційну війну, у ході якої російські пропагандисти намагаються контролювати та маніпулювати інформацією, щоб сформувати вигідну для них думку та поведінку громадян. Підтримка незалежних медіа допомагає протистояти цій пропаганді та забезпечує доступ до об'єктивної інформації.
  • Об'єктивне інформування. Сьогодні в інформаційному просторі шириться багато чуток та неперевіреної інформації. Медіа подають факти, передають інформацію про те, що дійсно відбувається та доступно пояснюють.
  • Захист прав людини. Безперечно, свобода слова є однією з найбільш важливих гарантій захисту прав людини. Умови війни можуть призводити до порушення прав і свобод громадян, але наявність незалежних медіа допомагає виявляти ці порушення та протистояти їм.
  • Підтримку української демократії.
  • Формування свідомості. Медіа можуть допомогти у формуванні свідомого громадянства, надаючи людям інформацію про права та обов'язки під час війни.
  • Інформування про небезпеку: у медіа повідомляють населення про небезпеку та пояснюють, як уникнути її. 

Саме тому необхідно не перешкоджати роботі журналістів, а різними методами підтримувати медіа та сприяти їхній діяльності.


Агенція новин Фіртка вдячна кожному, хто долучився до фінансової допомоги медіа, а також використовує інші формати підтримки. Наша зброя — чесна оперативна інформація.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Ворог атакує не лише ракетами: прикарпатців закликають перевіряти отриману з соцмереж інформацію


14.12.2023 784
Коментарі ()

17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

494
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

10981 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1834
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1732
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2736
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4592

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

328

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1034

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1448

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1319
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1698
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1505
03.05.2024

В Івано-Франківську триває передсвятковий ярмарок "Великодній кошик".  

1221
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

590
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

666
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1861
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

2082 10
12.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

20361
13.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

336
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

692 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

724
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

1072